Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

door
Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Elke Rode Duivel die deel uitmaakt van de selectie van Domenico Tedesco mag rekenen op speelminuten in het tweeluik tegen Zweden en Duitsland. Er zal dus geen enkele speler op de tribune moeten zitten tijdens deze twee wedstrijden, dit in tegenstelling tot het selectiebeheer van de vorige bondscoach Roberto Martinez. Dodi Lukebakio behoort tot de selectie van 24 spelers en hij mag zeker hopen op veel speelkansen onder Tedesco. Dat komt alvast goed uit voor de sterkhouder van Hertha BSC, die in komende zomer absoluut onhoudbaar wordt voor Die Alte Dame.


LESS IS MORE

Roberto Martinez stelde altijd een ruime selectie samen bij de Rode Duivels, vaak zelfs tot 30 namen, waardoor meerdere spelers niet in actie kwamen tijdens de wedstrijden en bijgevolg in de tribune belandden. Maar Domenico Tedesco pakt het duidelijk anders aan. De Italiaanse Duitser maakte een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) voor het aankomende tweeluik tegen Zweden en Duitsland, met als hoofddoel de spelers het gevoel te laten geven dat ze altijd kunnen spelen. “Hoe minder spelers we dan hebben, hoe beter”, zei Tedesco op de persconferentie.



Om die reden maken Bryan Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie, hoewel de druk vanuit de media en vanuit hun club flink werd opgevoerd om twee sterkhouders van KRC Genk op te roepen voor de Rode Duivels. “Het is niet de bedoeling om spelers in de tribune te zetten”, gaf technisch directeur Frank Vercauteren meer duiding over de eerste selectie van Domenico Tedesco. “Het zou gemakkelijk zijn om vijf spelers meer te selecteren, dat zou veel clubs een plezier gedaan hebben. Maar wij zijn er niet om clubs te plezieren.”

TEDESCO ZWAAR ONDER DE INDRUK VAN LUKEBAKIO

Domenico Tedesco heeft een lijst van 130 potentiële Rode Duivels en wie vandaag deel uitmaakt van de 24-koppige selectie, die zit dus duidelijk in de bovenste schuif van de bondscoach. Dodi Lukebakio is één van de gelukkige, de 25-jarige aanvaller mag hopen op een meer vooraanstaande rol in vergelijking met de vorige bondscoach Roberto Martinez. Lukebakio telde amper vijf caps onder Martinez, waaronder twee basisplaatsen, en hij speelde nooit meer dan een bijrol. Het was dan ook geen grote verrassing dat Lukebakio niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap in Qatar, zijn sterke prestaties in de Bundesliga bij Hertha BSC dit seizoen ten spijt.

Domenico Tedesco kent Dodi Lukebakio als voetballer dan ook heel goed. Enkele jaren geleden leverde de aanvaller, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen. “Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant.



De komst van Domenico Tedesco is dus een goede zaak voor Dodi Lukebakio en zijn carrière bij de Rode Duivels. Hij is al meteen één van de 24 spelers in de kleine selectie Rode Duivels, wat het beste doet vermoeden voor zijn internationale toekomst. “Zijn komst is ongetwijfeld positief voor mij omdat hij een coach is die mij goed kent en die de Duitse competitie kent”, voorspelde Lukebakio reeds alvorens Tedesco zijn eerste selectie bekend maakte. Tedesco heeft ongetwijfeld ook in de gaten dat de aanvaller momenteel aan een bijzonder productief seizoen bezig is bij Hertha BSC, wat een oproepingsbrief voor de Rode Duivels zeker rechtvaardigt.

(OOK DANKZIJ TEDESCO) OP NAAR EEN ZOMERSE KNALTRANSFER

Dodi Lukebakio telt momenteel al tien doelpunten in de Bundesliga, waarmee hij zijn persoonlijk record in de Duitse competitie evenaart. In het seizoen 2018/19 scoorde hij ook al tien goals voor Fortuna Düsseldorf. Met nog negen competitiewedstrijden te gaan, mag Lukebakio volop hopen op zijn productiefste seizoen ooit in zijn carrière. Naast zijn goede vorm heeft de 25-jarige ook een aantrekkelijk profiel voor Domenico Tedesco, die voor dynamisch voetbal staat, met kwieke aanvallers en veel diepgang en intensiteit.

Als Dodi Lukebakio nu ook indruk weet te maken bij de Rode Duivels, dan is een straffe zomertransfer onvermijdelijk. In januari wilde Sevilla FC hem dolgraag aantrekken, maar Hertha BSC lag toen dwars omdat Die Alte Dame in acuut degradatiegevaar verkeerde. En nog steeds trouwens. Olympique Lyon wilde hem huren met een aankoopoptie van vijftien miljoen euro, maar ook de Fransen kregen een negatief antwoord. Daarnaast dachten ook Galatasaray, Sassuolo en Mallorca aan hem.



Met een aflopend contract eind volgend seizoen, in combinatie met een bondscoach die hard in hem gelooft, een goede vorm in clubverband, en een mogelijke verbreking van zijn persoonlijk record qua doelpunten in de Bundesliga, lijkt een toptransfer dus aanstaande te zijn voor Dodi Lukebakio in de komende zomermercato. En zeker als Hertha BSC zou degraderen aan het eind van het huidige seizoen, een scenario dat vandaag zeker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de Rode Duivels nog steeds een kwalitatief keurmerk in het Europese voetbal, waarmee Belgische internationals erg goed in de markt liggen op de transfermarkt.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Is Lukebakio een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meest recent

Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

34
34
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

57
57
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

58
58
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

26
26
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

37
37
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

48
48
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

21
21
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

408
408
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

109
109
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

111
111
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

369
369
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

56
56
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

488
488
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

556
556
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

113
113
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

298
298
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

281
281
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

311
311
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

200
200
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

69
69
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

184
184
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

255
255
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

202
202
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

218
218

Meer sportnieuws