Albert waarschuwt Tedesco: "Die twee in de basis is zelfmoord"

door
Albert waarschuwt Tedesco:

Het nieuwe tijdperk van de Rode Duivels begint definitief om 20u45, want dan trappen ze hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024 af. Het wordt meteen ook de vuurdoop van Domenico Tedesco als bondscoach. De Duitser drukte de voorbije weken alvast meteen zijn stempel met enkele gewaagde keuzes om de selectie te verjongen.


Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet haakten uit eigen beweging af, maar daarnaast mochten ook onder meer Axel Witsel, Dries Mertens, Leander Dendoncker en Michy Batshuayi thuisblijven van Tedesco. Die voerde op het middenveld een stevige verjongingskuur door met de selecties van Orel Mangala en vooral Roméo Lavia.

De verwachting is zelfs dat het 19-jarige toptalent van Southampton in Zweden meteen aan de aftrap zal komen, maar dat vindt Philippe Albert geen goed idee. "Met een kwalificatiematch én een oefenmatch, zou ik kiezen voor continuïteit in Zweden en experimenten in Duitsland", stelt de analist bij Sudpresse. "Lavia is heel goed, maar het grote publiek zou pas dinsdag in Keulen met hem kennis moeten maken. Aan een kwalificatiecampagne beginnen met een middenveld bestaande uit Onana en Lavia lijkt me een zeer groot risico, om niet te zeggen zelfmoord."

ERVARING
Albert pleit er dus voor om minstens in Zweden voor meer ervaring te kiezen, maar die lijkt in de huidige selectie niet meteen voor handen. Tenzij Tedesco ervoor zou kiezen om De Bruyne een rijtje achteruit te trekken, blijven enkel Orel Mangala en Dennis Praet over als andere opties op het middenveld. Die eerste heeft ook amper ervaring op internationaal niveau, terwijl Praet toch een meer offensief type is.

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Moet Lavia in Zweden meteen starten?

Meest recent

'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

82
82
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

107
107
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

189
189
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

117
117
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

116
116
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

115
115
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

142
142
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

127
127
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

275
275
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

78
78
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

299
299
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

224
224
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

410
410
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

224
224
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

242
242
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

240
240
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

153
153
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

311
311
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

221
221
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

407
407
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

741
741
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

201
201
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

110
110
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1315
1315
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

425
425

Meer sportnieuws