Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

224 stemmen
Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

Waar de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne hebben aangevat met een overtuigende zege in Zweden, beleefde Nederland een valse start. Zo kreeg Oranje vrijdagavond een pak voor de broek van vice-wereldkampioen Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman mocht zelfs van geluk spreken dat hij bij 4-0 bleef.


Nederland beleefde een behoorlijk dramatische eerste week van het post-Louis van Gaal-tijdperk. In aanloop naar de verplaatsing in Frankrijk, moest een vijftal spelers immers afhaken wegens ziekte. Naar verluidt door het eten van besmette kipcurry. Ook de wedstrijd zelf was niet om aan te zien. Op geen moment konden de mannen van Koeman een vuist maken tegen Kylian Mbappé en zijn kornuiten.

De nieuwe bondscoach besloot dan ook om snel in te grijpen. Na amper een halfuur spelen haalde hij Ajax-middenvelder Kenneth Taylor immers al naar de kant. De Ajacied speelde dan ook een rotmatch. Hij lag met pijnlijk balverlies aan de basis van de eerste tegentreffer en kreeg ook vervolgens amper iets klaar. In Nederland zijn kritieken op Taylor dan ook scherp.

OVERSCHAT?
In de spelersbeoordelingen van zowat alle kranten krijgt de 20-jarige middenvelder de laagste score van alle spelers. Analist Rafael van der Vaart vroeg zich bij NOS zelfs openlijk af of Taylor niet schromelijk overschat wordt. "Ik twijfel echt wat nu zijn plafond is. Het is te makkelijk om hem nu af te rekenen, want het loopt voor geen kant, maar ook bij Ajax vind ik niet dat hij op dit moment laat zien dat hij de potentie heeft waar iedereen het over heeft", aldus Van der Vaart.

LEES OOK: Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Oranje komt tekort voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

81
81
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

84
84
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

98
98
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

536
536
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

281
281
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

139
139
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

135
135
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

73
73
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

193
193
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

513
513
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

609
609
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

565
565
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

645
645
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

288
288
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

698
698

Meer sportnieuws