Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

door
Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Elke Rode Duivel die deel uitmaakt van de selectie van Domenico Tedesco mag rekenen op speelminuten in het tweeluik tegen Zweden en Duitsland. Er zal dus geen enkele speler op de tribune moeten zitten tijdens deze twee wedstrijden, dit in tegenstelling tot het selectiebeheer van de vorige bondscoach Roberto Martinez. Dodi Lukebakio behoort tot de selectie van 24 spelers en hij mag zeker hopen op veel speelkansen onder Tedesco. Dat komt alvast goed uit voor de sterkhouder van Hertha BSC, die in komende zomer absoluut onhoudbaar wordt voor Die Alte Dame.


LESS IS MORE

Roberto Martinez stelde altijd een ruime selectie samen bij de Rode Duivels, vaak zelfs tot 30 namen, waardoor meerdere spelers niet in actie kwamen tijdens de wedstrijden en bijgevolg in de tribune belandden. Maar Domenico Tedesco pakt het duidelijk anders aan. De Italiaanse Duitser maakte een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) voor het aankomende tweeluik tegen Zweden en Duitsland, met als hoofddoel de spelers het gevoel te laten geven dat ze altijd kunnen spelen. “Hoe minder spelers we dan hebben, hoe beter”, zei Tedesco op de persconferentie.



Om die reden maken Bryan Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie, hoewel de druk vanuit de media en vanuit hun club flink werd opgevoerd om twee sterkhouders van KRC Genk op te roepen voor de Rode Duivels. “Het is niet de bedoeling om spelers in de tribune te zetten”, gaf technisch directeur Frank Vercauteren meer duiding over de eerste selectie van Domenico Tedesco. “Het zou gemakkelijk zijn om vijf spelers meer te selecteren, dat zou veel clubs een plezier gedaan hebben. Maar wij zijn er niet om clubs te plezieren.”

TEDESCO ZWAAR ONDER DE INDRUK VAN LUKEBAKIO

Domenico Tedesco heeft een lijst van 130 potentiële Rode Duivels en wie vandaag deel uitmaakt van de 24-koppige selectie, die zit dus duidelijk in de bovenste schuif van de bondscoach. Dodi Lukebakio is één van de gelukkige, de 25-jarige aanvaller mag hopen op een meer vooraanstaande rol in vergelijking met de vorige bondscoach Roberto Martinez. Lukebakio telde amper vijf caps onder Martinez, waaronder twee basisplaatsen, en hij speelde nooit meer dan een bijrol. Het was dan ook geen grote verrassing dat Lukebakio niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap in Qatar, zijn sterke prestaties in de Bundesliga bij Hertha BSC dit seizoen ten spijt.

Domenico Tedesco kent Dodi Lukebakio als voetballer dan ook heel goed. Enkele jaren geleden leverde de aanvaller, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen. “Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant.



De komst van Domenico Tedesco is dus een goede zaak voor Dodi Lukebakio en zijn carrière bij de Rode Duivels. Hij is al meteen één van de 24 spelers in de kleine selectie Rode Duivels, wat het beste doet vermoeden voor zijn internationale toekomst. “Zijn komst is ongetwijfeld positief voor mij omdat hij een coach is die mij goed kent en die de Duitse competitie kent”, voorspelde Lukebakio reeds alvorens Tedesco zijn eerste selectie bekend maakte. Tedesco heeft ongetwijfeld ook in de gaten dat de aanvaller momenteel aan een bijzonder productief seizoen bezig is bij Hertha BSC, wat een oproepingsbrief voor de Rode Duivels zeker rechtvaardigt.

(OOK DANKZIJ TEDESCO) OP NAAR EEN ZOMERSE KNALTRANSFER

Dodi Lukebakio telt momenteel al tien doelpunten in de Bundesliga, waarmee hij zijn persoonlijk record in de Duitse competitie evenaart. In het seizoen 2018/19 scoorde hij ook al tien goals voor Fortuna Düsseldorf. Met nog negen competitiewedstrijden te gaan, mag Lukebakio volop hopen op zijn productiefste seizoen ooit in zijn carrière. Naast zijn goede vorm heeft de 25-jarige ook een aantrekkelijk profiel voor Domenico Tedesco, die voor dynamisch voetbal staat, met kwieke aanvallers en veel diepgang en intensiteit.

Als Dodi Lukebakio nu ook indruk weet te maken bij de Rode Duivels, dan is een straffe zomertransfer onvermijdelijk. In januari wilde Sevilla FC hem dolgraag aantrekken, maar Hertha BSC lag toen dwars omdat Die Alte Dame in acuut degradatiegevaar verkeerde. En nog steeds trouwens. Olympique Lyon wilde hem huren met een aankoopoptie van vijftien miljoen euro, maar ook de Fransen kregen een negatief antwoord. Daarnaast dachten ook Galatasaray, Sassuolo en Mallorca aan hem.



Met een aflopend contract eind volgend seizoen, in combinatie met een bondscoach die hard in hem gelooft, een goede vorm in clubverband, en een mogelijke verbreking van zijn persoonlijk record qua doelpunten in de Bundesliga, lijkt een toptransfer dus aanstaande te zijn voor Dodi Lukebakio in de komende zomermercato. En zeker als Hertha BSC zou degraderen aan het eind van het huidige seizoen, een scenario dat vandaag zeker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de Rode Duivels nog steeds een kwalitatief keurmerk in het Europese voetbal, waarmee Belgische internationals erg goed in de markt liggen op de transfermarkt.

LEES OOK: Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Is Lukebakio een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

12
12
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

59
59
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

45
45
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

25
25
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

140
140
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

54
54
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

94
94
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

100
100
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

110
110
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

131
131
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

75
75
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

93
93
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

61
61
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

167
167
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

154
154
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

183
183
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

333
333
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

169
169
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

113
113
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

376
376
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

226
226
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

649
649
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

137
137
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

604
604

Meer sportnieuws