Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Elke Rode Duivel die deel uitmaakt van de selectie van Domenico Tedesco mag rekenen op speelminuten in het tweeluik tegen Zweden en Duitsland. Er zal dus geen enkele speler op de tribune moeten zitten tijdens deze twee wedstrijden, dit in tegenstelling tot het selectiebeheer van de vorige bondscoach Roberto Martinez. Dodi Lukebakio behoort tot de selectie van 24 spelers en hij mag zeker hopen op veel speelkansen onder Tedesco. Dat komt alvast goed uit voor de sterkhouder van Hertha BSC, die in komende zomer absoluut onhoudbaar wordt voor Die Alte Dame.


LESS IS MORE

Roberto Martinez stelde altijd een ruime selectie samen bij de Rode Duivels, vaak zelfs tot 30 namen, waardoor meerdere spelers niet in actie kwamen tijdens de wedstrijden en bijgevolg in de tribune belandden. Maar Domenico Tedesco pakt het duidelijk anders aan. De Italiaanse Duitser maakte een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) voor het aankomende tweeluik tegen Zweden en Duitsland, met als hoofddoel de spelers het gevoel te laten geven dat ze altijd kunnen spelen. “Hoe minder spelers we dan hebben, hoe beter”, zei Tedesco op de persconferentie.



Om die reden maken Bryan Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie, hoewel de druk vanuit de media en vanuit hun club flink werd opgevoerd om twee sterkhouders van KRC Genk op te roepen voor de Rode Duivels. “Het is niet de bedoeling om spelers in de tribune te zetten”, gaf technisch directeur Frank Vercauteren meer duiding over de eerste selectie van Domenico Tedesco. “Het zou gemakkelijk zijn om vijf spelers meer te selecteren, dat zou veel clubs een plezier gedaan hebben. Maar wij zijn er niet om clubs te plezieren.”

TEDESCO ZWAAR ONDER DE INDRUK VAN LUKEBAKIO

Domenico Tedesco heeft een lijst van 130 potentiële Rode Duivels en wie vandaag deel uitmaakt van de 24-koppige selectie, die zit dus duidelijk in de bovenste schuif van de bondscoach. Dodi Lukebakio is één van de gelukkige, de 25-jarige aanvaller mag hopen op een meer vooraanstaande rol in vergelijking met de vorige bondscoach Roberto Martinez. Lukebakio telde amper vijf caps onder Martinez, waaronder twee basisplaatsen, en hij speelde nooit meer dan een bijrol. Het was dan ook geen grote verrassing dat Lukebakio niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap in Qatar, zijn sterke prestaties in de Bundesliga bij Hertha BSC dit seizoen ten spijt.

Domenico Tedesco kent Dodi Lukebakio als voetballer dan ook heel goed. Enkele jaren geleden leverde de aanvaller, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen. “Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant.



De komst van Domenico Tedesco is dus een goede zaak voor Dodi Lukebakio en zijn carrière bij de Rode Duivels. Hij is al meteen één van de 24 spelers in de kleine selectie Rode Duivels, wat het beste doet vermoeden voor zijn internationale toekomst. “Zijn komst is ongetwijfeld positief voor mij omdat hij een coach is die mij goed kent en die de Duitse competitie kent”, voorspelde Lukebakio reeds alvorens Tedesco zijn eerste selectie bekend maakte. Tedesco heeft ongetwijfeld ook in de gaten dat de aanvaller momenteel aan een bijzonder productief seizoen bezig is bij Hertha BSC, wat een oproepingsbrief voor de Rode Duivels zeker rechtvaardigt.

(OOK DANKZIJ TEDESCO) OP NAAR EEN ZOMERSE KNALTRANSFER

Dodi Lukebakio telt momenteel al tien doelpunten in de Bundesliga, waarmee hij zijn persoonlijk record in de Duitse competitie evenaart. In het seizoen 2018/19 scoorde hij ook al tien goals voor Fortuna Düsseldorf. Met nog negen competitiewedstrijden te gaan, mag Lukebakio volop hopen op zijn productiefste seizoen ooit in zijn carrière. Naast zijn goede vorm heeft de 25-jarige ook een aantrekkelijk profiel voor Domenico Tedesco, die voor dynamisch voetbal staat, met kwieke aanvallers en veel diepgang en intensiteit.

Als Dodi Lukebakio nu ook indruk weet te maken bij de Rode Duivels, dan is een straffe zomertransfer onvermijdelijk. In januari wilde Sevilla FC hem dolgraag aantrekken, maar Hertha BSC lag toen dwars omdat Die Alte Dame in acuut degradatiegevaar verkeerde. En nog steeds trouwens. Olympique Lyon wilde hem huren met een aankoopoptie van vijftien miljoen euro, maar ook de Fransen kregen een negatief antwoord. Daarnaast dachten ook Galatasaray, Sassuolo en Mallorca aan hem.



Met een aflopend contract eind volgend seizoen, in combinatie met een bondscoach die hard in hem gelooft, een goede vorm in clubverband, en een mogelijke verbreking van zijn persoonlijk record qua doelpunten in de Bundesliga, lijkt een toptransfer dus aanstaande te zijn voor Dodi Lukebakio in de komende zomermercato. En zeker als Hertha BSC zou degraderen aan het eind van het huidige seizoen, een scenario dat vandaag zeker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de Rode Duivels nog steeds een kwalitatief keurmerk in het Europese voetbal, waarmee Belgische internationals erg goed in de markt liggen op de transfermarkt.

Kijk en wed live op Europees topvoetbal

POLL: Is Lukebakio een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

'Knaltransfer Tielemans vlak na Leicester City-vertrek'
'Knaltransfer Tielemans vlak na Leicester City-vertrek'

Tijdens de zomermaanden lijken weer heel wat Rode Duivels van club te gaan veranderen. Thorgan ...

12
12
'Fredberg content: nieuwe Anderlecht-transfer op komst'
'Fredberg content: nieuwe Anderlecht-transfer op komst'

CEO Sports Jesper Fredberg is bij RSC Anderlecht inmiddels druk in de weer op de transfermarkt. De ...

42
42
'Club Brugge drukt door voor eerste grote Deila-aanwinst'
'Club Brugge drukt door voor eerste grote Deila-aanwinst'

Deze week raakte bekend dat voorzitter Bart Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert van plan zijn hun ...

99
99
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de ...

62
62
Genk-preses rekent op Noa Lang: "Je maakt het mij niet wijs"
Genk-preses rekent op Noa Lang: "Je maakt het mij niet wijs"

KRC Genk staat op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs voor een loodzware opdracht indien het ...

177
177
'Messi stelt FC Barcelona voor pittige deadline'
'Messi stelt FC Barcelona voor pittige deadline'

Kersvers Frans kampioen Paris Saint-Germain sluit zijn seizoen komend weekend af met een ...

135
135
Pech voor Genk en Antwerp? "Club gaat niet voluit op Union"
Pech voor Genk en Antwerp? "Club gaat niet voluit op Union"

Zondag valt de ontknoping in de titelstrijd van de Jupiler Pro League tijdens de slotspeeldag van ...

576
576
'Benzema verstomt Real Madrid met transferbesluit'
'Benzema verstomt Real Madrid met transferbesluit'

Real Madrid beëindigt komend weekend zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

148
148
'Club Brugge kent voorwaarde voor transfer van 15 miljoen'
'Club Brugge kent voorwaarde voor transfer van 15 miljoen'

Dinsdag raakte bekend dat Club Brugge te koop staat, maar dat overnameproces zal nog een tijdje in ...

316
316
Oorlog bij RWDM compleet: "Grote, stomme leugens"
Oorlog bij RWDM compleet: "Grote, stomme leugens"

RWDM won dit seizoen de Challenger Pro League en dus mag de Brusselse traditieclub in de komende ...

140
140
Nieuw hoofdstuk van start: Tielemans kondigt vertrek aan
Nieuw hoofdstuk van start: Tielemans kondigt vertrek aan

Nu het seizoen in het clubvoetbal er bijna opzit, gaan heel wat spelers transfervrij op zoek naar ...

359
359
Pijnlijk: Club en Anderlecht compleet genegeerd bij 'Speler vh Jaar'
Pijnlijk: Club en Anderlecht compleet genegeerd bij 'Speler vh Jaar'

Komend weekend valt het doek over de jaargang 2022-2023 in de Jupiler Pro League met een razend ...

264
264
'Brute machtsgreep Pochettino: 15 Chelsea-spelers te koop'
'Brute machtsgreep Pochettino: 15 Chelsea-spelers te koop'

Voor Chelsea FC zit het seizoen er sinds afgelopen weekend definitief op en daar zal men binnen de ...

256
256
<strong>Bloedstollende overnamestrijd Club Brugge barst los</strong>
Bloedstollende overnamestrijd Club Brugge barst los

Bart Verhaeghe heeft Raine Group een mandaat gegeven om de verkoop van Club Brugge te begeleiden, ...

655
655
"Terugkeren naar Club Brugge? Dat is niet de bedoeling"
"Terugkeren naar Club Brugge? Dat is niet de bedoeling"

Bij Club Brugge zijn ze al begonnen met het voorbereiden van het volgende seizoen. Met Ronny Deila ...

390
390