Directe reden voor ontslag Nagelsmann bekend

door
Directe reden voor ontslag Nagelsmann bekend

Bayern München heeft tijdens de interland-break een kleine aardverschuiving doorgevoerd binnen de club. Zo werd coach Julian Nagelsmann vrijdag op straat gezet door Der Rekordmeister. En met Thomas Tuchel presenteerde de Duitse kampioen inmiddels al een vervanger.


Hoewel de resultaten in eigen land de voorbije weken vrij wisselvallig waren, is Bayern nog steeds in de running om op drie fronten met prijzen aan de haal te gaan. Er deden dan ook heel wat wilde verhalen de ronde over het ontslag van Nagelsmann. Zo werd hier en daar geopperd dat de trainer het vertrouwen van zijn kleedkamer had verloren. Andere bronnen beweren dan weer dat er binnen de bestuurskamer heel wat onvrede heerste over Nagelsmann en zijn werkwijzen.

Maar volgens directeur Oliver Kahn was het ontslag louter te wijten aan de wisselvallige resultaten van de laatste weken. "We kunnen niet tevreden zijn met de resultaten in de tweede seizoenshelft. Tegen PSG hebben we gezien waartoe het elftal in staat is. Toen we de doelstellingen voor dit en komend seizoen in gevaar zag komen, hebben we besloten om Julian te ontslaan. Het was een weloverwogen besluit, geen emotionele reactie vanwege één wedstrijd", klonk het op de persbabbel.

GEEN TOPPRESTRATIES
Die woorden werden vervolgens ook onderstreept door sportieve baas Hasan Salihamidzic. "Dit is geen fase meer. We hebben maar vijf van de laatste tien Bundesliga-duels gewonnen en vaak ook nog moeizaam. Na de wedstrijd tegen Leverkusen kwamen we tot de conclusie dat het tussen de trainer en het team niet meer werkte. De spelers leverden geen topprestatie meer."

LEES OOK: Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

Bayern blijft één van de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

46
46
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

53
53
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

87
87
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

227
227
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

275
275
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

133
133
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

114
114
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

277
277
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

88
88
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

90
90
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

217
217
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

113
113
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

65
65
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

86
86
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

184
184
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

41
41
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

175
175
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

34
34
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

166
166
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

263
263
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

77
77
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

355
355
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

243
243
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

198
198

Meer sportnieuws