Anderlecht krijgt Europese waarschuwing: "Alles op alles zetten"

door
Anderlecht krijgt Europese waarschuwing:

RSC Anderlecht staat vlak na de interland-break voor een belangrijke periode. De Brusselaars willen zich in de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie immers verzekeren van deelname aan de Europe Play-Offs. Daarnaast staat ook op het Europese niveau een interessante uitdaging op het programma.


In eigen land beleefde RSCA een bijzonder wisselvallig seizoen tot dusver, maar de campagne in Europa mocht gezien worden. Paars-Wit plaatste zich via de voorrondes voor de poulefase van de Conference League en werd uiteindelijk tweede in zijn groep na het ongenaakbare West Ham United. Vervolgens werd Ludogorets uitgeschakeld met penalty's. En in de 1/8ste finales kon Anderlecht stunten door Villarreal CF te wippen.

Hierdoor staat de recordkampioen in de kwartfinales van de UECL. En daarin wordt het Nederlandse AZ Alkmaar de tegenstander van dienst. Op papier liggen er dus kansen voor de Brusselaars. Al mag AZ zeker niet onderschat worden. In de vorige ronde wisten de Nederlanders bijvoorbeeld het Italiaanse SS Lazio uit te schakelen. En ze staan momenteel niet voor niets op de derde plaats in de Eredivisie.

AZ FAVORIET
Bovendien is de motivatie bij AZ groot. Coach Pascal Jansen liet bij Studio Voetbal alvast verstaan dat zijn ploeg er alles aan zal doen om door te stoten. "Voor de vorige ronde tegen Lazio was iedereen ervan overtuigd dat wij eruit zouden vliegen. Nu is het sentiment precies andersom. We kúnnen de Conference League winnen, maar we moeten het eerst laten zien tegen Anderlecht. We gaan alles op alles zetten om ook Anderlecht te verslaan", aldus Jansen.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Wie is favoriet om door te stoten?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

68
68
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

22
22
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

137
137
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

216
216
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

598
598
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

116
116
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

37
37
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

350
350
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

95
95
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

552
552
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

541
541
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

413
413
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

60
60
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1057
1057
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

305
305
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1240
1240
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

117
117
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

232
232
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

362
362
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

125
125
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

495
495
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

374
374
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws