RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

212 stemmen
RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

Domenico Tedesco staat dinsdagavond voor een speciale wedstrijd. In zijn tweede wedstrijd als hoofd van de Rode Duivels neemt hij het op tegen Duitsland, het land waarin hij opgroeide en zijn trainerscarrière lanceerde. Het wordt dan ook uitkijken naar welke basisploeg hij tussen de lijnen zal brengen.


Daags voor de oefenpot liet Tedesco in ieder geval niet in zijn kaarten kijken. De bondscoach benadrukte wel dat hij zijn zes wissels zal gebruiken tijdens de wedstrijd en dat er dus zeventien spelers in actie zullen komen. Maar voorts geraakte tot dusver enkel bekend dat Koen Casteels in doel zal starten ter vervanging van de afwezige Thibaut Courtois. Desondanks deed commentator Manuel Jous namens de RTBF een poging om de basiself te voorspellen.

En daarin voorziet hij toch enkele verrassingen. Zo verwacht Jous dat Tedesco mogelijk aan zijn defensie zal sleutelen. De linkerkant met Jan Vertonghen en Arthur Theate deed het goed tegen Zweden en krijgt allicht de kans om te bevestigen. Maar aan de rechterzijde zou het Leicester-duo Timothy Castagne/Wout Faes wel eens plaats kunnen maken voor Thomas Meunier en Sebastiaan Bornauw. Zeker die laatste, een vaste waarde in de Bundesliga, maakt een goede kans om te starten.

REVANCHE VOOR TROSSARD
Daarnaast sluit Jous niet uit dat er ook op de flanken wijzigingen zullen plaatsvinden. Zo voorspelt hij een basisplek voor Alexis Saelemaekers, die in Zweden al mocht invallen. Hierdoor zou Dodi Lukebakio naar links verschuiven. Voorin verwacht hij dan weer dat Romelu Lukaku en Leandro Trossard mogen blijven staan. Die laatste beleefde een lastige avond in Zweden, maar mag dus hopen op een kans om zich opnieuw te bewijzen bij de nationale ploeg.

De basiself volgens RTBF:
Casteels; Meunier, Bornauw, Vertonghen, Theate; Saelemaekers, Onana, De Bruyne, Lukebakio; Trossard, Lukaku

LEES OOK: Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Trossard was in Zweden de minste Rode Duivel ...

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

30
30
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

41
41
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

285
285
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

242
242
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

275
275
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

52
52
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

295
295
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

147
147
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

89
89
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

503
503
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

73
73
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

583
583
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

845
845
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

320
320
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

964
964
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

600
600
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1013
1013
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

154
154
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

388
388
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

216
216
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws