Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

341 stemmen
Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

Na de pijnlijke afgang van vrijdagavond in Frankrijk, heeft Nederland maandag de kans om zich te herpakken in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. Daags voordien sprak bondscoach Ronald Koemand traditiegetrouw de pers toe. En de Nederlandse selectieheer had het onder meer over Anderlecht-doelman Bart Verbruggen.


Waar de Rode Duivels al jaren kunnen rekenen op een vaste nummer één van topniveau, kampt Oranje met een complexe keeperssituatie. Op het voorbije WK verraste toenmalig bondscoach Louis van Gaal bijvoorbeeld met een basisplaats voor debutant Andries Noppert. Hij presteerde meer dan behoorlijk, maar ligt momenteel in de lappenmand. Tegen Frankrijk gaf Koeman dan maar de kans aan oude getrouwe Jasper Cillessen.

Die maakte echter ook geen overtuigende indruk en dus blijft het onduidelijk wie nu de vaste nummer één is. Koeman benadrukte in ieder geval dat hij nog meer opties achter de hand heeft. "Noppert heeft het goed gedaan, maar is geblesseerd. Verbruggen is net als Justin Bijlow, de toekomst. Waarbij Bijlow toch meer ervaring heeft dan Bart. Maar de meest complete doelman is iemand voor de toekomst die ook nog eens de beste is", aldus de bondscoach.

BESLISSING IN JUNI
Voorlopig laat Koeman dus nog niet teveel in zijn kaarten kijken wat de keeperspositie betreft. Daar wil hij tijdens de volgende interland-break verandering in brengen. Nederland werkt dan de Final Four van de Nations League af en Koeman hoopt dan over al zijn keepers te kunnen beschikken om een definitieve keuze te maken. "We hebben nu te maken met twee geblesseerde keepers (Bijlow en Noppert, red.). Laten we hopen dat in juni iedereen fit is. Dan zullen we keuzes maken en duidelijkheid scheppen", klonk het. Verbruggen weet dus wat hem te doen staat: sterk presteren in het slot van het seizoen bij Anderlecht om zo een vaste plaats bij Oranje af te dwingen.

LEES OOK: Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

0
0
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

29
29
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

68
68
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

14
14
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

52
52
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

556
556
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

384
384
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

167
167
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

50
50
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

249
249
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

90
90
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

89
89
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

105
105
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

170
170
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

43
43
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

157
157
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

221
221
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

67
67
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

336
336
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

238
238
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

794
794
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

236
236
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

90
90
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

87
87

Meer sportnieuws