Oranje in de penarie: "Geschrokken van wat ik zag"

156
Oranje in de penarie:

Nederland is vrij tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. Afgelopen vrijdag werd de ploeg van coach Ronald Koeman getrakteerd op een pandoering tegen vice-wereldkampioen Frankrijk. En maandagavond maakte Oranje opnieuw geen al te goede beurt tegen voetbaldwerg Gibraltar.


Uiteraard won Nederland zijn thuiswedstrijd tegen de ministaat wel. Maar waar men op voorhand rekende op een monsterscore, bleef het uiteindelijk bij 'slechts' 3-0. En dat terwijl Gibraltar bijna een hele tweede helft met een mannetje minder afwerkte na een rode kaart. Bondscoach Ronald Koeman, die tijdens de huidige interland-break aan zijn tweede ambtstermijn begon, spaarde zijn kritiek dan ook niet. "We moeten verbeteren, ik ben best geschrokken van wat ik gezien heb", aldus Koeman, die het had over een rotweek.

En ook de reacties in de media waren niet bepaald positief. "Best wel treurig eigenlijk, dat Nathan Aké de gevaarlijkste man was, met twee goals. Creativiteit: nul. Het was spelen, spelen, spelen, maar bijna geen uitgespeelde kansen. De energie is er niet, er zijn veel te veel spelers ook bij hun club uit vorm", stelde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Het zijn verschrikkelijke wedstrijden om naar te kijken. Maar het had wel vele malen beter gemoeten bij Oranje", klinkt het bij Sjoerd Mossou van het AD.

TWIJFELS BIJ KAPITEIN
Daarnaast kregen ook verschillende spelers ervan langs. Zo toonde Marco van Basten zich opnieuw kritisch voor Virgil van Dijk. Tegen Gibraltar moest die weinig doen, maar afgelopen vrijdag tegen Frankrijk liet de sterkhouder van Liverpool FC zich veel te weinig gelden. "Hij is de aanvoerder. Hij moet de verdediging leiden. Hij maakt lawaai, maar zegt niks. Een goede aanvoerder denkt hardop en maakt dingen duidelijk. Hij blijft daar een beetje tussenin hangen, waardoor er chaos ontstaat", aldus Van Basten bij Rondo.

België heeft momenteel een betere kern dan Nederland ...

Meest recent

Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

1
1
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

32
32
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

26
26
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

9
9
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

50
50
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

27
27
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

66
66
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

35
35
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

34
34
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

10
10
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

95
95
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

182
182
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

188
188
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

448
448
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

366
366
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

348
348
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

50
50
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

350
350
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

95
95
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

175
175
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

148
148

Meer sportnieuws