Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

4362 stemmen
Europese pers gaat volledig los op twee Rode Duivels

De Rode Duivels zijn foutloos begonnen aan hun nieuwe cyclus onder het bewind van bondscoach Domenico Tedesco. Vrijdagavond werd de EK-kwalificatiematch op het veld van Zweden immers gewonnen met ruime 0-3-cijfers. Ook de Europese pers was achteraf lovend over het optreden van de Belgen.


In aanloop naar het duel in de Friends Arena stonden logischerwijs de nodige vraagtekens achter de nationale ploeg. De WK-teleurstelling zat nog vers in het geheugen, bovendien had Tedesco tot dusver slechts een beperkt aantal trainingsdagen kunnen afwerken met zijn groep. Maar de Duivels konden dus meteen aanknopen met een overtuigende overwinning tegen één van de directe concurrenten voor de EK-tickets. En een aantal spelers kon zich daarbij onderscheiden.

Bij het Spaanse AS was men bijvoorbeeld lovend over het optreden van Dodi Lukebakio. "België begint het Tedesco-tijdperk goed. Of beter gezegd met links, die van Dodi Lukebakio, de meest beslissende speler. Zonder Hazard heeft België nood aan nieuwe referenties en Lukebakio heeft zijn kandidatuur ingediend." Ook het Franse L'Equipe was enthousiast over de flankspeler. "Gedurende het uur dat hij op het veld stond, was hij alom tegenwoordig op zijn rechterflank. Beschikbaar in het korte spel en in de diepte, trok hij het aanvallende spel naar zijn flank."

LUKAKU TROEFT ZLATAN AF
Naast Lukebakio oogstte hattrick-held Romelu Lukaku uiteraard ook heel wat lof. Bij het Engelse The Sun zag men hoe Zlatan Ibrahimovic overtroefd werd door de Belgische spits en hoe Lukaku 'de laatste lach had'. Een conclusie die men ook bij La Gazzetta dello Sport trekt. "Ontkende Lukaku scoort hattrick bij Ibrahimovic thuis. Meer dan een duel, werd het een monoloog. Een nieuwe ronde in de eeuwige strijd tussen Ibrahimovic en Lukaku eindigde duidelijk in het voordeel van die tweede." Het Nederlandse De Telegraaf zag dan weer hoe Lukaku uitblonk met twee treffers en Tedesco zo een ruime overwinning bezorgde bij zijn debuut.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Lukaku is momenteel een betere spits dan Ibrahimovic ...

Meest recent

'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

19
19
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

21
21
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

25
25
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

238
238
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

32
32
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

192
192
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

561
561
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

331
331
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

112
112
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

884
884
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

168
168
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

67
67
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

560
560
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

203
203
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

452
452
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

222
222
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

261
261
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1147
1147
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

597
597
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

325
325
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

286
286
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

147
147
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

166
166
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

652
652
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

322
322

Meer sportnieuws