Vrancken 'reanimeert' aankoop van 6 miljoen euro

door
Vrancken 'reanimeert' aankoop van 6 miljoen euro

De zomeraanwinsten van KRC Genk hebben het niet makkelijk dit seizoen. Trainer Wouter Vrancken roteert weinig doordat er geen Europees voetbal is. Eén van de dure aanwinsten kent een zeer moeilijk seizoen, maar er schijnt licht aan het einde van de tunnel. Kan hij in de eindsprint nog van waarde zijn voor de leider?


Racing Genk koopt vaak spelers met het oog op de toekomst. Zij krijgen dan minstens een jaar de tijd om zich aan te passen en nadien over te nemen als er een speler vertrekt. Matias Galarza is zo een aankoop. De 21-jarige Argentijnse middenvelder werd afgelopen zomer voor maar liefst 6 miljoen euro weggehaald bij Argentinos Juniors, maar hij speelde dit seizoen nog maar 72 minuten in de Jupiler Pro League. Daardoor zakte zijn waarde tot 1,5 miljoen euro.

CASTRO

De speler werd door Vrancken ook naar de beloften gestuurd omwille van zijn gedrag. Hij moest een tandje bijsteken en dat lijkt ook te lukken. In Het Belang van Limburg laat Vrancken weten dat hij een goed gesprek had met Galarza en diens manager. Vrancken is tevreden over de mentaliteitswijziging bij de speler. Hij mocht gisteren opdraven tegen Beerschot en de trainer van Racing Genk was bijzonder tevreden met zijn prestatie.

Galarza is niet de enige zomeraanwinst die moeilijkheden kent. Nicolas Castro werd voor 3,2 miljoen euro weggeplukt bij Newell's Old Boys en speelde nog maar 542 minuten in de Jupiler Pro League. Hij moet ook nog stappen voorwaarts zetten om een vaste waarde te worden in de eerste ploeg.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Gaat Galarza dit seizoen nog in actie komen?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

62
62
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

35
35
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

417
417
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

80
80
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

273
273
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

75
75
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

370
370
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

352
352
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

121
121
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

432
432
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

251
251
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

453
453
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

513
513
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

426
426
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

184
184
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

260
260
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

347
347
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

226
226
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

94
94
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

223
223
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

690
690
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

665
665

Meer sportnieuws