Oranje in de penarie: "Geschrokken van wat ik zag"

door
Oranje in de penarie:

Nederland is vrij tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. Afgelopen vrijdag werd de ploeg van coach Ronald Koeman getrakteerd op een pandoering tegen vice-wereldkampioen Frankrijk. En maandagavond maakte Oranje opnieuw geen al te goede beurt tegen voetbaldwerg Gibraltar.


Uiteraard won Nederland zijn thuiswedstrijd tegen de ministaat wel. Maar waar men op voorhand rekende op een monsterscore, bleef het uiteindelijk bij 'slechts' 3-0. En dat terwijl Gibraltar bijna een hele tweede helft met een mannetje minder afwerkte na een rode kaart. Bondscoach Ronald Koeman, die tijdens de huidige interland-break aan zijn tweede ambtstermijn begon, spaarde zijn kritiek dan ook niet. "We moeten verbeteren, ik ben best geschrokken van wat ik gezien heb", aldus Koeman, die het had over een rotweek.

En ook de reacties in de media waren niet bepaald positief. "Best wel treurig eigenlijk, dat Nathan Aké de gevaarlijkste man was, met twee goals. Creativiteit: nul. Het was spelen, spelen, spelen, maar bijna geen uitgespeelde kansen. De energie is er niet, er zijn veel te veel spelers ook bij hun club uit vorm", stelde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Het zijn verschrikkelijke wedstrijden om naar te kijken. Maar het had wel vele malen beter gemoeten bij Oranje", klinkt het bij Sjoerd Mossou van het AD.

TWIJFELS BIJ KAPITEIN
Daarnaast kregen ook verschillende spelers ervan langs. Zo toonde Marco van Basten zich opnieuw kritisch voor Virgil van Dijk. Tegen Gibraltar moest die weinig doen, maar afgelopen vrijdag tegen Frankrijk liet de sterkhouder van Liverpool FC zich veel te weinig gelden. "Hij is de aanvoerder. Hij moet de verdediging leiden. Hij maakt lawaai, maar zegt niks. Een goede aanvoerder denkt hardop en maakt dingen duidelijk. Hij blijft daar een beetje tussenin hangen, waardoor er chaos ontstaat", aldus Van Basten bij Rondo.

LEES OOK: Zorgen in omgeving Viktor Verhulst: “Is hij zwakbegaafd?”

België heeft momenteel een betere kern dan Nederland ...

Meest recent

Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

8
8
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

35
35
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

54
54
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

68
68
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

89
89
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

134
134
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

110
110
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

409
409
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

481
481
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

90
90
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

253
253
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

87
87
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

165
165
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

423
423
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

244
244
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

176
176
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

281
281
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

420
420
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

173
173
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

356
356
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

166
166
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

100
100
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

507
507
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

479
479
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

248
248

Meer sportnieuws