Albert waarschuwt Tedesco: "Die twee in de basis is zelfmoord"

door
Albert waarschuwt Tedesco:

Het nieuwe tijdperk van de Rode Duivels begint definitief om 20u45, want dan trappen ze hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024 af. Het wordt meteen ook de vuurdoop van Domenico Tedesco als bondscoach. De Duitser drukte de voorbije weken alvast meteen zijn stempel met enkele gewaagde keuzes om de selectie te verjongen.


Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet haakten uit eigen beweging af, maar daarnaast mochten ook onder meer Axel Witsel, Dries Mertens, Leander Dendoncker en Michy Batshuayi thuisblijven van Tedesco. Die voerde op het middenveld een stevige verjongingskuur door met de selecties van Orel Mangala en vooral Roméo Lavia.

De verwachting is zelfs dat het 19-jarige toptalent van Southampton in Zweden meteen aan de aftrap zal komen, maar dat vindt Philippe Albert geen goed idee. "Met een kwalificatiematch én een oefenmatch, zou ik kiezen voor continuïteit in Zweden en experimenten in Duitsland", stelt de analist bij Sudpresse. "Lavia is heel goed, maar het grote publiek zou pas dinsdag in Keulen met hem kennis moeten maken. Aan een kwalificatiecampagne beginnen met een middenveld bestaande uit Onana en Lavia lijkt me een zeer groot risico, om niet te zeggen zelfmoord."

ERVARING
Albert pleit er dus voor om minstens in Zweden voor meer ervaring te kiezen, maar die lijkt in de huidige selectie niet meteen voor handen. Tenzij Tedesco ervoor zou kiezen om De Bruyne een rijtje achteruit te trekken, blijven enkel Orel Mangala en Dennis Praet over als andere opties op het middenveld. Die eerste heeft ook amper ervaring op internationaal niveau, terwijl Praet toch een meer offensief type is.

LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Moet Lavia in Zweden meteen starten?

Meest recent

Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

1
1
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

17
17
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

52
52
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

23
23
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

102
102
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

143
143
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

229
229
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

193
193
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

41
41
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

92
92
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

109
109
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

78
78
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

284
284
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

200
200
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

528
528
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

132
132
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

44
44
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

59
59
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

428
428
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

88
88
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

137
137
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

158
158

Meer sportnieuws