Wilmots fileert Duivels: "Gaan hem misschien nog nodig hebben"

1529 stemmen
Wilmots fileert Duivels:

De Rode Duivels zijn op puike wijze begonnen aan hun nieuw hoofdstuk. Zowel tijdens de EK-kwalificatiematch in Zweden (0-3) als tijdens de oefenpot tegen Duitsland (2-3), lieten de Belgen bij momenten uitstekend voetbal zijn. Ook voormalig bondscoach Marc Wilmots was enthousiast met wat hij te zien kreeg.


Logischerwijs waren er ook mindere punten in beide interlands. In de tweede helft tegen de Duitsers was het bijvoorbeeld regelmatig pompen of verzuipen, maar de Duivels toonden wel veerkracht. En die mindere momenten werden in de schaduw gezet door de positieve zaken. De tactische aanpassingen van bondscoach Domenico Tedesco en het verse bloed in de selectie, lijken dus meteen hun vruchten af te werpen. Bovendien lijken de ervaren krachten in de kern hun verantwoordelijkheid op te nemen.

Wilmots, tegenwoordig actief als analist, zette bij RTBF dan ook enkele positieve punten in de verf. "Ik onthoud dat Romelu Lukaku weer tot leven is gekomen met vier goals in twee matchen", aldus het Kampfschwein. "Van de 'nieuwigheden' die mij verrasten wijs ik Wout Faes aan. Die zorgde voor snelheid in de as en speelt met veel ervaring, met veel rust. Ook Arthur Theate kon me bekoren."

WITSEL NIET VERGETEN
De voormalige bondscoach en international kan zich dus wel vinden in de vernieuwingen, zeker achterin. Toch zou hij de gepasseerde Axel Witsel nog niet helemaal afschrijven. "Ik ben tevreden met de achterlinie. Daar hebben we de minste keuze en de jongeren hebben getoond dat we op hen kunnen rekenen. Maar ik denk ook aan Witsel, we zullen hem misschien nog kunnen gebruiken."

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Heeft Witsel nog een toekomst als Rode Duivel?

Meest recent

Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

22
22
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

17
17
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

24
24
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

41
41
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

133
133
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

108
108
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

27
27
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

147
147
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

120
120
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

105
105
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

74
74
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

344
344
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

271
271
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

118
118
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

110
110
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

83
83
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

149
149
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

182
182
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

38
38
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

122
122
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

344
344
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

389
389
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

255
255
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

76
76

Meer sportnieuws