Wilmots fileert Duivels: "Gaan hem misschien nog nodig hebben"

door
Wilmots fileert Duivels:

De Rode Duivels zijn op puike wijze begonnen aan hun nieuw hoofdstuk. Zowel tijdens de EK-kwalificatiematch in Zweden (0-3) als tijdens de oefenpot tegen Duitsland (2-3), lieten de Belgen bij momenten uitstekend voetbal zijn. Ook voormalig bondscoach Marc Wilmots was enthousiast met wat hij te zien kreeg.


Logischerwijs waren er ook mindere punten in beide interlands. In de tweede helft tegen de Duitsers was het bijvoorbeeld regelmatig pompen of verzuipen, maar de Duivels toonden wel veerkracht. En die mindere momenten werden in de schaduw gezet door de positieve zaken. De tactische aanpassingen van bondscoach Domenico Tedesco en het verse bloed in de selectie, lijken dus meteen hun vruchten af te werpen. Bovendien lijken de ervaren krachten in de kern hun verantwoordelijkheid op te nemen.

Wilmots, tegenwoordig actief als analist, zette bij RTBF dan ook enkele positieve punten in de verf. "Ik onthoud dat Romelu Lukaku weer tot leven is gekomen met vier goals in twee matchen", aldus het Kampfschwein. "Van de 'nieuwigheden' die mij verrasten wijs ik Wout Faes aan. Die zorgde voor snelheid in de as en speelt met veel ervaring, met veel rust. Ook Arthur Theate kon me bekoren."

WITSEL NIET VERGETEN
De voormalige bondscoach en international kan zich dus wel vinden in de vernieuwingen, zeker achterin. Toch zou hij de gepasseerde Axel Witsel nog niet helemaal afschrijven. "Ik ben tevreden met de achterlinie. Daar hebben we de minste keuze en de jongeren hebben getoond dat we op hen kunnen rekenen. Maar ik denk ook aan Witsel, we zullen hem misschien nog kunnen gebruiken."

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Heeft Witsel nog een toekomst als Rode Duivel?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

62
62
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

56
56
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

70
70
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

48
48
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

87
87
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

101
101
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

94
94
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

71
71
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

197
197
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

235
235
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

240
240
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

225
225
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

403
403
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

656
656
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

320
320
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

504
504
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

431
431
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

439
439
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

73
73

Meer sportnieuws