Martinez snoert Portugese critici keihard de mond

door
Martinez snoert Portugese critici keihard de mond

Terwijl Domenico Tedesco een veelbelovend debuut heeft gemaakt als Belgisch bondscoach, is ook zijn voorganger goed gestart aan zijn nieuwe avontuur. Zo bracht Roberto Martinez het er foutloos vanaf in zijn eerste twee interlands als selectieheer van Portugal. Bovendien legde hij zijn critici meteen het zwijgen op.


Toegegeven, een veel makkelijker wedstrijdschema had Martinez niet kunnen krijgen om zijn Portugese avontuur op gang te trappen. Afgelopen donderdag vormde Liechtenstein de tegenstander van dienst, zondagavond stond dan weer een thuismatch tegen Luxemburg op het programma. Een 6 op 6 was dan ook het logische resultaat. Daarnaast gaven de Portugezen geen doelpunt weg, terwijl ze er 10 konden scoren.

Vier van die gemaakte doelpunten kwamen op naam van Cristiano Ronaldo. Nochtans was de algemene verwachting dat Martinez zou doorselecteren en de 38-jarige superster van Al-Nassr links zou laten liggen. Maar de Spaanse trainer haalde de routinier toch weer bij de groep en zette hem zelfs telkens in de basiself. Dat leverde hem de nodige kritiek op, zeker gezien de matige prestaties van Ronaldo op het WK en het feit dat hij momenteel in een laag aangeschreven competitie speelt.

ERVARING IN KLEEDKAMER
Toch haalde Martinez zijn grote gelijk met de vier goals van Ronaldo. Iets dat hij na de match tegen Luxemburg uiteraard nog eens in de verf zette. "Hij is een unieke speler op het internationale podium", aldus Martinez op zijn persbabbel. "Zijn ervaring in de kleedkamer is erg belangrijk. Maar iedereen is belangrijk. De jongeren die willen spelen en laten zien wat ze waard zijn en de ouderen, zoals Ronaldo, Bernardo Silva en Rui Patrício die de ervaring hebben."

LEES OOK: Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Martines is een top-bondscoach ...

Meest recent

Leko kruist vingers: cruciale update bij Club Brugge

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

8
8
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

103
103
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

15
15
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

167
167
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

133
133
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

334
334
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

71
71
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

600
600
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1053
1053
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

328
328
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

283
283
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

281
281
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

452
452
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

474
474
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

219
219
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

364
364
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

223
223
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

978
978
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

224
224
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

355
355
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

321
321
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

184
184

Meer sportnieuws