Oranje in de penarie: "Geschrokken van wat ik zag"

door
Oranje in de penarie:

Nederland is vrij tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. Afgelopen vrijdag werd de ploeg van coach Ronald Koeman getrakteerd op een pandoering tegen vice-wereldkampioen Frankrijk. En maandagavond maakte Oranje opnieuw geen al te goede beurt tegen voetbaldwerg Gibraltar.


Uiteraard won Nederland zijn thuiswedstrijd tegen de ministaat wel. Maar waar men op voorhand rekende op een monsterscore, bleef het uiteindelijk bij 'slechts' 3-0. En dat terwijl Gibraltar bijna een hele tweede helft met een mannetje minder afwerkte na een rode kaart. Bondscoach Ronald Koeman, die tijdens de huidige interland-break aan zijn tweede ambtstermijn begon, spaarde zijn kritiek dan ook niet. "We moeten verbeteren, ik ben best geschrokken van wat ik gezien heb", aldus Koeman, die het had over een rotweek.

En ook de reacties in de media waren niet bepaald positief. "Best wel treurig eigenlijk, dat Nathan Aké de gevaarlijkste man was, met twee goals. Creativiteit: nul. Het was spelen, spelen, spelen, maar bijna geen uitgespeelde kansen. De energie is er niet, er zijn veel te veel spelers ook bij hun club uit vorm", stelde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Het zijn verschrikkelijke wedstrijden om naar te kijken. Maar het had wel vele malen beter gemoeten bij Oranje", klinkt het bij Sjoerd Mossou van het AD.

TWIJFELS BIJ KAPITEIN
Daarnaast kregen ook verschillende spelers ervan langs. Zo toonde Marco van Basten zich opnieuw kritisch voor Virgil van Dijk. Tegen Gibraltar moest die weinig doen, maar afgelopen vrijdag tegen Frankrijk liet de sterkhouder van Liverpool FC zich veel te weinig gelden. "Hij is de aanvoerder. Hij moet de verdediging leiden. Hij maakt lawaai, maar zegt niks. Een goede aanvoerder denkt hardop en maakt dingen duidelijk. Hij blijft daar een beetje tussenin hangen, waardoor er chaos ontstaat", aldus Van Basten bij Rondo.

LEES OOK: Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

België heeft momenteel een betere kern dan Nederland ...

Meest recent

Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

70
70
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

38
38
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

62
62
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

171
171
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

122
122
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

264
264
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

214
214
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

109
109
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

374
374
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

83
83
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

745
745
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

258
258
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

200
200
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

337
337
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

130
130
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

122
122
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

79
79
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

403
403
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

86
86
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

279
279
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

88
88

Meer sportnieuws