Tedesco scoort punten met gouden ingreep

door
Tedesco scoort punten met gouden ingreep

Na de aanstelling van Domenico Tedesco heersten hier en daar wat twijfels bij de keuze van de KBVB. De Italiaanse Duitser is immers nog vrij jong en had tot dusver geen ervaring als bondscoach. Maar tot dusver slaagde de 37-jarige erin om een goede beurt te maken.


Uiteraard is het nog te vroeg om verregaande conclusies te trekken en kan de sfeer snel weer omslaan indien de Duivels dinsdagavond slecht presteren op het veld van Duitsland. Toch liet Tedesco tot dusver een veelbelovende indruk achter. Zo zorgde hij voor een frisse wind in de selectie en heeft hij geen schrik om verrassende keuzes te maken, de basisplaats van Dodi Lukebakio tegen Zweden is daar een goed voorbeeld van.

Bij SudPresse is men echter vooral lovend over de tactische flexibiliteit. Onder Roberto Martinez hielden de Duivels telkens vast aan dezelfde speelwijze, waardoor ze voorspelbaar en steriel werden. Dat is bij Tedesco allerminst het geval. Tegen Zweden startte hij bijvoorbeeld in een 4-4-2-variant, om naar het einde van de match over te schakelen om een 4-3-3. En ook een systeem met drie spelers achterin blijft een optie voor de nieuwe bondscoach.

GOUDEN WISSEL
Daarnaast deed Tedesco volgens het Waalse medium ook een gouden zet door Johan Bakayoko tegen Zweden speelminuten te laten maken. Omdat het om een officiële match met inzet ging, is zijn keuze voor Duivels nu definitief en kan hij niet meer voor Ivoorkust uitkomen. Onder Martinez gebeurde het te vaak dat jonge talenten met een dubbele nationaliteit voor een ander land kozen. Dergelijke dossiers worden volgens SudPresse veel beter beheerd door zijn opvolger.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Tedesco lijkt voorlopig een goede keuze ...

Meest recent

Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

87
87
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

255
255
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

238
238
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

20
20
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

221
221
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

92
92
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

41
41
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

89
89
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

72
72
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

305
305
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

205
205
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

206
206
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

195
195
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

117
117
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

287
287
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

320
320
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

882
882
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

371
371
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

77
77
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1342
1342
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

429
429
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

170
170

Meer sportnieuws