Vrancken 'reanimeert' aankoop van 6 miljoen euro

door
Vrancken 'reanimeert' aankoop van 6 miljoen euro

De zomeraanwinsten van KRC Genk hebben het niet makkelijk dit seizoen. Trainer Wouter Vrancken roteert weinig doordat er geen Europees voetbal is. Eén van de dure aanwinsten kent een zeer moeilijk seizoen, maar er schijnt licht aan het einde van de tunnel. Kan hij in de eindsprint nog van waarde zijn voor de leider?


Racing Genk koopt vaak spelers met het oog op de toekomst. Zij krijgen dan minstens een jaar de tijd om zich aan te passen en nadien over te nemen als er een speler vertrekt. Matias Galarza is zo een aankoop. De 21-jarige Argentijnse middenvelder werd afgelopen zomer voor maar liefst 6 miljoen euro weggehaald bij Argentinos Juniors, maar hij speelde dit seizoen nog maar 72 minuten in de Jupiler Pro League. Daardoor zakte zijn waarde tot 1,5 miljoen euro.

CASTRO

De speler werd door Vrancken ook naar de beloften gestuurd omwille van zijn gedrag. Hij moest een tandje bijsteken en dat lijkt ook te lukken. In Het Belang van Limburg laat Vrancken weten dat hij een goed gesprek had met Galarza en diens manager. Vrancken is tevreden over de mentaliteitswijziging bij de speler. Hij mocht gisteren opdraven tegen Beerschot en de trainer van Racing Genk was bijzonder tevreden met zijn prestatie.

Galarza is niet de enige zomeraanwinst die moeilijkheden kent. Nicolas Castro werd voor 3,2 miljoen euro weggeplukt bij Newell's Old Boys en speelde nog maar 542 minuten in de Jupiler Pro League. Hij moet ook nog stappen voorwaarts zetten om een vaste waarde te worden in de eerste ploeg.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Gaat Galarza dit seizoen nog in actie komen?

Meest recent

'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

29
29
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

37
37
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

134
134
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

56
56
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

178
178
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

59
59
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

20
20
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

702
702
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

237
237
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

249
249
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

77
77
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

324
324
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

146
146
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

21
21
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

306
306
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

118
118
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

114
114
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

260
260
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

193
193
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

440
440
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

363
363
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

386
386
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

377
377
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

595
595

Meer sportnieuws