Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

224 stemmen
Nederland maakt Oranje zondebok met grond gelijk

Waar de Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne hebben aangevat met een overtuigende zege in Zweden, beleefde Nederland een valse start. Zo kreeg Oranje vrijdagavond een pak voor de broek van vice-wereldkampioen Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman mocht zelfs van geluk spreken dat hij bij 4-0 bleef.


Nederland beleefde een behoorlijk dramatische eerste week van het post-Louis van Gaal-tijdperk. In aanloop naar de verplaatsing in Frankrijk, moest een vijftal spelers immers afhaken wegens ziekte. Naar verluidt door het eten van besmette kipcurry. Ook de wedstrijd zelf was niet om aan te zien. Op geen moment konden de mannen van Koeman een vuist maken tegen Kylian Mbappé en zijn kornuiten.

De nieuwe bondscoach besloot dan ook om snel in te grijpen. Na amper een halfuur spelen haalde hij Ajax-middenvelder Kenneth Taylor immers al naar de kant. De Ajacied speelde dan ook een rotmatch. Hij lag met pijnlijk balverlies aan de basis van de eerste tegentreffer en kreeg ook vervolgens amper iets klaar. In Nederland zijn kritieken op Taylor dan ook scherp.

OVERSCHAT?
In de spelersbeoordelingen van zowat alle kranten krijgt de 20-jarige middenvelder de laagste score van alle spelers. Analist Rafael van der Vaart vroeg zich bij NOS zelfs openlijk af of Taylor niet schromelijk overschat wordt. "Ik twijfel echt wat nu zijn plafond is. Het is te makkelijk om hem nu af te rekenen, want het loopt voor geen kant, maar ook bij Ajax vind ik niet dat hij op dit moment laat zien dat hij de potentie heeft waar iedereen het over heeft", aldus Van der Vaart.

LEES OOK: Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Oranje komt tekort voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

10
10
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

42
42
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

77
77
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

138
138
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

169
169
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

105
105
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

119
119
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

54
54
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

442
442
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

100
100
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

303
303
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

340
340
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

904
904
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

658
658
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

196
196
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

190
190
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

342
342
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

524
524
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

213
213
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

299
299
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

163
163
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120

Meer sportnieuws