Tedesco helemaal wild van deze Rode Duivel

door
Tedesco helemaal wild van deze Rode Duivel

Domenico Tedesco heeft het duidelijk voor Dodi Lukebakio. De bondscoach van de Rode Duivels was in het verleden werkzaam bij Schalke 04 en RB Leipzig, waar hij Lukebakio en zijn team(s) verschillende keren bekampte. Dat de aanvaller door Tedesco nu zijn kans krijgt bij de Rode Duivels, is dan ook zeker geen verrassing.


Lukebakio startte vrijdag in de wedstrijd tegen Zweden, wat voor velen verrassend was, waarin hij meteen twee assists en een indrukwekkende prestatie afleverde. “Hij heeft Zweden pijn gedaan. Het was een beetje verrassend dat hij uit het niets in het elftal kwam. Iedereen vond dat wel een straffe zet. Maar hij heeft een heel grote bijdrage geleverd aan de overwinning”, stelde Eddy Snelders bij Sporza. Maar zo verrassend was het niet dat Lukebakio aan de aftrap kwam tegen Zweden.

Tedesco heeft namelijk een boontje voor de snelle flankaanvaller, want hij kent de speler heel goed en al heel lang. Enkele jaren geleden leverde Lukebakio, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco toen zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen.

“Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant. Lukebakio en Tedesco hebben elkaar dus toch gevonden bij de Rode Duivels, en de 25-jarige krijgt volop zijn kans van de nieuwe bondscoach. Lukebakio betaalde dat vertrouwen grotendeels terug met een sterke prestatie tegen Zweden. Eentje die duidelijk naar meer smaakt.

LEES OOK: Toptransfer Lukekabio door Tedesco

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Lukebakio moet in de basis blijven staan

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

44
44
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

88
88
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

120
120
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

240
240
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

446
446
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

176
176
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

229
229
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

285
285
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

136
136
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

344
344
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

226
226
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

323
323
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

599
599
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

412
412
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

141
141
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

856
856
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

358
358
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

352
352
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

608
608
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

141
141
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

280
280

Meer sportnieuws