Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

698 stemmen
Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

Antwerp FC staat voor een belangrijke periode vlak na de interland-break. De Great Old wil in het slot van de reguliere competitie zo dicht mogelijk bij leider KRC Genk sluipen, vervolgens staat de bekerfinale tegen KV Mechelen op het programma. Ondertussen heeft RAFC nu al zijn eerste grote zomertransfer afgerond.


RAFC hoopt dit seizoen af te sluiten met minstens één prijs, maar ook van de komende jaargang wordt veel verwacht. Meer dan ooit wil Antwerp dan een gooi doen naar de titel. En bovendien mikt de Great Old dan op een succesvolle campagne in Europa. Sportieve baas Marc Overmars zal dus een selectie moeten samenstellen die kan strijden op drie fronten. Daarnaast zal hij ook vervanging moeten zoeken voor enkele huidige sterkhouders.

Zeker in de defensie zal versterking aangetrokken moeten worden. Zo neemt RAFC in de zomer afscheid van Willian Pacho. De Ecuadoraanse verdediger, die bezig is aan een uitmuntend seizoen, trekt zoals eerder bekend geraakte naar het Duitse Eintracht Frankfurt. Donderdagnamiddag werd die transfer ook bevestigd door Antwerp via de officiële clubkanalen. "Willian Pacho (21) verhuist aan het einde van het seizoen van R. Antwerp F.C. naar Eintracht Frankfurt. Het gaat om een uitgaande recordtransfer voor RAFC", klinkt het.

9 TOT 16 MILJOEN
Pacho was eerder deze week nog actief bij de nationale ploeg van Ecuador, waarmee hij twee oefenduels tegen Australië afwerkte. En volgend seizoen gaat de beresterke verdediger dus in de Bundesliga aan de slag. Over de exacte transfersom werd niet gecommuniceerd. Duitse bronnen lieten eerder al weten dat het om een basisbedrag van minstens 9 miljoen euro gaat. In eigen land heeft men het zelfs om zo'n 16 miljoen euro. Weliswaar inclusief (realistische) bonussen.

Sowieso rekent Antwerp zich rijk: de Great Old betaalde afgelopen zomer nog geen 3 miljoen euro om Pacho binnen te halen. Knap werk dus van Overmars. Onder zijn bewind werd Pacho aangetrokken en na enkele maanden dus al met een woekerwinst verkocht. De verdediger tekende zelf overigens een contract tot medio 2028.

LEES OOK: 'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

Pacho hoort momenteel bij de vijf beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

4
4
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

15
15
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

7
7
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

21
21
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

188
188
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

303
303
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

240
240
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

357
357
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

323
323
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

101
101
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

739
739
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

109
109
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

657
657
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

154
154
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

100
100
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

160
160
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

96
96
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

71
71
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

274
274
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

21
21
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

370
370
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

577
577
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1120
1120
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

323
323
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

92
92

Meer sportnieuws