Tedesco scoort punten met gouden ingreep

door
Tedesco scoort punten met gouden ingreep

Na de aanstelling van Domenico Tedesco heersten hier en daar wat twijfels bij de keuze van de KBVB. De Italiaanse Duitser is immers nog vrij jong en had tot dusver geen ervaring als bondscoach. Maar tot dusver slaagde de 37-jarige erin om een goede beurt te maken.


Uiteraard is het nog te vroeg om verregaande conclusies te trekken en kan de sfeer snel weer omslaan indien de Duivels dinsdagavond slecht presteren op het veld van Duitsland. Toch liet Tedesco tot dusver een veelbelovende indruk achter. Zo zorgde hij voor een frisse wind in de selectie en heeft hij geen schrik om verrassende keuzes te maken, de basisplaats van Dodi Lukebakio tegen Zweden is daar een goed voorbeeld van.

Bij SudPresse is men echter vooral lovend over de tactische flexibiliteit. Onder Roberto Martinez hielden de Duivels telkens vast aan dezelfde speelwijze, waardoor ze voorspelbaar en steriel werden. Dat is bij Tedesco allerminst het geval. Tegen Zweden startte hij bijvoorbeeld in een 4-4-2-variant, om naar het einde van de match over te schakelen om een 4-3-3. En ook een systeem met drie spelers achterin blijft een optie voor de nieuwe bondscoach.

GOUDEN WISSEL
Daarnaast deed Tedesco volgens het Waalse medium ook een gouden zet door Johan Bakayoko tegen Zweden speelminuten te laten maken. Omdat het om een officiële match met inzet ging, is zijn keuze voor Duivels nu definitief en kan hij niet meer voor Ivoorkust uitkomen. Onder Martinez gebeurde het te vaak dat jonge talenten met een dubbele nationaliteit voor een ander land kozen. Dergelijke dossiers worden volgens SudPresse veel beter beheerd door zijn opvolger.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Tedesco lijkt voorlopig een goede keuze ...

Meest recent

'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

83
83
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

111
111
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

123
123
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

93
93
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

49
49
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

55
55
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

97
97
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

198
198
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

56
56
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

70
70
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

556
556
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

177
177
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

316
316
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

42
42
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

143
143
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

554
554
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

163
163
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

284
284
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

389
389
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

279
279
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

200
200
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

105
105

Meer sportnieuws