Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

door
Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

Na de pijnlijke afgang van vrijdagavond in Frankrijk, heeft Nederland maandag de kans om zich te herpakken in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. Daags voordien sprak bondscoach Ronald Koemand traditiegetrouw de pers toe. En de Nederlandse selectieheer had het onder meer over Anderlecht-doelman Bart Verbruggen.


Waar de Rode Duivels al jaren kunnen rekenen op een vaste nummer één van topniveau, kampt Oranje met een complexe keeperssituatie. Op het voorbije WK verraste toenmalig bondscoach Louis van Gaal bijvoorbeeld met een basisplaats voor debutant Andries Noppert. Hij presteerde meer dan behoorlijk, maar ligt momenteel in de lappenmand. Tegen Frankrijk gaf Koeman dan maar de kans aan oude getrouwe Jasper Cillessen.

Die maakte echter ook geen overtuigende indruk en dus blijft het onduidelijk wie nu de vaste nummer één is. Koeman benadrukte in ieder geval dat hij nog meer opties achter de hand heeft. "Noppert heeft het goed gedaan, maar is geblesseerd. Verbruggen is net als Justin Bijlow, de toekomst. Waarbij Bijlow toch meer ervaring heeft dan Bart. Maar de meest complete doelman is iemand voor de toekomst die ook nog eens de beste is", aldus de bondscoach.

BESLISSING IN JUNI
Voorlopig laat Koeman dus nog niet teveel in zijn kaarten kijken wat de keeperspositie betreft. Daar wil hij tijdens de volgende interland-break verandering in brengen. Nederland werkt dan de Final Four van de Nations League af en Koeman hoopt dan over al zijn keepers te kunnen beschikken om een definitieve keuze te maken. "We hebben nu te maken met twee geblesseerde keepers (Bijlow en Noppert, red.). Laten we hopen dat in juni iedereen fit is. Dan zullen we keuzes maken en duidelijkheid scheppen", klonk het. Verbruggen weet dus wat hem te doen staat: sterk presteren in het slot van het seizoen bij Anderlecht om zo een vaste plaats bij Oranje af te dwingen.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

97
97
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

39
39
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

93
93
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

257
257
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

152
152
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

312
312
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

375
375
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

398
398
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

593
593
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws