Tweetal scoort punten bij Duivels: "Hij deed het heel knap"

76
Tweetal scoort punten bij Duivels:

Met een droge 0-3-zege in Zweden hebben de Rode Duivels vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang getrapt. Een geslaagd debuut dus voor bondscoach Domenico Tedesco. Die pakte voor de gelegenheid uit met enkele opmerkelijke zetten en zijn ingrepen pakten grotendeels goed uit.


In zijn basiself speelde Tedesco bijvoorbeeld op de verrassing met Dodi Lukebakio. De flankaanvaller kwam onder Roberto Martinez slechts met mondjesmaat aan de bak bij de nationale ploeg, maar mocht nu dus meteen starten. En het jeugdproduct van RSC Anderlecht bedankte voor het vertrouwen. Lukebakio behoorde tot de grote uitblinkers, bovendien bekroonde hij zijn match met twee fraaie assists.

Analist Eddy Snelders was dan ook onder de indruk van zijn optreden. "Hij deed het heel knap. Hij benutte de ruimte die Zweden gaf aan de rechterkant heel goed", klinkt het bij Sporza. "Hij heeft Zweden pijn gedaan. Het was een beetje verrassend dat hij uit het niets in het elftal kwam. Iedereen vond dat wel een straffe zet. Maar hij heeft een heel grote bijdrage geleverd aan de overwinning."

FLUKSE DEBUTANT
Daarnaast viel ook de invalbeurt van debutant Johan Bakayoko op in positieve zin. De aanvaller van PSV viel weliswaar in toen de match al grotendeels gespeeld was, toch toonde de jongeling dat hij een wapen kan worden voor de Duivels. "Hij viel op met een geweldige actie bij het derde doelpunt, dat blijft bij en is belangrijk voor hem. Om zijn stempel te drukken naar een selectie in de volgende wedstrijden. Als je hem van in het begin zet, weet je niet zeker of dat van dezelfde waarde gaat zijn", plaatst Snelders toch een bedenking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

Lukebakio moet dinsdag tegen Duitsland opnieuw starten ...

Meest recent

Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

7
7
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

5
5
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

20
20
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

29
29
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

58
58
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

153
153
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

11
11
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

77
77
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

228
228
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

94
94
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

45
45
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

70
70
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

170
170
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

50
50
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

39
39
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

123
123
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

68
68
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

62
62
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

52
52
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68

Meer sportnieuws