Albert waarschuwt Tedesco: "Die twee in de basis is zelfmoord"

390 stemmen
Albert waarschuwt Tedesco:

Het nieuwe tijdperk van de Rode Duivels begint definitief om 20u45, want dan trappen ze hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024 af. Het wordt meteen ook de vuurdoop van Domenico Tedesco als bondscoach. De Duitser drukte de voorbije weken alvast meteen zijn stempel met enkele gewaagde keuzes om de selectie te verjongen.


Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet haakten uit eigen beweging af, maar daarnaast mochten ook onder meer Axel Witsel, Dries Mertens, Leander Dendoncker en Michy Batshuayi thuisblijven van Tedesco. Die voerde op het middenveld een stevige verjongingskuur door met de selecties van Orel Mangala en vooral Roméo Lavia.

De verwachting is zelfs dat het 19-jarige toptalent van Southampton in Zweden meteen aan de aftrap zal komen, maar dat vindt Philippe Albert geen goed idee. "Met een kwalificatiematch én een oefenmatch, zou ik kiezen voor continuïteit in Zweden en experimenten in Duitsland", stelt de analist bij Sudpresse. "Lavia is heel goed, maar het grote publiek zou pas dinsdag in Keulen met hem kennis moeten maken. Aan een kwalificatiecampagne beginnen met een middenveld bestaande uit Onana en Lavia lijkt me een zeer groot risico, om niet te zeggen zelfmoord."

ERVARING
Albert pleit er dus voor om minstens in Zweden voor meer ervaring te kiezen, maar die lijkt in de huidige selectie niet meteen voor handen. Tenzij Tedesco ervoor zou kiezen om De Bruyne een rijtje achteruit te trekken, blijven enkel Orel Mangala en Dennis Praet over als andere opties op het middenveld. Die eerste heeft ook amper ervaring op internationaal niveau, terwijl Praet toch een meer offensief type is.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Moet Lavia in Zweden meteen starten?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

39
39
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

56
56
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

54
54
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

179
179
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

395
395
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

62
62
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

257
257
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

389
389
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

349
349
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

350
350
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

236
236
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

454
454
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

310
310
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

79
79
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

501
501

Meer sportnieuws