Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

door
Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

Antwerp FC staat voor een belangrijke periode vlak na de interland-break. De Great Old wil in het slot van de reguliere competitie zo dicht mogelijk bij leider KRC Genk sluipen, vervolgens staat de bekerfinale tegen KV Mechelen op het programma. Ondertussen heeft RAFC nu al zijn eerste grote zomertransfer afgerond.


RAFC hoopt dit seizoen af te sluiten met minstens één prijs, maar ook van de komende jaargang wordt veel verwacht. Meer dan ooit wil Antwerp dan een gooi doen naar de titel. En bovendien mikt de Great Old dan op een succesvolle campagne in Europa. Sportieve baas Marc Overmars zal dus een selectie moeten samenstellen die kan strijden op drie fronten. Daarnaast zal hij ook vervanging moeten zoeken voor enkele huidige sterkhouders.

Zeker in de defensie zal versterking aangetrokken moeten worden. Zo neemt RAFC in de zomer afscheid van Willian Pacho. De Ecuadoraanse verdediger, die bezig is aan een uitmuntend seizoen, trekt zoals eerder bekend geraakte naar het Duitse Eintracht Frankfurt. Donderdagnamiddag werd die transfer ook bevestigd door Antwerp via de officiële clubkanalen. "Willian Pacho (21) verhuist aan het einde van het seizoen van R. Antwerp F.C. naar Eintracht Frankfurt. Het gaat om een uitgaande recordtransfer voor RAFC", klinkt het.

9 TOT 16 MILJOEN
Pacho was eerder deze week nog actief bij de nationale ploeg van Ecuador, waarmee hij twee oefenduels tegen Australië afwerkte. En volgend seizoen gaat de beresterke verdediger dus in de Bundesliga aan de slag. Over de exacte transfersom werd niet gecommuniceerd. Duitse bronnen lieten eerder al weten dat het om een basisbedrag van minstens 9 miljoen euro gaat. In eigen land heeft men het zelfs om zo'n 16 miljoen euro. Weliswaar inclusief (realistische) bonussen.

Sowieso rekent Antwerp zich rijk: de Great Old betaalde afgelopen zomer nog geen 3 miljoen euro om Pacho binnen te halen. Knap werk dus van Overmars. Onder zijn bewind werd Pacho aangetrokken en na enkele maanden dus al met een woekerwinst verkocht. De verdediger tekende zelf overigens een contract tot medio 2028.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Pacho hoort momenteel bij de vijf beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

148
148
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

7
7
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

108
108
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

49
49
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

41
41
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

99
99
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

65
65
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

42
42
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

198
198
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

115
115
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

166
166
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

213
213
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

287
287
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

16
16
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

404
404
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

191
191
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

296
296
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

205
205
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

263
263
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

138
138
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

165
165
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

78
78
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

542
542

Meer sportnieuws