Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

door
Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

De Rode Duivels zijn foutloos begonnen aan hun nieuwe cyclus onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco. Vrijdagavond werd de EK-kwalificatiematch op het veld van Zweden immers gewonnen met ruime 0-3-cijfers. Ook de Europese pers was achteraf lovend over het optreden van de Belgen.


In aanloop naar het duel in de Friends Arena stonden logischerwijs de nodige vraagtekens achter de nationale ploeg. De WK-teleurstelling zat nog vers in het geheugen, bovendien had Tedesco tot dusver slechts een beperkt aantal trainingsdagen kunnen afwerken met zijn groep. Maar de Duivels konden dus meteen aanknopen met een overtuigende overwinning tegen één van de directe concurrenten voor de EK-tickets. En een aantal spelers kon zich daarbij onderscheiden.

Bij het Spaanse AS was men bijvoorbeeld lovend over het optreden van Dodi Lukebakio. "België begint het Tedesco-tijdperk goed. Of beter gezegd met links, die van Dodi Lukebakio, de meest beslissende speler. Zonder Hazard heeft België nood aan nieuwe referenties en Lukebakio heeft zijn kandidatuur ingediend." Ook het Franse L'Equipe was enthousiast over de flankspeler. "Gedurende het uur dat hij op het veld stond, was hij alom tegenwoordig op zijn rechterflank. Beschikbaar in het korte spel en in de diepte, trok hij het aanvallende spel naar zijn flank."

LUKAKU TROEFT ZLATAN AF
Naast Lukebakio oogstte hattrick-held Romelu Lukaku uiteraard ook heel wat lof. Bij het Engelse The Sun zag men hoe Zlatan Ibrahimovic overtroefd werd door de Belgische spits en hoe Lukaku 'de laatste lach had'. Een conclusie die men ook bij La Gazzetta dello Sport trekt. "Ontkende Lukaku scoort hattrick bij Ibrahimovic thuis. Meer dan een duel, werd het een monoloog. Een nieuwe ronde in de eeuwige strijd tussen Ibrahimovic en Lukaku eindigde duidelijk in het voordeel van die tweede." Het Nederlandse De Telegraaf zag dan weer hoe Lukaku uitblonk met twee treffers en Tedesco zo een ruime overwinning bezorgde bij zijn debuut.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Lukaku is momenteel een betere spits dan Ibrahimovic ...

Meest recent

'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

26
26
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

12
12
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

101
101
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

122
122
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

84
84
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

325
325
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

191
191
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

358
358
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

323
323
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

339
339
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

67
67
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

55
55
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

89
89
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

214
214
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

83
83
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

332
332
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

203
203
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

92
92
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

158
158
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

214
214
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

79
79
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

456
456
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

131
131

Meer sportnieuws