Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

door
Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

Waar de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne hebben aangevat met een overtuigende zege in Zweden, beleefde Nederland een valse start. Zo kreeg Oranje vrijdagavond een pak voor de broek van vice-wereldkampioen Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman mocht zelfs van geluk spreken dat hij bij 4-0 bleef.


Nederland beleefde een behoorlijk dramatische eerste week van het post-Louis van Gaal-tijdperk. In aanloop naar de verplaatsing in Frankrijk, moest een vijftal spelers immers afhaken wegens ziekte. Naar verluidt door het eten van besmette kipcurry. Ook de wedstrijd zelf was niet om aan te zien. Op geen moment konden de mannen van Koeman een vuist maken tegen Kylian Mbappé en zijn kornuiten.

De nieuwe bondscoach besloot dan ook om snel in te grijpen. Na amper een halfuur spelen haalde hij Ajax-middenvelder Kenneth Taylor immers al naar de kant. De Ajacied speelde dan ook een rotmatch. Hij lag met pijnlijk balverlies aan de basis van de eerste tegentreffer en kreeg ook vervolgens amper iets klaar. In Nederland zijn kritieken op Taylor dan ook scherp.

OVERSCHAT?
In de spelersbeoordelingen van zowat alle kranten krijgt de 20-jarige middenvelder de laagste score van alle spelers. Analist Rafael van der Vaart vroeg zich bij NOS zelfs openlijk af of Taylor niet schromelijk overschat wordt. "Ik twijfel echt wat nu zijn plafond is. Het is te makkelijk om hem nu af te rekenen, want het loopt voor geen kant, maar ook bij Ajax vind ik niet dat hij op dit moment laat zien dat hij de potentie heeft waar iedereen het over heeft", aldus Van der Vaart.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Oranje komt tekort voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

21
21
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

12
12
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

71
71
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

174
174
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

152
152
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

124
124
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

36
36
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

338
338
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

102
102
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

477
477
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

70
70
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

73
73
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

203
203
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

202
202
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

255
255
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

672
672
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

278
278
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

234
234
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

116
116
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

124
124

Meer sportnieuws