RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

212 stemmen
RTBF voorspelt verwonderlijke basisploeg Rode Duivels

Domenico Tedesco staat dinsdagavond voor een speciale wedstrijd. In zijn tweede wedstrijd als hoofd van de Rode Duivels neemt hij het op tegen Duitsland, het land waarin hij opgroeide en zijn trainerscarrière lanceerde. Het wordt dan ook uitkijken naar welke basisploeg hij tussen de lijnen zal brengen.


Daags voor de oefenpot liet Tedesco in ieder geval niet in zijn kaarten kijken. De bondscoach benadrukte wel dat hij zijn zes wissels zal gebruiken tijdens de wedstrijd en dat er dus zeventien spelers in actie zullen komen. Maar voorts geraakte tot dusver enkel bekend dat Koen Casteels in doel zal starten ter vervanging van de afwezige Thibaut Courtois. Desondanks deed commentator Manuel Jous namens de RTBF een poging om de basiself te voorspellen.

En daarin voorziet hij toch enkele verrassingen. Zo verwacht Jous dat Tedesco mogelijk aan zijn defensie zal sleutelen. De linkerkant met Jan Vertonghen en Arthur Theate deed het goed tegen Zweden en krijgt allicht de kans om te bevestigen. Maar aan de rechterzijde zou het Leicester-duo Timothy Castagne/Wout Faes wel eens plaats kunnen maken voor Thomas Meunier en Sebastiaan Bornauw. Zeker die laatste, een vaste waarde in de Bundesliga, maakt een goede kans om te starten.

REVANCHE VOOR TROSSARD
Daarnaast sluit Jous niet uit dat er ook op de flanken wijzigingen zullen plaatsvinden. Zo voorspelt hij een basisplek voor Alexis Saelemaekers, die in Zweden al mocht invallen. Hierdoor zou Dodi Lukebakio naar links verschuiven. Voorin verwacht hij dan weer dat Romelu Lukaku en Leandro Trossard mogen blijven staan. Die laatste beleefde een lastige avond in Zweden, maar mag dus hopen op een kans om zich opnieuw te bewijzen bij de nationale ploeg.

De basiself volgens RTBF:
Casteels; Meunier, Bornauw, Vertonghen, Theate; Saelemaekers, Onana, De Bruyne, Lukebakio; Trossard, Lukaku

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Trossard was in Zweden de minste Rode Duivel ...

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

15
15
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

18
18
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

15
15
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

87
87
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

32
32
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

149
149
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

152
152
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

240
240
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

165
165
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

805
805
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1052
1052
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

361
361
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

200
200
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

57
57
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

158
158
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

184
184
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws