Leandro Trossard-drama bij Rode Duivels

door
Leandro Trossard-drama bij Rode Duivels

Hij wervelt in de Premier League bij Arsenal. Hij is zelfs één van de zes genomineerden om de prijs van beste speler van de maand maart in de Premier League binnen te halen. Het internationale pensioen van Eden Hazard moest Leandro Trossard vleugels en vrijheid geven, maar tegen Zweden was hij één van de minste spelers bij de Rode Duivels. De 28-jarige zat niet in de wedstrijd en hij kon niet flitsen zoals hij dat bij Arsenal doet. Trossard was ook amper betrokken in het spel want hij kreeg slechts 8 passes van zijn ploegmaats, waarmee hij zelfs de minst aangespeelde Rode Duivel was.


DE RECHTMATIGE TROONOPVOLGER VAN HAZARD Bukayo Saka (Arsenal), Alexander Isak (Newcastle United), Alexis Mac Allister (Brighton), Tyrone Mings (Aston Villa) en Mo Salah (Liverpool). Leandro Trossard schaart zich bij enkele indrukwekkende namen om de trofee als beste speler van de maand maart in de Premier League binnen te rijven. Trossard wervelt bij Arsenal, de club waar hij pas sinds januari voor speelt, maar ondertussen al voor zeven beslissende acties (één goal en zes assists) tekent. Trossard steekt duidelijk in bloedvorm en de interlandperiode met de Rode Duivels kwam daarom op het perfecte moment.

Leandro Trossard is namelijk de rechtmatige troonopvolger van Eden Hazard, die begin december afzwaaide bij de Rode Duivels. Door het stoppen van Hazardinho op het internationale toneel is er een plaats in het Belgische basiselftal vrij en niemand die eraan twijfelt dat Trossard deze plek zal innemen. Op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar werd er reeds heel wat (externe) druk opgevoerd om Trossard voor te nemen op Hazard, maar Roberto Martinez hield altijd vast aan de vedette in retour Real Madrid, in plaats van de rijzende ster van Brighton & Hove Albion.



Sinds het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar kapte Eden Hazard bij de Rode Duivels en zette Leandro Trossard tegelijkertijd een flinke stap omhoog in zijn spelerscarrière. Sinds januari maakt hij deel uit van de topploeg Arsenal, de autoritaire leider van de Premier League. En ook bij de Rode Duivels maakt Trossard zich op voor een meer vooraanstaande en beslissende rol. Hij is namelijk de logische vervanger van Hazard, en daar denkt Domenico Tedesco ook zo over. Trossard startte tegen Zweden namelijk meteen in het basiselftal van de nieuwe bondscoach.

‘GENEGEERDE’ TROSSARD AMPER AANGESPEELD Verschillende Rode Duivels leverden een goede prestatie af tegen Zweden, maar Leandro Trossard maakte niet zo’n goede beurt. Hij speelde in de steun van Romelu Lukaku, maar vorige week kon zijn indrukwekkende vorm van bij Arsenal niet doortrekken. Trossard deed wel zijn best. Hij knapte veel verdedigend werk op en trok zich vaak terug om de aanvallen op te zetten. Zijn wedstrijd ging evenwel ook gepaard met soms gevaarlijk balverlies en langere periodes van onzichtbaarheid. Trossard was tegen Zweden bijvoorbeeld ook de minst efficiënte Duivel in al zijn aangegane acties.

Leandro Trossard won amper duels en hij ondernam ook erg weinig individuele acties, wat nochtans één van zijn grote sterktes zijn. In 62 minuten tegen Zweden telde Trossard 3 dribbels, terwijl Dodi Lukebakio in diezelfde tijdspanne maar liefst 10 dribbels ondernam. Zelfs invaller Johan Bakayoko (4 dribbels in 34 minuten) nam meer initiatief aan de bal dan Trossard. Uiteraard moeten we na één wedstrijd de rekening niet maken van Trossard, maar er wordt wel meer verwacht van hem.



“Nu hét debat — Eden of Leandro? — definitief gaan liggen is, dient Trossard de komende maanden en jaren wel de (figuurlijke) grote schoenen van zijn voorganger zo goed mogelijk te vullen”, signaleerde Het Laatste Nieuws alvast. Daarnaast was het ook opvallend dat Trossard weinig betrokken werd in het spel van de Rode Duivels. Hij werd in 62 minuten tijd amper 8 keer aangespeeld door een ploegmaat. Dat is hetzelfde aantal zoals Johan Bakayoko in 34 minuten, terwijl enkel die andere invaller Orel Mangala (7 verkregen passes) minder werd aangespeeld dan hem.

GROTE SCHOENEN TE VULLEN Leandro Trossard moet de natuurlijke opvolger worden van Eden Hazard, maar daarvoor zal hij dus nog wat tijd nodig hebben. Hij vond moeilijk zijn draai tegen Zweden en dat heeft wellicht ook veel te maken met het feit dat hij nog nooit een aanvalsduo vormde met Romelu Lukaku, alsook met de nieuwe accenten van Domenico Tedesco, en de bijhorende nieuwe dynamiek en symbiose in het elftal van de Rode Duivels. “De enige aanvaller die niet super in de wedstrijd zat, was Leandro Trossard. De gedoodverfde opvolger van Eden Hazard heeft grote schoenen te vullen. Laten we Trossard maar wat respijt gunnen”, vatte Patrick Goots het goed samen in Gazet van Antwerpen.


LEES OOK: Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Trossard wordt een meerwaarde bij de Rode Duivels

Meest recent

Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

9
9
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

18
18
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

58
58
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

22
22
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

18
18
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

18
18
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

71
71
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

14
14
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

112
112
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

144
144
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

169
169
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

202
202
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

137
137
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

30
30
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

259
259
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

59
59
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

230
230
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

175
175
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

117
117
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

337
337
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

70
70
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

99
99
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

169
169

Meer sportnieuws