'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

door
'Zomerse transfer-hattrick kost Barça geen cent'

FC Barcelona lijkt goed op weg om zich te verzekeren van de Spaanse landstitel en maakt een behoorlijke kans om de finale van de Copa del Rey te halen. Maar in Europa kwam de campagne andermaal vroegtijdig tot een einde. En dus moet er naar volgend seizoen toe opnieuw versterking aangetrokken worden.


Daarvoor zal Barça wel zeer creatief mee te werk moeten gaan. Om zich vorige zomer te versterken werden allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, bovengehaald. Zo werden verschillende toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten. En dus zal de club in de komende transferperiode flink moeten besparen om in regel te blijven met de Financial Fair Play.

Voor elke aanwinst die wordt aangetrokken, zal men eerst moeten verkopen of besparen op de salariskosten. Het is dus zaak om de transferuitgaven zo laag mogelijk te gaan houden. En daar lijkt de club ook in te gaan slagen. Zo stelt Mundo Deportivo dat Barcelona momenteel werkt aan de komst van een drietal aanwinsten die quasi niets zullen kosten aan transfersommen.

EERSTE AKKOORD AL ROND
De eerste is Iñigo Martinez. De verdediger zou overkomen van Athletic Bilbao, waar zijn contract aflopend is. Barça zou zelfs volledig rond zijn met Martinez. Eén van de voorwaarden is dat hij zal worden uitgeleend in die er niet genoeg ruimte is om hem in te schrijven. Ondertussen wordt onderhandeld met de entourage van Ilkay Gündogan, die uit zijn contract loopt bij Manchester City. Tot slot mikt Barcelona ook op een terugkeer van Pierre-Emerick Aubameyang. De Gabonees zit op een dwaalspoor bij Chelsea FC, waardoor de Blues overwegen zijn contract te ontbinden.

LEES OOK: 'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Barça heeft momenteel de sterkste selectie in Spanje ...

Meest recent

KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

0
0
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

10
10
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

38
38
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

57
57
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

64
64
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

76
76
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

45
45
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

38
38
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

89
89
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

147
147
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

219
219
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

119
119
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

79
79
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

181
181
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

315
315
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

60
60
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

109
109
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

452
452
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

126
126
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

121
121
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

267
267
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

335
335
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

435
435
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

80
80
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

90
90

Meer sportnieuws