Analisten snoeihard: "Martinez heeft gigantisch gefaald"

door
Analisten snoeihard:

De Rode Duivels zijn op puike wijze begonnen aan hun nieuw hoofdstuk. Zowel tijdens de EK-kwalificatiematch in Zweden (0-3) als tijdens de oefenpot tegen Duitsland (2-3), lieten de Belgen bij momenten uitstekend voetbal zien. Het contrast in vergelijking met de laatste jaren onder Roberto Martinez kon bijna niet groter.


Uiteraard waren er ook mindere punten. In de tweede helft tegen de Duitsers was het bijvoorbeeld regelmatig pompen of verzuipen, maar de Duivels toonden wel veerkracht. En die mindere tweede periode werd in de schaduw gezet door het straffe optreden voor rust. De tactische aanpassingen van bondscoach Domenico Tedesco en het verse bloed in de selectie, lijken dus meteen hun vruchten af te werpen. Logischerwijs wordt daardoor nog kritischer gekeken naar de prestaties van de laatste jaren onder Martinez.

Kevin De Bruyne leek achteraf dan ook een prikje uit te delen naar de vorige bondscoach. "Je ziet dat de jonge spelers ons nieuwe energie geven. Ze komen nu naar hier met het gevoel dat ze kansen zullen krijgen en ze vechten voor de nationale ploeg. Als alle spelers op de juiste plaats staan, dan komt de kwaliteit naar boven", werd de spelmaker geciteerd bij Het Nieuwsblad. En op Twitter toonden enkele analisten zich eveneens scherp voor de huidige bondscoach van Portugal.

FOUTEN IN QATAR
Geert De Vlieger wijst bijvoorbeeld naar het fiasco tijdens het voorbije WK. "Vooral Martinez heeft dus gigantisch gefaald op het voorbije WK….blijkt nu nóg meer", aldus de oud-doelman. Zijn mening werd gedeeld door commentator/presentator Bart Raes. "Roberto en zijn TD (of was dat dezelfde) hebben hier en daar een foutje gemaakt in Qatar", stelt Raes. En ook Aad de Mos was duidelijk in zijn reactie. "Tedesco laat zien dat Martinez veel te lang is doorgegaan met de oude garde", aldus de Nederlander.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

De KBVB heeft te lang aan Martinez vast gehouden ...

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

18
18
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

3
3
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

35
35
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

35
35
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

53
53
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

31
31
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

38
38
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

82
82
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

31
31
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

75
75
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

48
48
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

172
172
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

356
356
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

47
47
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

204
204
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

39
39
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

65
65
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

99
99
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

95
95
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

608
608
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

259
259
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

178
178
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

333
333
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws