Wilmots fileert Duivels: "Gaan hem misschien nog nodig hebben"

door
Wilmots fileert Duivels:

De Rode Duivels zijn op puike wijze begonnen aan hun nieuw hoofdstuk. Zowel tijdens de EK-kwalificatiematch in Zweden (0-3) als tijdens de oefenpot tegen Duitsland (2-3), lieten de Belgen bij momenten uitstekend voetbal zijn. Ook voormalig bondscoach Marc Wilmots was enthousiast met wat hij te zien kreeg.


Logischerwijs waren er ook mindere punten in beide interlands. In de tweede helft tegen de Duitsers was het bijvoorbeeld regelmatig pompen of verzuipen, maar de Duivels toonden wel veerkracht. En die mindere momenten werden in de schaduw gezet door de positieve zaken. De tactische aanpassingen van bondscoach Domenico Tedesco en het verse bloed in de selectie, lijken dus meteen hun vruchten af te werpen. Bovendien lijken de ervaren krachten in de kern hun verantwoordelijkheid op te nemen.

Wilmots, tegenwoordig actief als analist, zette bij RTBF dan ook enkele positieve punten in de verf. "Ik onthoud dat Romelu Lukaku weer tot leven is gekomen met vier goals in twee matchen", aldus het Kampfschwein. "Van de 'nieuwigheden' die mij verrasten wijs ik Wout Faes aan. Die zorgde voor snelheid in de as en speelt met veel ervaring, met veel rust. Ook Arthur Theate kon me bekoren."

WITSEL NIET VERGETEN
De voormalige bondscoach en international kan zich dus wel vinden in de vernieuwingen, zeker achterin. Toch zou hij de gepasseerde Axel Witsel nog niet helemaal afschrijven. "Ik ben tevreden met de achterlinie. Daar hebben we de minste keuze en de jongeren hebben getoond dat we op hen kunnen rekenen. Maar ik denk ook aan Witsel, we zullen hem misschien nog kunnen gebruiken."

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Heeft Witsel nog een toekomst als Rode Duivel?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

29
29
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

29
29
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

15
15
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

100
100
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

172
172
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

241
241
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

61
61
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

324
324
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

252
252
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

360
360
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

179
179
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

80
80
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

182
182
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

68
68
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

372
372
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

552
552
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

83
83
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

290
290
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

240
240
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

506
506
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

445
445
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

700
700
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

583
583
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

159
159
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

527
527

Meer sportnieuws