Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

420
Knaltransfer Rode Duivel door Tedesco

Elke Rode Duivel die deel uitmaakt van de selectie van Domenico Tedesco mag rekenen op speelminuten in het tweeluik tegen Zweden en Duitsland. Er zal dus geen enkele speler op de tribune moeten zitten tijdens deze twee wedstrijden, dit in tegenstelling tot het selectiebeheer van de vorige bondscoach Roberto Martinez. Dodi Lukebakio behoort tot de selectie van 24 spelers en hij mag zeker hopen op veel speelkansen onder Tedesco. Dat komt alvast goed uit voor de sterkhouder van Hertha BSC, die in komende zomer absoluut onhoudbaar wordt voor Die Alte Dame.


LESS IS MORE

Roberto Martinez stelde altijd een ruime selectie samen bij de Rode Duivels, vaak zelfs tot 30 namen, waardoor meerdere spelers niet in actie kwamen tijdens de wedstrijden en bijgevolg in de tribune belandden. Maar Domenico Tedesco pakt het duidelijk anders aan. De Italiaanse Duitser maakte een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) voor het aankomende tweeluik tegen Zweden en Duitsland, met als hoofddoel de spelers het gevoel te laten geven dat ze altijd kunnen spelen. “Hoe minder spelers we dan hebben, hoe beter”, zei Tedesco op de persconferentie.



Om die reden maken Bryan Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie, hoewel de druk vanuit de media en vanuit hun club flink werd opgevoerd om twee sterkhouders van KRC Genk op te roepen voor de Rode Duivels. “Het is niet de bedoeling om spelers in de tribune te zetten”, gaf technisch directeur Frank Vercauteren meer duiding over de eerste selectie van Domenico Tedesco. “Het zou gemakkelijk zijn om vijf spelers meer te selecteren, dat zou veel clubs een plezier gedaan hebben. Maar wij zijn er niet om clubs te plezieren.”

TEDESCO ZWAAR ONDER DE INDRUK VAN LUKEBAKIO

Domenico Tedesco heeft een lijst van 130 potentiële Rode Duivels en wie vandaag deel uitmaakt van de 24-koppige selectie, die zit dus duidelijk in de bovenste schuif van de bondscoach. Dodi Lukebakio is één van de gelukkige, de 25-jarige aanvaller mag hopen op een meer vooraanstaande rol in vergelijking met de vorige bondscoach Roberto Martinez. Lukebakio telde amper vijf caps onder Martinez, waaronder twee basisplaatsen, en hij speelde nooit meer dan een bijrol. Het was dan ook geen grote verrassing dat Lukebakio niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap in Qatar, zijn sterke prestaties in de Bundesliga bij Hertha BSC dit seizoen ten spijt.

Domenico Tedesco kent Dodi Lukebakio als voetballer dan ook heel goed. Enkele jaren geleden leverde de aanvaller, toen nog onder contract bij Fortuna Düsseldorf, een glansprestatie af tegen Schalke 04, waar Tedesco toen de coach was. Lukebakio scoorde een doelpunt en hij gaf ook een assist (op Benito Raman) in de klinkende 0-4 overwinning van Fortuna. Volgens La Dernière Heure was Tedesco zo zwaar onder de indruk van de Belg dat hij hem graag naar Schalke wilde halen. “Ik weet alleen dat hij me na mijn eerste seizoen bij Fortuna Düsseldorf naar Schalke wilde halen, waar hij toen coach was”, zei hij onlangs in een interview met de Franstalige krant.



De komst van Domenico Tedesco is dus een goede zaak voor Dodi Lukebakio en zijn carrière bij de Rode Duivels. Hij is al meteen één van de 24 spelers in de kleine selectie Rode Duivels, wat het beste doet vermoeden voor zijn internationale toekomst. “Zijn komst is ongetwijfeld positief voor mij omdat hij een coach is die mij goed kent en die de Duitse competitie kent”, voorspelde Lukebakio reeds alvorens Tedesco zijn eerste selectie bekend maakte. Tedesco heeft ongetwijfeld ook in de gaten dat de aanvaller momenteel aan een bijzonder productief seizoen bezig is bij Hertha BSC, wat een oproepingsbrief voor de Rode Duivels zeker rechtvaardigt.

(OOK DANKZIJ TEDESCO) OP NAAR EEN ZOMERSE KNALTRANSFER

Dodi Lukebakio telt momenteel al tien doelpunten in de Bundesliga, waarmee hij zijn persoonlijk record in de Duitse competitie evenaart. In het seizoen 2018/19 scoorde hij ook al tien goals voor Fortuna Düsseldorf. Met nog negen competitiewedstrijden te gaan, mag Lukebakio volop hopen op zijn productiefste seizoen ooit in zijn carrière. Naast zijn goede vorm heeft de 25-jarige ook een aantrekkelijk profiel voor Domenico Tedesco, die voor dynamisch voetbal staat, met kwieke aanvallers en veel diepgang en intensiteit.

Als Dodi Lukebakio nu ook indruk weet te maken bij de Rode Duivels, dan is een straffe zomertransfer onvermijdelijk. In januari wilde Sevilla FC hem dolgraag aantrekken, maar Hertha BSC lag toen dwars omdat Die Alte Dame in acuut degradatiegevaar verkeerde. En nog steeds trouwens. Olympique Lyon wilde hem huren met een aankoopoptie van vijftien miljoen euro, maar ook de Fransen kregen een negatief antwoord. Daarnaast dachten ook Galatasaray, Sassuolo en Mallorca aan hem.



Met een aflopend contract eind volgend seizoen, in combinatie met een bondscoach die hard in hem gelooft, een goede vorm in clubverband, en een mogelijke verbreking van zijn persoonlijk record qua doelpunten in de Bundesliga, lijkt een toptransfer dus aanstaande te zijn voor Dodi Lukebakio in de komende zomermercato. En zeker als Hertha BSC zou degraderen aan het eind van het huidige seizoen, een scenario dat vandaag zeker tot de mogelijkheden behoort. Bovendien zijn de Rode Duivels nog steeds een kwalitatief keurmerk in het Europese voetbal, waarmee Belgische internationals erg goed in de markt liggen op de transfermarkt.

LEES OOK: Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Is Lukebakio een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meest recent

Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

15
15
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

80
80
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

76
76
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

63
63
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

82
82
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

65
65
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

16
16
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

83
83
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

52
52
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

28
28
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

72
72
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

106
106
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

31
31
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

230
230
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

80
80
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

365
365
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

248
248
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

63
63
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

143
143
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

127
127
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

161
161
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

138
138

Meer sportnieuws