Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

420
Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Elke Rode Duivel die deel uitmaakt van de selectie van Domenico Tedesco mag rekenen op speelminuten in het tweeluik tegen Zweden en Duitsland. Er zal dus geen enkele speler op de tribune moeten zitten tijdens deze twee wedstrijden, dit in tegenstelling tot het selectiebeheer van de vorige bondscoach Roberto Martinez. Dodi Lukebakio behoort tot de selectie van 24 spelers en hij mag zeker hopen op veel speelkansen onder Tedesco. Dat komt alvast goed uit voor de sterkhouder van Hertha BSC, die in komende zomer absoluut onhoudbaar wordt voor Die Alte Dame.


LESS IS MORE

Roberto Martinez stelde altijd een ruime selectie samen bij de Rode Duivels, vaak zelfs tot 30 namen, waardoor meerdere spelers niet in actie kwamen tijdens de wedstrijden en bijgevolg in de tribune belandden. Maar Domenico Tedesco pakt het duidelijk anders aan. De Italiaanse Duitser maakte een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) voor het aankomende tweeluik tegen Zweden en Duitsland, met als hoofddoel de spelers het gevoel te laten geven dat ze altijd kunnen spelen. “Hoe minder spelers we dan hebben, hoe beter”, zei Tedesco op de persconferentie.



Om die reden maken Bryan Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie, hoewel de druk vanuit de media en vanuit hun club flink werd opgevoerd om twee sterkhouders van KRC Genk op te roepen voor de Rode Duivels. “Het is niet de bedoeling om spelers in de tribune te zetten”, gaf technisch directeur Frank Vercauteren meer duiding over de eerste selectie van Domenico Tedesco. “Het zou gemakkelijk zijn om vijf spelers meer te selecteren, dat zou veel clubs een plezier gedaan hebben. Maar wij zijn er niet om clubs te plezieren.”

TEDESCO ZWAAR ONDER DE INDRUK VAN LUKEBAKIO

Domenico Tedesco heeft een lijst van 130 potentiële Rode Duivels en wie vandaag deel uitmaakt van de 24-koppige selectie, die zit dus duidelijk in de bovenste schuif van de bondscoach. Dodi Lukebakio is één van de gelukkige, de 25-jarige aanvaller mag hopen op een meer vooraanstaande rol in vergelijking met de vorige bondscoach Roberto Martinez. Lukebakio telde amper vijf caps onder Martinez, waaronder twee basisplaatsen, en hij speelde nooit meer dan een bijrol. Het was dan ook geen grote verrassing dat Lukebakio niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap in Qatar, zijn sterke prestaties in de Bundesliga bij Hertha BSC dit seizoen ten spijt.

Domenico Tedesco kent Dodi Lukebakio als voetballer dan ook heel goed. Enkele jaren geleden leverde de aanvaller, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen. “Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant.



De komst van Domenico Tedesco is dus een goede zaak voor Dodi Lukebakio en zijn carrière bij de Rode Duivels. Hij is al meteen één van de 24 spelers in de kleine selectie Rode Duivels, wat het beste doet vermoeden voor zijn internationale toekomst. “Zijn komst is ongetwijfeld positief voor mij omdat hij een coach is die mij goed kent en die de Duitse competitie kent”, voorspelde Lukebakio reeds alvorens Tedesco zijn eerste selectie bekend maakte. Tedesco heeft ongetwijfeld ook in de gaten dat de aanvaller momenteel aan een bijzonder productief seizoen bezig is bij Hertha BSC, wat een oproepingsbrief voor de Rode Duivels zeker rechtvaardigt.

(OOK DANKZIJ TEDESCO) OP NAAR EEN ZOMERSE KNALTRANSFER

Dodi Lukebakio telt momenteel al tien doelpunten in de Bundesliga, waarmee hij zijn persoonlijk record in de Duitse competitie evenaart. In het seizoen 2018/19 scoorde hij ook al tien goals voor Fortuna Düsseldorf. Met nog negen competitiewedstrijden te gaan, mag Lukebakio volop hopen op zijn productiefste seizoen ooit in zijn carrière. Naast zijn goede vorm heeft de 25-jarige ook een aantrekkelijk profiel voor Domenico Tedesco, die voor dynamisch voetbal staat, met kwieke aanvallers en veel diepgang en intensiteit.

Als Dodi Lukebakio nu ook indruk weet te maken bij de Rode Duivels, dan is een straffe zomertransfer onvermijdelijk. In januari wilde Sevilla FC hem dolgraag aantrekken, maar Hertha BSC lag toen dwars omdat Die Alte Dame in acuut degradatiegevaar verkeerde. En nog steeds trouwens. Olympique Lyon wilde hem huren met een aankoopoptie van vijftien miljoen euro, maar ook de Fransen kregen een negatief antwoord. Daarnaast dachten ook Galatasaray, Sassuolo en Mallorca aan hem.



Met een aflopend contract eind volgend seizoen, in combinatie met een bondscoach die hard in hem gelooft, een goede vorm in clubverband, en een mogelijke verbreking van zijn persoonlijk record qua doelpunten in de Bundesliga, lijkt een toptransfer dus aanstaande te zijn voor Dodi Lukebakio in de komende zomermercato. En zeker als Hertha BSC zou degraderen aan het eind van het huidige seizoen, een scenario dat vandaag zeker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de Rode Duivels nog steeds een kwalitatief keurmerk in het Europese voetbal, waarmee Belgische internationals erg goed in de markt liggen op de transfermarkt.

LEES OOK: ‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Is Lukebakio een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meest recent

Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

5
5
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

3
3
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

78
78
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

61
61
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

242
242
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

149
149
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

161
161
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

208
208
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

143
143
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

415
415
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

93
93
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

199
199
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

33
33
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

41
41
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

272
272
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

19
19
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

38
38
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

280
280
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

92
92
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

148
148
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

88
88
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

55
55
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

325
325
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

129
129
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

410
410

Meer sportnieuws