Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

698 stemmen
Overmars slaat toe: Antwerp kondigt recordtransfer aan

Antwerp FC staat voor een belangrijke periode vlak na de interland-break. De Great Old wil in het slot van de reguliere competitie zo dicht mogelijk bij leider KRC Genk sluipen, vervolgens staat de bekerfinale tegen KV Mechelen op het programma. Ondertussen heeft RAFC nu al zijn eerste grote zomertransfer afgerond.


RAFC hoopt dit seizoen af te sluiten met minstens één prijs, maar ook van de komende jaargang wordt veel verwacht. Meer dan ooit wil Antwerp dan een gooi doen naar de titel. En bovendien mikt de Great Old dan op een succesvolle campagne in Europa. Sportieve baas Marc Overmars zal dus een selectie moeten samenstellen die kan strijden op drie fronten. Daarnaast zal hij ook vervanging moeten zoeken voor enkele huidige sterkhouders.

Zeker in de defensie zal versterking aangetrokken moeten worden. Zo neemt RAFC in de zomer afscheid van Willian Pacho. De Ecuadoraanse verdediger, die bezig is aan een uitmuntend seizoen, trekt zoals eerder bekend geraakte naar het Duitse Eintracht Frankfurt. Donderdagnamiddag werd die transfer ook bevestigd door Antwerp via de officiële clubkanalen. "Willian Pacho (21) verhuist aan het einde van het seizoen van R. Antwerp F.C. naar Eintracht Frankfurt. Het gaat om een uitgaande recordtransfer voor RAFC", klinkt het.

9 TOT 16 MILJOEN
Pacho was eerder deze week nog actief bij de nationale ploeg van Ecuador, waarmee hij twee oefenduels tegen Australië afwerkte. En volgend seizoen gaat de beresterke verdediger dus in de Bundesliga aan de slag. Over de exacte transfersom werd niet gecommuniceerd. Duitse bronnen lieten eerder al weten dat het om een basisbedrag van minstens 9 miljoen euro gaat. In eigen land heeft men het zelfs om zo'n 16 miljoen euro. Weliswaar inclusief (realistische) bonussen.

Sowieso rekent Antwerp zich rijk: de Great Old betaalde afgelopen zomer nog geen 3 miljoen euro om Pacho binnen te halen. Knap werk dus van Overmars. Onder zijn bewind werd Pacho aangetrokken en na enkele maanden dus al met een woekerwinst verkocht. De verdediger tekende zelf overigens een contract tot medio 2028.

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Pacho hoort momenteel bij de vijf beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

4
4
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

81
81
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

262
262
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

48
48
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

101
101
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

86
86
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

43
43
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

383
383
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

107
107
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

160
160
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

225
225
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

136
136
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

204
204
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

72
72
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

369
369
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

135
135
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

732
732
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

80
80
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

303
303
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

335
335
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

645
645
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

496
496
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

965
965
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

85
85
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

129
129

Meer sportnieuws