'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

250 stemmen
'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

FC Barcelona lijkt goed op weg om zich te verzekeren van de Spaanse landstitel en maakt een behoorlijke kans om de finale van de Copa del Rey te halen. Maar in Europa kwam de campagne andermaal vroegtijdig tot een einde. En dus moet er naar volgend seizoen toe opnieuw versterking aangetrokken worden.


Daarvoor zal Barça wel zeer creatief mee te werk moeten gaan. Om zich vorige zomer te versterken werden allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, bovengehaald. Zo werden verschillende toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten. En dus zal de club in de komende transferperiode flink moeten besparen om in regel te blijven met de Financial Fair Play.

Voor elke aanwinst die wordt aangetrokken, zal men eerst moeten verkopen of besparen op de salariskosten. Het is dus zaak om de transferuitgaven zo laag mogelijk te gaan houden. En daar lijkt de club ook in te gaan slagen. Zo stelt Mundo Deportivo dat Barcelona momenteel werkt aan de komst van een drietal aanwinsten die quasi niets zullen kosten aan transfersommen.

EERSTE AKKOORD AL ROND
De eerste is Iñigo Martinez. De verdediger zou overkomen van Athletic Bilbao, waar zijn contract aflopend is. Barça zou zelfs volledig rond zijn met Martinez. Eén van de voorwaarden is dat hij zal worden uitgeleend in die er niet genoeg ruimte is om hem in te schrijven. Ondertussen wordt onderhandeld met de entourage van Ilkay Gündogan, die uit zijn contract loopt bij Manchester City. Tot slot mikt Barcelona ook op een terugkeer van Pierre-Emerick Aubameyang. De Gabonees zit op een dwaalspoor bij Chelsea FC, waardoor de Blues overwegen zijn contract te ontbinden.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Barça heeft momenteel de sterkste selectie in Spanje ...

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

0
0
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

25
25
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

139
139
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

58
58
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

31
31
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

190
190
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

139
139
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

129
129
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

361
361
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

396
396
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

104
104
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

298
298
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

166
166
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

395
395
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

469
469
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

465
465
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

568
568
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

198
198
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

668
668
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws