Verwachte opstelling: Nog 3 grote vraagtekens bij Rode Duivels

door
Verwachte opstelling: Nog 3 grote vraagtekens bij Rode Duivels

Om 20u45 is het zover: dan beginnen de Rode Duivels aan de weg naar EURO 2024. De kwalificatiecampagne begint met een trip naar Zweden en het is uitkijken hoe de nationale ploeg zich daar presenteren. Het wordt immers het grote debuut van Domenico Tedesco en de nieuwe bondscoach liet nog niet al te veel in zijn kaarten kijken wat betreft de opstelling.


Het grootste vraagstuk lijkt te zijn of de Belgen met drie dan wel vier achterin zullen gaan spelen. Tedesco weigerde op zijn persconferentie daags voor de match daarover uitsluitsel te geven. Dat zorgt ervoor dat ook de kranten het gissen hebben. Het Laatste Nieuws voorspelt dat de Duitser toch zal vasthouden aan de driemansverdediging, terwijl Het Nieuwsblad en La Dernière Heure menen dat hij toch zal omschakelen naar een defensie met vier.

Ongeacht het systeem lijken acht spelers wel zeker te zijn van een basisplaats. In doel is Thibaut Courtois natuurlijk een zekerheid, terwijl er in het defensieve compartiment niet getwijfeld wordt aan Jan Vertonghen en Timothy Castagne. Ook de driehoek op het middenveld lijkt vast te liggen, waar aanvoerder Kevin De Bruyne en Amadou Onana het gezelschap zouden krijgen van debutant Roméo Lavia. Tedesco zou er dus niet voor terugschrikken om de 19-jarige voor de leeuwen te gooien. Voorin starten Leandro Trossard en Romelu Lukaku vrijwel zeker.

DRIE VRAAGTEKENS
De vraag is dus hoe Tedesco de drie andere posities zal invullen. Er moeten nog minstens één verdediger, één flankspeler en één aanvaller ingevuld worden, maar dat zal vooral afhangen van de tactische keuzes van de bondscoach. Achterin lijkt het te zullen gaan tussen Debast en Bornauw voor de plaats rechts van Vertonghen, terwijl voor de twee andere postjes Theate, Meunier, Carrasco en Lukebakio naar voor geschoven worden als opties.

De opstelling van HLN: Courtois - Debast, Vertonghen, Theate - Castagne, Lavia, Onana, Carrasco - De Bruyne - Trossard, Lukaku
De opstelling van HNB: Courtois - Castagne, Bornauw, Vertonghen, Theate - Lavia, Onana, De Bruyne - Trossard, Lukaku, Carrasco
De opstelling van LDH: Courtois - Meunier, Bornauw, Vertonghen, Castagne - Lavia, Onana, De Bruyne - Lukebakio, Lukaku, Trossard

LEES OOK: Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Tedesco moet kiezen voor een defensie met...

Meest recent

'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

4
4
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

14
14
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

59
59
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

316
316
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

70
70
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

63
63
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

302
302
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

132
132
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

136
136
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

193
193
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

63
63
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

340
340
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

76
76
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

237
237
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

302
302
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

139
139
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

337
337
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

196
196
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

668
668
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

131
131
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

119
119
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

445
445
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

161
161

Meer sportnieuws