Dure JPL-transfercoup voor KRC Genk

725
Dure JPL-transfercoup voor KRC Genk

Of ze nu play-off 1 halen of niet, het seizoen van KVC Westerlo is nu al meer dan geslaagd. De belangrijkste doelstelling van de Kemphanen was behoud in de Jupiler Pro League, maar Jonas De Roeck bouwde Westerlo uit tot één van de grote revelaties van de Belgische competitie. Zijn tactische aanpak zorgt ervoor dat verschillende individuele spelers in het oog springen, waaronder Maxim De Cuyper, Niklas Madsen, Nacer Chadli en Dorgeles Nene. Maar ook Bryan Reynolds (21) doet het uitstekend in het Kuipje. Hij kan daarom rekenen op belangstelling vanuit de Championship, maar ook van KRC Genk. De Limburgers zullen alvast diep in de geldbuidel moeten tasten om Reynolds naar de club te halen.


DE BACKPOSITIES VAN DE ROECK
Het gevaar bij KVC Westerlo loert langs alle kanten en hun omschakeling is moordend. Jonas De Roeck heeft een voorliefde voor dominant voetbal met veel balbezit, maar zijn pragmatisme laat ook toe om minder veldoverwicht te verlangen en dat te compenseren met snelle tegenaanvallen en een gestructureerde chaos. “Hij ziet het spel goed en bereidt ons tot in het kleinste detail voor. Wat ik nog het meeste aan hem apprecieer, is dat hij wil uitgaan van onze eigen kwaliteit”, zei Nacer Chadli eerder dit seizoen over De Roeck in Het Laatste Nieuws.



Jonas De Roeck is een coach die hard gelooft in zijn eigen kunnen en in de kwaliteiten van zijn spelers. Hij steekt veel op van een club zoals Manchester City. Op verschillende vlakken kan je zelfs gelijkenissen zien tussen de aanvallende speelstijl van Westerlo en die van City, weliswaar op een totaal ander niveau .De Roeck leerde als assistent-coach van Anderlecht ook bijzonder veel bij van Vincent Kompany en bepaalde spelfacetten uitten zich dit seizoen op het veld bij Westerlo. Zoals het groot belang van de backposities bijvoorbeeld.

OOK OP DE RADAR VAN CLUB BRUGGE EN ANDERLECHT
Maxim De Cuyper werd dit seizoen al meermaals bewierookt door zijn sterke prestaties, en hij werd zelfs al getipt voor een selectie voor de Rode Duivels. In het systeem van Jonas De Roeck heeft De Cuyper als linker wingback heel veel vrijheid om zijn eigen ding te kunnen doen, vooral met offensieve inspanningen, en mede daarom blinkt de huurling zo sterk uit. Maar ook op de rechtsachter van Westerlo loopt er een sterk presterende speler rond. Bryan Reynolds wordt niet zo vaak in de spotlights geplaatst, maar hij verdient dat nochtans wel.



Bryan Reynolds, die in het recente verleden nog de belangstelling genoot van Club Brugge en Anderlecht, wordt dit seizoen gehuurd van AS Roma, en na een aarzelende start is hij uitgegroeid tot één van de grote smaakmakers bij Westerlo. In februari werd hij zelfs uitgeroepen tot speler van de maand bij de Kemphanen. Pas na zijn schoudersblessure tegen Cercle Brugge kwam de echte Reynolds naar boven. Hij had schrik om zich 100% te geven en hij hield zich soms in. Bang om zich opnieuw te blesseren. Maar na een gesprek met Jonas De Roeck draaide hij de knop om. En met succes.

MATERIAAL VOOR DE BELGISCHE TOP
Bryan Reynolds past perfect in het systeem van de coach, die altijd met twee offensieve backs wil spelen. De drievoudige Amerikaanse international is snel, krachtig, balvaardig en hij haalt vaak de achterlijn. “Als een jagende arend over zijn flank”, schreef Het Laatste Nieuws over hem. Reynolds staat goed zijn mannetje in de duels, wat blijkt uit het feit dat onder alle rechtsbacks van de Jupiler Pro League enkel Daiki Hashioka (Sint-Truiden) meer duels wint dan hem. Na Jannes Van Hecke (KV Mechelen) en Gilles Dewaele (Standard) wint Reynolds ook de meeste defensieve duels.

De 21-jarige is sterk in de lucht, ook dankzij zijn gestalte van 1 meter 85, hij begaat weinig overtredingen, hij beschikt over een erg zuivere en verticale passing, en hij voorziet veel offensieve impulsen - vooral door zijn goede versnellingen met de bal aan de voet. Gazet van Antwerpen vroeg Nacer Chadli welke spelers van Westerlo hij zou kopen als hij technisch directeur was van een Belgische topclub. De oud-Rode Duivel noemde Matthias Fixelles, Maxim De Cuyper, Niklas Madsen, Kyan Vaesen. “En Bryan Reynolds, onze rechtsback.”



Anderzijds is Bryan Reynolds nog geen afgewerkt product. De rechtsback beleeft momenteel zijn ‘breakout season’ maar toch zijn de prestaties van de Amerikaan voorlopig nog te wisselvallig. Meer constante krijgen in zijn spel is een groot werkpunt voor Reynolds, maar ook in specifieke spelfacetten kan nog veel groeien. Zo beschikt hij over een strakke voorzet, een belangrijk wapen dat hij nog niet vaak genoeg gebruikt - gemiddeld nog geen twee centers per match. Daarnaast gaat er bij Reynolds erg weinig dreiging naar het doel, met slechts zes doelpogingen over het ganse seizoen.

KAN GENK 7 MILJOEN BETALEN?
Op 21-jarige leeftijd heeft Bryan Reynolds uiteraard nog een grote progressiemarge voor zich, maar desondanks staat er al een ruime en degelijke basis. De Amerikaanse international geniet alvast de interesse van Watford en Swansea, terwijl ook KRC Genk wel een transfer ziet zitten. Ook Westerlo wil Reynolds langer bij de club houden, maar de afkoopclausule in het huurcontract met AS Roma bedraagt maar liefst 7 miljoen euro. En dat is onbegonnen werk voor de Kemphanen. Ook voor Genk is dit een stevig bedrag, maar na de verkoop van Paul Onuachu (18 miljoen euro, Southampton) is er financieel wel het een en ander mogelijk in Limburg.

LEES OOK: Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

Past Reynolds bij KRC Genk?

Meest recent

Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

27
27
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

24
24
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

148
148
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

38
38
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

97
97
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

61
61
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

18
18
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

215
215
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

157
157
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

256
256
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

153
153
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

363
363
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

30
30
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

97
97
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

125
125
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

172
172
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

306
306
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

191
191
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

210
210
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

301
301
Lyon-Fenerbahçe eindigt in knokpartij, Openda deelt in klappen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de Champions League uitgedeeld en dat zorgde voor heel ...

216
216
Alsnog toptransfer in de maak voor Raskin?

De laatste dagen van de transferperiode beloven nog zeer spannend te gaan worden. Heel wat spelers ...

241
241
Degryse en Alderweireld geven hun CL-loting voor Club Brugge

Club Brugge kent vanavond zijn tegenstanders in de League Phase in de Champions League. Marc Degryse ...

452
452
Baro komt met héél duidelijke transferboodschap bij AA Gent

AA Gent moet vanavond aan de bak tegen Hibernian. Het maakte het zichzelf moeilijk door in eigen ...

403
403

Meer sportnieuws