Anderlecht krijgt Europese waarschuwing: "Alles op alles zetten"

door
Anderlecht krijgt Europese waarschuwing:

RSC Anderlecht staat vlak na de interland-break voor een belangrijke periode. De Brusselaars willen zich in de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie immers verzekeren van deelname aan de Europe Play-Offs. Daarnaast staat ook op het Europese niveau een interessante uitdaging op het programma.


In eigen land beleefde RSCA een bijzonder wisselvallig seizoen tot dusver, maar de campagne in Europa mocht gezien worden. Paars-Wit plaatste zich via de voorrondes voor de poulefase van de Conference League en werd uiteindelijk tweede in zijn groep na het ongenaakbare West Ham United. Vervolgens werd Ludogorets uitgeschakeld met penalty's. En in de 1/8ste finales kon Anderlecht stunten door Villarreal CF te wippen.

Hierdoor staat de recordkampioen in de kwartfinales van de UECL. En daarin wordt het Nederlandse AZ Alkmaar de tegenstander van dienst. Op papier liggen er dus kansen voor de Brusselaars. Al mag AZ zeker niet onderschat worden. In de vorige ronde wisten de Nederlanders bijvoorbeeld het Italiaanse SS Lazio uit te schakelen. En ze staan momenteel niet voor niets op de derde plaats in de Eredivisie.

AZ FAVORIET
Bovendien is de motivatie bij AZ groot. Coach Pascal Jansen liet bij Studio Voetbal alvast verstaan dat zijn ploeg er alles aan zal doen om door te stoten. "Voor de vorige ronde tegen Lazio was iedereen ervan overtuigd dat wij eruit zouden vliegen. Nu is het sentiment precies andersom. We kúnnen de Conference League winnen, maar we moeten het eerst laten zien tegen Anderlecht. We gaan alles op alles zetten om ook Anderlecht te verslaan", aldus Jansen.

LEES OOK: 'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Wie is favoriet om door te stoten?

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

56
56
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

15
15
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

109
109
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

62
62
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

339
339
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

71
71
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

137
137
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

46
46
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

320
320
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

401
401
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

129
129
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

189
189
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

74
74
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

83
83
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

156
156
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

90
90
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

266
266
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

230
230
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

96
96
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws