Eén Duivel grote 'verliezer' van voorbije interland-break

door
Eén Duivel grote 'verliezer' van voorbije interland-break

Met een 2-3-overwinning tegen Duitsland hebben de Rode Duivels hun eerste interland-break onder het bewind van Domenico Tedesco op fraaie wijze afgesloten. De nieuwe bondscoach kan voorlopig dus een perfect rapport voorleggen. Al zullen bepaalde spelers wel een tandje moeten bijsteken.


Van de 20 veldspelers die Tedesco opnam in zijn eerste selectie, kwamen slechts drie helemaal niet in actie: Zeno Debast, Thomas Meunier en de licht-geblesseerde Dennis Praet. Toch hoeven zij zich voorlopig geen grote zorgen te maken naar de toekomst toe. Debast zal op zijn 19de nog meer dan voldoende kansen krijgen, terwijl Tedesco bij de bekendmaking van zijn selectie erg lovend was over de instelling van Praet en Meunier. Al zal die laatste er wel voor moeten zorgen dat hij voldoende minuten kan maken.

Bij de jongens die wel in actie kwamen, zijn er twee die het er minder goed vanaf brachten. Leandro Trossard kon zijn bloedvorm van bij Arsenal bijvoorbeeld niet bevestigen. Na zijn mindere prestatie in Zweden viel hij zelfs naast de basiself tegen Duitsland. Zijn plaats in de selectie zal echter niet snel in gevaar komen indien hij zo goed blijft presteren op clubniveau. Volgens RTBF is Alexis Saelemaekers dan ook dé 'verliezer' van de voorbije interland-periode.

GEFAALD ALS BACK
De winger van AC Milan mocht tot twee keer toe invallen als linksback, maar had het bijzonder lastig in die rol. Niet geheel onlogisch op een voor hem onbekende positie, ook toch nog eens tegen zijn voet. De kans dat Saelemaekers nog vaak als (links)back zal worden uitgespeeld is dan ook klein. Ondertussen moest hij toekijken hoe jongens als Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko het erg goed deden op posities die hem beter moeten liggen, daar is de concurrentie nog meer toegenomen. Saelemaekers zal dus moeten knokken voor zijn plekje in de selectie. Zeker als straks na het EK U21 nog enkele jongeren doorstromen vanuit de beloften-selectie.

LEES OOK: ‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Heeft Saelemaekers volgens u een plek in deze selectie?

Meest recent

STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

20
20
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

26
26
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

17
17
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

137
137
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

15
15
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

13
13
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

55
55
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

16
16
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

49
49
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

36
36
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

102
102
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

57
57
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

169
169
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

181
181
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

74
74
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

109
109
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

110
110
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

86
86
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

201
201
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

173
173
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

262
262
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

427
427
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

142
142
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

250
250
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

213
213

Meer sportnieuws