Tedesco scoort punten met gouden ingreep

288 stemmen
Tedesco scoort punten met gouden ingreep

Na de aanstelling van Domenico Tedesco heersten hier en daar wat twijfels bij de keuze van de KBVB. De Italiaanse Duitser is immers nog vrij jong en had tot dusver geen ervaring als bondscoach. Maar tot dusver slaagde de 37-jarige erin om een goede beurt te maken.


Uiteraard is het nog te vroeg om verregaande conclusies te trekken en kan de sfeer snel weer omslaan indien de Duivels dinsdagavond slecht presteren op het veld van Duitsland. Toch liet Tedesco tot dusver een veelbelovende indruk achter. Zo zorgde hij voor een frisse wind in de selectie en heeft hij geen schrik om verrassende keuzes te maken, de basisplaats van Dodi Lukebakio tegen Zweden is daar een goed voorbeeld van.

Bij SudPresse is men echter vooral lovend over de tactische flexibiliteit. Onder Roberto Martinez hielden de Duivels telkens vast aan dezelfde speelwijze, waardoor ze voorspelbaar en steriel werden. Dat is bij Tedesco allerminst het geval. Tegen Zweden startte hij bijvoorbeeld in een 4-4-2-variant, om naar het einde van de match over te schakelen om een 4-3-3. En ook een systeem met drie spelers achterin blijft een optie voor de nieuwe bondscoach.

GOUDEN WISSEL
Daarnaast deed Tedesco volgens het Waalse medium ook een gouden zet door Johan Bakayoko tegen Zweden speelminuten te laten maken. Omdat het om een officiële match met inzet ging, is zijn keuze voor Duivels nu definitief en kan hij niet meer voor Ivoorkust uitkomen. Onder Martinez gebeurde het te vaak dat jonge talenten met een dubbele nationaliteit voor een ander land kozen. Dergelijke dossiers worden volgens SudPresse veel beter beheerd door zijn opvolger.

LEES OOK: Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

Tedesco lijkt voorlopig een goede keuze ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

127
127
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

31
31
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

150
150
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

251
251
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

307
307
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

191
191
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

253
253
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

147
147
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

141
141
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

291
291
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

277
277
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

115
115
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

91
91
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

596
596
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

206
206
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

545
545
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

187
187
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

159
159
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

95
95
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

342
342
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

260
260

Meer sportnieuws