Nieuwe sterkhouder staat op bij Duivels: "Verbazend goed"

door
Nieuwe sterkhouder staat op bij Duivels:

In tegenstelling tot voorganger Roberto Martinez, heeft Domenico Tedesco zijn eerste wedstrijd als bondscoach van België kunnen winnen. Zo haalden de Rode Duivels het vrijdagavond met duidelijke 0-3-cijfers op het veld van Zweden. En een aantal spelers kon meteen een goede beurt maken bij de nieuwe selectieheer.


Romelu Lukaku bijvoorbeeld, vierde zijn rentree in de Duivelse basiself met een onvervalste hattrick. De nationale topschutter aller tijden blijft dan ook van vitaal belang voor deze ploeg. Daarnaast kon Dodi Lukebakio, die verrassend in de basis startte, flink indruk maken. Hij bekroonde zijn sterke prestatie met twee knappe assists. En ook de invalbeurt van debutant Johan Bakayoko mocht gezien worden.

Achterin maakte Wout Faes dan weer een goede beurt. De sterkhouder van Leicester City kreeg in de basiself een plekje naast Jan Vertonghen en speelde een sterke wedstrijd tegen de Zweedse aanvallers. Analist Philippe Albert duidde hem dan ook aan als de beste verdediger van de avond. "Faes speelde op een heel goed niveau. Hij verbaasde me", stelt de oud-international bij RTBF.

RECORDMAN LUKAKU
Albert zwaaide ook met lof naar Lukaku. Door zijn hattrick heeft de spits nu 71 interland-doelpunten achter zijn naam staan. Hierdoor heeft hij notoire doelpuntenmakers als Pélé, Robert Lewandowski en Neymar in het vizier. Bovendien verstevigde hij zijn titel als 'Belgisch topschutter aller tijden'. "Bij de nationale ploeg heeft hij geweldige statistieken. Zijn record zal decennia en decennia lang stand houden", aldus Albert.

LEES OOK: Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Faes was de beste Duivel in de defensie ...

Meest recent

Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst in Anderlecht

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

0
0
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

37
37
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

112
112
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

69
69
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

59
59
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

83
83
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

196
196
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

130
130
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

114
114
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

105
105
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

350
350
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

258
258
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

389
389
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

341
341
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

141
141
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

258
258
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

107
107
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

92
92
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

262
262
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

236
236
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

98
98

Meer sportnieuws