Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

door
Koeman heeft duidelijke boodschap voor Verbruggen

Na de pijnlijke afgang van vrijdagavond in Frankrijk, heeft Nederland maandag de kans om zich te herpakken in de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. Daags voordien sprak bondscoach Ronald Koemand traditiegetrouw de pers toe. En de Nederlandse selectieheer had het onder meer over Anderlecht-doelman Bart Verbruggen.


Waar de Rode Duivels al jaren kunnen rekenen op een vaste nummer één van topniveau, kampt Oranje met een complexe keeperssituatie. Op het voorbije WK verraste toenmalig bondscoach Louis van Gaal bijvoorbeeld met een basisplaats voor debutant Andries Noppert. Hij presteerde meer dan behoorlijk, maar ligt momenteel in de lappenmand. Tegen Frankrijk gaf Koeman dan maar de kans aan oude getrouwe Jasper Cillessen.

Die maakte echter ook geen overtuigende indruk en dus blijft het onduidelijk wie nu de vaste nummer één is. Koeman benadrukte in ieder geval dat hij nog meer opties achter de hand heeft. "Noppert heeft het goed gedaan, maar is geblesseerd. Verbruggen is net als Justin Bijlow, de toekomst. Waarbij Bijlow toch meer ervaring heeft dan Bart. Maar de meest complete doelman is iemand voor de toekomst die ook nog eens de beste is", aldus de bondscoach.

BESLISSING IN JUNI
Voorlopig laat Koeman dus nog niet teveel in zijn kaarten kijken wat de keeperspositie betreft. Daar wil hij tijdens de volgende interland-break verandering in brengen. Nederland werkt dan de Final Four van de Nations League af en Koeman hoopt dan over al zijn keepers te kunnen beschikken om een definitieve keuze te maken. "We hebben nu te maken met twee geblesseerde keepers (Bijlow en Noppert, red.). Laten we hopen dat in juni iedereen fit is. Dan zullen we keuzes maken en duidelijkheid scheppen", klonk het. Verbruggen weet dus wat hem te doen staat: sterk presteren in het slot van het seizoen bij Anderlecht om zo een vaste plaats bij Oranje af te dwingen.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

66
66
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

71
71
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

590
590
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

123
123
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

38
38
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

62
62
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

107
107
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

180
180
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

109
109
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

89
89
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

329
329
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

336
336
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

57
57
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

169
169
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

231
231
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

316
316
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

71
71
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

73
73
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

288
288
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

435
435
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

416
416
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

289
289

Meer sportnieuws