RTBF ziet één grote flop bij vernieuwde Duivels

2540 stemmen
RTBF ziet één grote flop bij vernieuwde Duivels

De Rode Duivels hebben hun eerste horde richting het Europees kampioenschap van 2024 op overtuigende wijze genomen. Vrijdagavond werd de kwalificatiecampagne immers op gang getrapt met een klinkende 0-3-zege op Zweden. Toch blijft er ook ruimte voor verbetering.


Ondanks de vlotte overwinning bij zijn debuutmatch, toonde bondscoach Domenico Tedesco zich achteraf kritisch. "Wat we moeten verbeteren? Veel dingen eerlijk gezegd. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen", aldus de opvolger van Roberto Martinez. Tedesco heeft dus nog werk, maar dat is niet onlogisch gezien het beperkt aantal trainingsdagen dat hij tot dusver had met zijn vernieuwde spelersgroep. Er vielen echter ook enkele individuele prestaties tegen.

Bij RTBF duidt men Leandro Trossard bijvoorbeeld aan als 'Flop van de Match'. "Soms te laag op het veld, soms afwezig ... Trossard beleefde een moeilijke avond", klinkt het bij de Waalse openbare omroep. "Hij kreeg het hoofd nooit echt boven water. Als auteur van gevaarlijk balverlies kort voor rust, werd hij na een uurtje gewisseld. We kunnen gerust zijn: de speler van Arsenal heeft genoeg kwaliteiten, hij zal zich ongetwijfeld snel herpakken. Maar deze avond zal hij snel willen vergeten."

HAAT-LIEFDE-VERHOUDING
Trossard werd uitgespeeld als een soort van tweede spits achter Romelu Lukaku, voor hem was het dus ook aanpassen aan deze nieuwe rol. Bovendien knapte hij behoorlijk wat defensief werk op. Toch moet een speler met zijn kwaliteiten meer kunnen brengen. "Leandro was redelijk onzichtbaar. Werkte hard. Maar de haat-liefde-verhouding met de nationale ploeg blijft nog even duren", klinkt het bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. "Moet de natuurlijke opvolger worden van Hazard, maar dat kwam er niet uit. Viel soms diep terug om toch maar eens de bal te raken", aldus Het Nieuwsblad.

LEES OOK: ‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

Trossard was de minste Duivel op het veld ...

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

22
22
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

39
39
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

86
86
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

76
76
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

34
34
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

107
107
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

487
487
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

100
100
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

335
335
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

450
450
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

312
312
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

222
222
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

196
196
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

58
58
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

73
73
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

252
252
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

59
59
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

270
270
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

101
101
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

427
427
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

422
422
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

183
183
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

243
243
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

427
427
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

59
59

Meer sportnieuws