RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

212 stemmen
RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

Domenico Tedesco staat dinsdagavond voor een speciale wedstrijd. In zijn tweede wedstrijd als hoofd van de Rode Duivels neemt hij het op tegen Duitsland, het land waarin hij opgroeide en zijn trainerscarrière lanceerde. Het wordt dan ook uitkijken naar welke basisploeg hij tussen de lijnen zal brengen.


Daags voor de oefenpot liet Tedesco in ieder geval niet in zijn kaarten kijken. De bondscoach benadrukte wel dat hij zijn zes wissels zal gebruiken tijdens de wedstrijd en dat er dus zeventien spelers in actie zullen komen. Maar voorts geraakte tot dusver enkel bekend dat Koen Casteels in doel zal starten ter vervanging van de afwezige Thibaut Courtois. Desondanks deed commentator Manuel Jous namens de RTBF een poging om de basiself te voorspellen.

En daarin voorziet hij toch enkele verrassingen. Zo verwacht Jous dat Tedesco mogelijk aan zijn defensie zal sleutelen. De linkerkant met Jan Vertonghen en Arthur Theate deed het goed tegen Zweden en krijgt allicht de kans om te bevestigen. Maar aan de rechterzijde zou het Leicester-duo Timothy Castagne/Wout Faes wel eens plaats kunnen maken voor Thomas Meunier en Sebastiaan Bornauw. Zeker die laatste, een vaste waarde in de Bundesliga, maakt een goede kans om te starten.

REVANCHE VOOR TROSSARD
Daarnaast sluit Jous niet uit dat er ook op de flanken wijzigingen zullen plaatsvinden. Zo voorspelt hij een basisplek voor Alexis Saelemaekers, die in Zweden al mocht invallen. Hierdoor zou Dodi Lukebakio naar links verschuiven. Voorin verwacht hij dan weer dat Romelu Lukaku en Leandro Trossard mogen blijven staan. Die laatste beleefde een lastige avond in Zweden, maar mag dus hopen op een kans om zich opnieuw te bewijzen bij de nationale ploeg.

De basiself volgens RTBF:
Casteels; Meunier, Bornauw, Vertonghen, Theate; Saelemaekers, Onana, De Bruyne, Lukebakio; Trossard, Lukaku

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Trossard was in Zweden de minste Rode Duivel ...

Meest recent

Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

19
19
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

18
18
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

347
347
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

49
49
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

54
54
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

47
47
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

107
107
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

100
100
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

102
102
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

86
86
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

119
119
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

102
102
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

192
192
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

246
246
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

579
579
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

68
68
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

189
189
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

527
527
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

900
900
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

394
394
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

184
184
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

741
741

Meer sportnieuws