Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

341
Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

Na de pijnlijke afgang van vrijdagavond in Frankrijk, heeft Nederland maandag de kans om zich te herpakken in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. Daags voordien sprak bondscoach Ronald Koemand traditiegetrouw de pers toe. En de Nederlandse selectieheer had het onder meer over Anderlecht-doelman Bart Verbruggen.


Waar de Rode Duivels al jaren kunnen rekenen op een vaste nummer één van topniveau, kampt Oranje met een complexe keeperssituatie. Op het voorbije WK verraste toenmalig bondscoach Louis van Gaal bijvoorbeeld met een basisplaats voor debutant Andries Noppert. Hij presteerde meer dan behoorlijk, maar ligt momenteel in de lappenmand. Tegen Frankrijk gaf Koeman dan maar de kans aan oude getrouwe Jasper Cillessen.

Die maakte echter ook geen overtuigende indruk en dus blijft het onduidelijk wie nu de vaste nummer één is. Koeman benadrukte in ieder geval dat hij nog meer opties achter de hand heeft. "Noppert heeft het goed gedaan, maar is geblesseerd. Verbruggen is net als Justin Bijlow, de toekomst. Waarbij Bijlow toch meer ervaring heeft dan Bart. Maar de meest complete doelman is iemand voor de toekomst die ook nog eens de beste is", aldus de bondscoach.

BESLISSING IN JUNI
Voorlopig laat Koeman dus nog niet teveel in zijn kaarten kijken wat de keeperspositie betreft. Daar wil hij tijdens de volgende interland-break verandering in brengen. Nederland werkt dan de Final Four van de Nations League af en Koeman hoopt dan over al zijn keepers te kunnen beschikken om een definitieve keuze te maken. "We hebben nu te maken met twee geblesseerde keepers (Bijlow en Noppert, red.). Laten we hopen dat in juni iedereen fit is. Dan zullen we keuzes maken en duidelijkheid scheppen", klonk het. Verbruggen weet dus wat hem te doen staat: sterk presteren in het slot van het seizoen bij Anderlecht om zo een vaste plaats bij Oranje af te dwingen.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

6
6
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

27
27
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

79
79
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

37
37
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

55
55
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

87
87
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

111
111
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

270
270
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

565
565
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

72
72
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

141
141
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

79
79
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

178
178
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

326
326
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

634
634
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

576
576
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

100
100

Meer sportnieuws