Nieuwe sterkhouder staat op bij Duivels: "Verbazend goed"

door
Nieuwe sterkhouder staat op bij Duivels:

In tegenstelling tot voorganger Roberto Martinez, heeft Domenico Tedesco zijn eerste wedstrijd als bondscoach van België kunnen winnen. Zo haalden de Rode Duivels het vrijdagavond met duidelijke 0-3-cijfers op het veld van Zweden. En een aantal spelers kon meteen een goede beurt maken bij de nieuwe selectieheer.


Romelu Lukaku bijvoorbeeld, vierde zijn rentree in de Duivelse basiself met een onvervalste hattrick. De nationale topschutter aller tijden blijft dan ook van vitaal belang voor deze ploeg. Daarnaast kon Dodi Lukebakio, die verrassend in de basis startte, flink indruk maken. Hij bekroonde zijn sterke prestatie met twee knappe assists. En ook de invalbeurt van debutant Johan Bakayoko mocht gezien worden.

Achterin maakte Wout Faes dan weer een goede beurt. De sterkhouder van Leicester City kreeg in de basiself een plekje naast Jan Vertonghen en speelde een sterke wedstrijd tegen de Zweedse aanvallers. Analist Philippe Albert duidde hem dan ook aan als de beste verdediger van de avond. "Faes speelde op een heel goed niveau. Hij verbaasde me", stelt de oud-international bij RTBF.

RECORDMAN LUKAKU
Albert zwaaide ook met lof naar Lukaku. Door zijn hattrick heeft de spits nu 71 interland-doelpunten achter zijn naam staan. Hierdoor heeft hij notoire doelpuntenmakers als Pélé, Robert Lewandowski en Neymar in het vizier. Bovendien verstevigde hij zijn titel als 'Belgisch topschutter aller tijden'. "Bij de nationale ploeg heeft hij geweldige statistieken. Zijn record zal decennia en decennia lang stand houden", aldus Albert.

LEES OOK: Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Faes was de beste Duivel in de defensie ...

Meest recent

'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

0
0
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

11
11
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

21
21
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

98
98
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

233
233
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

138
138
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

94
94
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

501
501
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

717
717
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

57
57
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

289
289
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

30
30
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

510
510
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

420
420
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

520
520
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

627
627
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

350
350
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

598
598
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

452
452
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

233
233
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

538
538
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

644
644
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

556
556
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws