'Volgende afzwaaier lijkt bepaald bij Rode Duivels'

door
'Volgende afzwaaier lijkt bepaald bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn veelbelovend begonnen aan het nieuwe hoofdstuk onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco. Vrijdagavond werd overtuigend gewonnen tijdens de EK-kwalificatiecampagne op het veld van Zweden (0-3). En dat met een behoorlijk vernieuwde ploeg.


Tedesco werd na het vertrek van Roberto Martinez aangesteld als de man die voor een nieuwe wind moest zorgen bij de nationale ploeg en de Italiaanse Duitser liet er geen gras over groeien. Zo ging hij meteen met de grove borstel door de selectie. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. En voor die eerste kan dat mogelijk verregaande gevolgen hebben.

Zo sluit La Dernière Heure niet uit dat Witsel in de komende weken bekend maakt dat hij definitief afzwaait als Rode Duivel. De routinier van Atlético Madrid heeft ongetwijfeld gezien hoe heel wat jong talent klaar staat op zijn positie. Amadou Onana bevestigde bijvoorbeeld opnieuw tegen Zweden, Orel Mangala viel degelijk in en ook van de jonge Roméo Lavia wordt veel verwacht. Voor Witsel, die bij zijn club ook steeds minder minuten maakt, zal het lastig worden om met dit jonge geweld te concurreren. Zeker gezien de fysiek veeleisende speelstijl van Tedesco.

BONDSCOACH HOUDT DEUR OPEN
Vader Thierry Witsel liet overigens aan RTBF verstaan dat zijn zoon zich over zijn toekomst als international zou beraden indien hij niet werd opgenomen in de huidige selectie. Afwachten dus wat de 34-jarige zal beslissen. Tedesco wil hem in ieder geval nog niet volledig afschrijven. "Voor mij is de deur voor hem niet gesloten en dat heb ik hem ook gezegd. In juni maakt hij weer kans, maar het is ook zo dat zijn ritme op dit moment niet al te best is", liet de bondscoach nog verstaan tijdens de bekendmaking van zijn selectie.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Witsel kan nog van pas komen bij de nationale ploeg ...

Meest recent

‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

1
1
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

1
1
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

42
42
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

33
33
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

69
69
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

210
210
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

119
119
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

229
229
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

330
330
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

385
385
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

152
152
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

295
295
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

276
276
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

505
505
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

529
529
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

78
78
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

392
392
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

266
266
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

313
313
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

360
360
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

331
331
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

590
590
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

708
708
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

520
520
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

291
291

Meer sportnieuws