'Tedesco schuift: verrassing in basiself Duivels verwacht'

799 stemmen
'Tedesco schuift: verrassing in basiself Duivels verwacht'

Na de veelbelovende EK-kwalificatiewedstrijd van afgelopen vrijdag in Zweden, staan de Rode Duivels aanstaande dinsdag opnieuw voor een interessante test. Dan wacht immers een oefenwedstrijd tegen Duitsland. En het wordt uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco dan ook zal laten opdraven.


Tegen de Mannschaft mogen alvast enkele veranderingen verwacht worden. Sowieso zal de bondscoach een nieuwe doelman moeten kiezen na het afhaken van Thibaut Courtois. Het lijkt een uitgemaakte zaak dat Koen Casteels daardoor zal starten. Na het interland-pensioen van Simon Mignolet is hij dan ook gepromoveerd tot tweede doelman. Bovendien zou het voor Casteels een mooie beloning zijn om te spelen tegen het land waar hij al jaren furore maakt op clubniveau.

KANSEN VOOR BANKZITTERS
De verwachting is echter dat Tedesco nog meer zal schuiven met zijn pionnetjes. De bondscoach zal deze uitgelezen kans niet laten liggen om bepaalde zaken te testen. Volgens Het Nieuwsblad is de kans groot dat er speelminuten voorzien worden voor de veldspelers die tegen Zweden niet in actie kwamen: Charles De Ketelaere, Roméo Lavia, Thomas Meunier, Zeno Debast en Dennis Praet.

Dat ze alle vijf ook in de basis zullen starten, lijkt dan weer onwaarschijnlijk. Maar er zouden dus wel enkele verrassende namen aan de aftrap kunnen verschijnen. Achterin solliciteerde Sebastiaan Bornauw bijvoorbeeld ook al openlijk voor een basisplaats. Aan Tedesco om de knopen door te hakken. Maandagvoormiddag trainen de Duivels wel nog een laatste keer op Belgische bodem alvorens de busrit naar Keulen wordt ingezet.

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Tedesco moet zijn sterkhouders laten rusten ...

Meest recent

'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

3
3
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

110
110
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

136
136
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

224
224
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

92
92
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

359
359
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

190
190
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

660
660
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

277
277
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

508
508
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

345
345
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

130
130
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

604
604
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

255
255
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

177
177
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

142
142
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

549
549
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

81
81
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

251
251
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

249
249
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

112
112
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30

Meer sportnieuws