Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

4362 stemmen
Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

De Rode Duivels zijn foutloos begonnen aan hun nieuwe cyclus onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco. Vrijdagavond werd de EK-kwalificatiematch op het veld van Zweden immers gewonnen met ruime 0-3-cijfers. Ook de Europese pers was achteraf lovend over het optreden van de Belgen.


In aanloop naar het duel in de Friends Arena stonden logischerwijs de nodige vraagtekens achter de nationale ploeg. De WK-teleurstelling zat nog vers in het geheugen, bovendien had Tedesco tot dusver slechts een beperkt aantal trainingsdagen kunnen afwerken met zijn groep. Maar de Duivels konden dus meteen aanknopen met een overtuigende overwinning tegen één van de directe concurrenten voor de EK-tickets. En een aantal spelers kon zich daarbij onderscheiden.

Bij het Spaanse AS was men bijvoorbeeld lovend over het optreden van Dodi Lukebakio. "België begint het Tedesco-tijdperk goed. Of beter gezegd met links, die van Dodi Lukebakio, de meest beslissende speler. Zonder Hazard heeft België nood aan nieuwe referenties en Lukebakio heeft zijn kandidatuur ingediend." Ook het Franse L'Equipe was enthousiast over de flankspeler. "Gedurende het uur dat hij op het veld stond, was hij alom tegenwoordig op zijn rechterflank. Beschikbaar in het korte spel en in de diepte, trok hij het aanvallende spel naar zijn flank."

LUKAKU TROEFT ZLATAN AF
Naast Lukebakio oogstte hattrick-held Romelu Lukaku uiteraard ook heel wat lof. Bij het Engelse The Sun zag men hoe Zlatan Ibrahimovic overtroefd werd door de Belgische spits en hoe Lukaku 'de laatste lach had'. Een conclusie die men ook bij La Gazzetta dello Sport trekt. "Ontkende Lukaku scoort hattrick bij Ibrahimovic thuis. Meer dan een duel, werd het een monoloog. Een nieuwe ronde in de eeuwige strijd tussen Ibrahimovic en Lukaku eindigde duidelijk in het voordeel van die tweede." Het Nederlandse De Telegraaf zag dan weer hoe Lukaku uitblonk met twee treffers en Tedesco zo een ruime overwinning bezorgde bij zijn debuut.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Lukaku is momenteel een betere spits dan Ibrahimovic ...

Meest recent

'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

36
36
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

38
38
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

38
38
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

402
402
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

125
125
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

53
53
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

80
80
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

311
311
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

454
454
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

299
299
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

583
583
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

211
211
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

300
300
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

108
108
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

453
453
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

229
229
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

282
282
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

136
136
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

174
174
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

498
498
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

274
274

Meer sportnieuws