Tedesco scoort punten met gouden ingreep

288 stemmen
Tedesco scoort punten met gouden ingreep

Na de aanstelling van Domenico Tedesco heersten hier en daar wat twijfels bij de keuze van de KBVB. De Italiaanse Duitser is immers nog vrij jong en had tot dusver geen ervaring als bondscoach. Maar tot dusver slaagde de 37-jarige erin om een goede beurt te maken.


Uiteraard is het nog te vroeg om verregaande conclusies te trekken en kan de sfeer snel weer omslaan indien de Duivels dinsdagavond slecht presteren op het veld van Duitsland. Toch liet Tedesco tot dusver een veelbelovende indruk achter. Zo zorgde hij voor een frisse wind in de selectie en heeft hij geen schrik om verrassende keuzes te maken, de basisplaats van Dodi Lukebakio tegen Zweden is daar een goed voorbeeld van.

Bij SudPresse is men echter vooral lovend over de tactische flexibiliteit. Onder Roberto Martinez hielden de Duivels telkens vast aan dezelfde speelwijze, waardoor ze voorspelbaar en steriel werden. Dat is bij Tedesco allerminst het geval. Tegen Zweden startte hij bijvoorbeeld in een 4-4-2-variant, om naar het einde van de match over te schakelen om een 4-3-3. En ook een systeem met drie spelers achterin blijft een optie voor de nieuwe bondscoach.

GOUDEN WISSEL
Daarnaast deed Tedesco volgens het Waalse medium ook een gouden zet door Johan Bakayoko tegen Zweden speelminuten te laten maken. Omdat het om een officiële match met inzet ging, is zijn keuze voor Duivels nu definitief en kan hij niet meer voor Ivoorkust uitkomen. Onder Martinez gebeurde het te vaak dat jonge talenten met een dubbele nationaliteit voor een ander land kozen. Dergelijke dossiers worden volgens SudPresse veel beter beheerd door zijn opvolger.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Tedesco lijkt voorlopig een goede keuze ...

Meest recent

Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

1
1
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

3
3
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

13
13
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

26
26
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

147
147
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

23
23
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

59
59
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

173
173
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

116
116
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

100
100
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

68
68
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

140
140
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

395
395
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

75
75
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

447
447
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

98
98
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

306
306
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

498
498
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

461
461
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

543
543
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

915
915
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

221
221
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

383
383

Meer sportnieuws