Wilmots fileert Duivels: "Gaan hem misschien nog nodig hebben"

door
Wilmots fileert Duivels:

De Rode Duivels zijn op puike wijze begonnen aan hun nieuw hoofdstuk. Zowel tijdens de EK-kwalificatiematch in Zweden (0-3) als tijdens de oefenpot tegen Duitsland (2-3), lieten de Belgen bij momenten uitstekend voetbal zijn. Ook voormalig bondscoach Marc Wilmots was enthousiast met wat hij te zien kreeg.


Logischerwijs waren er ook mindere punten in beide interlands. In de tweede helft tegen de Duitsers was het bijvoorbeeld regelmatig pompen of verzuipen, maar de Duivels toonden wel veerkracht. En die mindere momenten werden in de schaduw gezet door de positieve zaken. De tactische aanpassingen van bondscoach Domenico Tedesco en het verse bloed in de selectie, lijken dus meteen hun vruchten af te werpen. Bovendien lijken de ervaren krachten in de kern hun verantwoordelijkheid op te nemen.

Wilmots, tegenwoordig actief als analist, zette bij RTBF dan ook enkele positieve punten in de verf. "Ik onthoud dat Romelu Lukaku weer tot leven is gekomen met vier goals in twee matchen", aldus het Kampfschwein. "Van de 'nieuwigheden' die mij verrasten wijs ik Wout Faes aan. Die zorgde voor snelheid in de as en speelt met veel ervaring, met veel rust. Ook Arthur Theate kon me bekoren."

WITSEL NIET VERGETEN
De voormalige bondscoach en international kan zich dus wel vinden in de vernieuwingen, zeker achterin. Toch zou hij de gepasseerde Axel Witsel nog niet helemaal afschrijven. "Ik ben tevreden met de achterlinie. Daar hebben we de minste keuze en de jongeren hebben getoond dat we op hen kunnen rekenen. Maar ik denk ook aan Witsel, we zullen hem misschien nog kunnen gebruiken."

LEES OOK: "Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Heeft Witsel nog een toekomst als Rode Duivel?

Meest recent

‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

289
289
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

64
64
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

14
14
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

40
40
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

48
48
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1337
1337
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

96
96
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

172
172
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

27
27
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

762
762
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

453
453
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

66
66
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

39
39
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

117
117
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

95
95
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

46
46
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

97
97
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

213
213
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

53
53
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

126
126
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

56
56
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

28
28
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

283
283

Meer sportnieuws