Oranje in de penarie: "Geschrokken van wat ik zag"

156
Oranje in de penarie:

Nederland is vrij tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. Afgelopen vrijdag werd de ploeg van coach Ronald Koeman getrakteerd op een pandoering tegen vice-wereldkampioen Frankrijk. En maandagavond maakte Oranje opnieuw geen al te goede beurt tegen voetbaldwerg Gibraltar.


Uiteraard won Nederland zijn thuiswedstrijd tegen de ministaat wel. Maar waar men op voorhand rekende op een monsterscore, bleef het uiteindelijk bij 'slechts' 3-0. En dat terwijl Gibraltar bijna een hele tweede helft met een mannetje minder afwerkte na een rode kaart. Bondscoach Ronald Koeman, die tijdens de huidige interland-break aan zijn tweede ambtstermijn begon, spaarde zijn kritiek dan ook niet. "We moeten verbeteren, ik ben best geschrokken van wat ik gezien heb", aldus Koeman, die het had over een rotweek.

En ook de reacties in de media waren niet bepaald positief. "Best wel treurig eigenlijk, dat Nathan Aké de gevaarlijkste man was, met twee goals. Creativiteit: nul. Het was spelen, spelen, spelen, maar bijna geen uitgespeelde kansen. De energie is er niet, er zijn veel te veel spelers ook bij hun club uit vorm", stelde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Het zijn verschrikkelijke wedstrijden om naar te kijken. Maar het had wel vele malen beter gemoeten bij Oranje", klinkt het bij Sjoerd Mossou van het AD.

TWIJFELS BIJ KAPITEIN
Daarnaast kregen ook verschillende spelers ervan langs. Zo toonde Marco van Basten zich opnieuw kritisch voor Virgil van Dijk. Tegen Gibraltar moest die weinig doen, maar afgelopen vrijdag tegen Frankrijk liet de sterkhouder van Liverpool FC zich veel te weinig gelden. "Hij is de aanvoerder. Hij moet de verdediging leiden. Hij maakt lawaai, maar zegt niks. Een goede aanvoerder denkt hardop en maakt dingen duidelijk. Hij blijft daar een beetje tussenin hangen, waardoor er chaos ontstaat", aldus Van Basten bij Rondo.

België heeft momenteel een betere kern dan Nederland ...

Meest recent

Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

18
18
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

77
77
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

183
183
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

12
12
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

67
67
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

58
58
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

99
99
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

124
124
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

253
253
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

476
476
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

210
210
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

167
167
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

445
445
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

410
410
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

70
70
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22

Meer sportnieuws