'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

door
'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

FC Barcelona lijkt goed op weg om zich te verzekeren van de Spaanse landstitel en maakt een behoorlijke kans om de finale van de Copa del Rey te halen. Maar in Europa kwam de campagne andermaal vroegtijdig tot een einde. En dus moet er naar volgend seizoen toe opnieuw versterking aangetrokken worden.


Daarvoor zal Barça wel zeer creatief mee te werk moeten gaan. Om zich vorige zomer te versterken werden allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, bovengehaald. Zo werden verschillende toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten. En dus zal de club in de komende transferperiode flink moeten besparen om in regel te blijven met de Financial Fair Play.

Voor elke aanwinst die wordt aangetrokken, zal men eerst moeten verkopen of besparen op de salariskosten. Het is dus zaak om de transferuitgaven zo laag mogelijk te gaan houden. En daar lijkt de club ook in te gaan slagen. Zo stelt Mundo Deportivo dat Barcelona momenteel werkt aan de komst van een drietal aanwinsten die quasi niets zullen kosten aan transfersommen.

EERSTE AKKOORD AL ROND
De eerste is Iñigo Martinez. De verdediger zou overkomen van Athletic Bilbao, waar zijn contract aflopend is. Barça zou zelfs volledig rond zijn met Martinez. Eén van de voorwaarden is dat hij zal worden uitgeleend in die er niet genoeg ruimte is om hem in te schrijven. Ondertussen wordt onderhandeld met de entourage van Ilkay Gündogan, die uit zijn contract loopt bij Manchester City. Tot slot mikt Barcelona ook op een terugkeer van Pierre-Emerick Aubameyang. De Gabonees zit op een dwaalspoor bij Chelsea FC, waardoor de Blues overwegen zijn contract te ontbinden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

Barça heeft momenteel de sterkste selectie in Spanje ...

Meest recent

Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

8
8
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

49
49
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

239
239
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

30
30
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

49
49
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

44
44
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

420
420
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

198
198
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

124
124
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

429
429
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

270
270
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

105
105
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

160
160
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

207
207
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

235
235
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

308
308
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

701
701
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

86
86
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

194
194
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

159
159
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

519
519
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

405
405
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

265
265

Meer sportnieuws