Opstelling Duivels: Tedesco denkt aan opvallende naam

door
Opstelling Duivels: Tedesco denkt aan opvallende naam

De Rode Duivels zijn met een overtuigende 0-3-overwinning op Zweden aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen, maar dinsdagavond volgt alweer een nieuwe test. Dan staat een oefenwedstrijd tegen Duitsland op het programma. En het wordt uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.


In aanloop naar de oefenpot in Keulen is het lastig voorspellen wie aan de aftrap zal verschijnen, Tedesco wou op voorhand niet in zijn kaarten laten kijken. Wel liet hij verstaan dat er enkele veranderingen verwacht mogen worden, al dan niet via zijn wissels. "Of we met dezelfde elf gaan starten? Dat valt af te wachten. Sowieso zullen er 17 spelers in actie komen. Jullie gaan dus nieuwe gezichten zien", voorspelde de bondscoach maandag op zijn persbabbel.

In ieder geval zal Tedesco minstens één nieuwe naam aan de aftrap brengen. Thibaut Courtois is immers al teruggekeerd naar Madrid en zal in doel vervangen worden door Koen Casteels. Voorts is de verwachting dat de bondscoach tegen zijn tweede thuisland grotendeels vasthoudt aan dezelfde basisdefensie als tegen Zweden. Maar Sebastiaan Bornauw zou wel eens de voorkeur kunnen krijgen op Wout Faes.

VERRASSING OP HET MIDDENVELD
Op het middenveld verwacht men bij SudPresse en Het Laatste Nieuws dan weer een opvallende naam. Zo zou Orel Mangala wel eens kunnen starten. In dat geval lijkt Leandro Trossard of Yannick Carrasco naast de basiself te vallen, waardoor Kevin De Bruyne in een iets hogere rol zal starten. Ook Roméo Lavia komt normaal gezien in actie, maar moet allicht rekenen op een invalbeurt.

De mogelijke basisploeg:
Casteels; Castagne, Bornauw, Vertonghen, Theate; Mangala, De Bruyne, Onana; Lukebakio, Lukaku, Trossard

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Tedesco moet met dezelfde veldspelers als vrijdag testen ...

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

5
5
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

32
32
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

187
187
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

45
45
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

199
199
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

157
157
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

192
192
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

443
443
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

81
81
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

156
156
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

430
430
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

187
187
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

90
90
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

369
369
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

471
471
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

52
52
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

196
196
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

690
690
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

193
193
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

145
145
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

387
387
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

88
88

Meer sportnieuws