Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

door
Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

Na de pijnlijke afgang van vrijdagavond in Frankrijk, heeft Nederland maandag de kans om zich te herpakken in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. Daags voordien sprak bondscoach Ronald Koemand traditiegetrouw de pers toe. En de Nederlandse selectieheer had het onder meer over Anderlecht-doelman Bart Verbruggen.


Waar de Rode Duivels al jaren kunnen rekenen op een vaste nummer één van topniveau, kampt Oranje met een complexe keeperssituatie. Op het voorbije WK verraste toenmalig bondscoach Louis van Gaal bijvoorbeeld met een basisplaats voor debutant Andries Noppert. Hij presteerde meer dan behoorlijk, maar ligt momenteel in de lappenmand. Tegen Frankrijk gaf Koeman dan maar de kans aan oude getrouwe Jasper Cillessen.

Die maakte echter ook geen overtuigende indruk en dus blijft het onduidelijk wie nu de vaste nummer één is. Koeman benadrukte in ieder geval dat hij nog meer opties achter de hand heeft. "Noppert heeft het goed gedaan, maar is geblesseerd. Verbruggen is net als Justin Bijlow, de toekomst. Waarbij Bijlow toch meer ervaring heeft dan Bart. Maar de meest complete doelman is iemand voor de toekomst die ook nog eens de beste is", aldus de bondscoach.

BESLISSING IN JUNI
Voorlopig laat Koeman dus nog niet teveel in zijn kaarten kijken wat de keeperspositie betreft. Daar wil hij tijdens de volgende interland-break verandering in brengen. Nederland werkt dan de Final Four van de Nations League af en Koeman hoopt dan over al zijn keepers te kunnen beschikken om een definitieve keuze te maken. "We hebben nu te maken met twee geblesseerde keepers (Bijlow en Noppert, red.). Laten we hopen dat in juni iedereen fit is. Dan zullen we keuzes maken en duidelijkheid scheppen", klonk het. Verbruggen weet dus wat hem te doen staat: sterk presteren in het slot van het seizoen bij Anderlecht om zo een vaste plaats bij Oranje af te dwingen.

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

10
10
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

28
28
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

92
92
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

16
16
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

84
84
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

216
216
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

61
61
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

317
317
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

286
286
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

173
173
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

492
492
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

175
175
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

201
201
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

139
139
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

236
236
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

269
269
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

131
131
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

428
428
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

105
105
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

94
94
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

805
805
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

172
172
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

275
275

Meer sportnieuws