Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

4362
Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

De Rode Duivels zijn foutloos begonnen aan hun nieuwe cyclus onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco. Vrijdagavond werd de EK-kwalificatiematch op het veld van Zweden immers gewonnen met ruime 0-3-cijfers. Ook de Europese pers was achteraf lovend over het optreden van de Belgen.


In aanloop naar het duel in de Friends Arena stonden logischerwijs de nodige vraagtekens achter de nationale ploeg. De WK-teleurstelling zat nog vers in het geheugen, bovendien had Tedesco tot dusver slechts een beperkt aantal trainingsdagen kunnen afwerken met zijn groep. Maar de Duivels konden dus meteen aanknopen met een overtuigende overwinning tegen één van de directe concurrenten voor de EK-tickets. En een aantal spelers kon zich daarbij onderscheiden.

Bij het Spaanse AS was men bijvoorbeeld lovend over het optreden van Dodi Lukebakio. "België begint het Tedesco-tijdperk goed. Of beter gezegd met links, die van Dodi Lukebakio, de meest beslissende speler. Zonder Hazard heeft België nood aan nieuwe referenties en Lukebakio heeft zijn kandidatuur ingediend." Ook het Franse L'Equipe was enthousiast over de flankspeler. "Gedurende het uur dat hij op het veld stond, was hij alom tegenwoordig op zijn rechterflank. Beschikbaar in het korte spel en in de diepte, trok hij het aanvallende spel naar zijn flank."

LUKAKU TROEFT ZLATAN AF
Naast Lukebakio oogstte hattrick-held Romelu Lukaku uiteraard ook heel wat lof. Bij het Engelse The Sun zag men hoe Zlatan Ibrahimovic overtroefd werd door de Belgische spits en hoe Lukaku 'de laatste lach had'. Een conclusie die men ook bij La Gazzetta dello Sport trekt. "Ontkende Lukaku scoort hattrick bij Ibrahimovic thuis. Meer dan een duel, werd het een monoloog. Een nieuwe ronde in de eeuwige strijd tussen Ibrahimovic en Lukaku eindigde duidelijk in het voordeel van die tweede." Het Nederlandse De Telegraaf zag dan weer hoe Lukaku uitblonk met twee treffers en Tedesco zo een ruime overwinning bezorgde bij zijn debuut.

LEES OOK: Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

Lukaku is momenteel een betere spits dan Ibrahimovic ...

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

0
0
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

9
9
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

7
7
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

93
93
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

192
192
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

191
191
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws