Oranje in de penarie: "Geschrokken van wat ik zag"

156
Oranje in de penarie:

Nederland is vrij tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. Afgelopen vrijdag werd de ploeg van coach Ronald Koeman getrakteerd op een pandoering tegen vice-wereldkampioen Frankrijk. En maandagavond maakte Oranje opnieuw geen al te goede beurt tegen voetbaldwerg Gibraltar.


Uiteraard won Nederland zijn thuiswedstrijd tegen de ministaat wel. Maar waar men op voorhand rekende op een monsterscore, bleef het uiteindelijk bij 'slechts' 3-0. En dat terwijl Gibraltar bijna een hele tweede helft met een mannetje minder afwerkte na een rode kaart. Bondscoach Ronald Koeman, die tijdens de huidige interland-break aan zijn tweede ambtstermijn begon, spaarde zijn kritiek dan ook niet. "We moeten verbeteren, ik ben best geschrokken van wat ik gezien heb", aldus Koeman, die het had over een rotweek.

En ook de reacties in de media waren niet bepaald positief. "Best wel treurig eigenlijk, dat Nathan Aké de gevaarlijkste man was, met twee goals. Creativiteit: nul. Het was spelen, spelen, spelen, maar bijna geen uitgespeelde kansen. De energie is er niet, er zijn veel te veel spelers ook bij hun club uit vorm", stelde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Het zijn verschrikkelijke wedstrijden om naar te kijken. Maar het had wel vele malen beter gemoeten bij Oranje", klinkt het bij Sjoerd Mossou van het AD.

TWIJFELS BIJ KAPITEIN
Daarnaast kregen ook verschillende spelers ervan langs. Zo toonde Marco van Basten zich opnieuw kritisch voor Virgil van Dijk. Tegen Gibraltar moest die weinig doen, maar afgelopen vrijdag tegen Frankrijk liet de sterkhouder van Liverpool FC zich veel te weinig gelden. "Hij is de aanvoerder. Hij moet de verdediging leiden. Hij maakt lawaai, maar zegt niks. Een goede aanvoerder denkt hardop en maakt dingen duidelijk. Hij blijft daar een beetje tussenin hangen, waardoor er chaos ontstaat", aldus Van Basten bij Rondo.

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

België heeft momenteel een betere kern dan Nederland ...

Meest recent

Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

5
5
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

109
109
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

28
28
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

147
147
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

44
44
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

23
23
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

31
31
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

331
331
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

213
213
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

21
21
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

553
553
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

252
252
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

732
732
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

229
229
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

887
887
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

781
781
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

462
462
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

312
312
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

157
157
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

512
512
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

213
213
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

131
131

Meer sportnieuws