Verwachte opstelling: Nog 3 grote vraagtekens bij Rode Duivels

355 stemmen
Verwachte opstelling: Nog 3 grote vraagtekens bij Rode Duivels

Om 20u45 is het zover: dan beginnen de Rode Duivels aan de weg naar EURO 2024. De kwalificatiecampagne begint met een trip naar Zweden en het is uitkijken hoe de nationale ploeg zich daar presenteren. Het wordt immers het grote debuut van Domenico Tedesco en de nieuwe bondscoach liet nog niet al te veel in zijn kaarten kijken wat betreft de opstelling.


Het grootste vraagstuk lijkt te zijn of de Belgen met drie dan wel vier achterin zullen gaan spelen. Tedesco weigerde op zijn persconferentie daags voor de match daarover uitsluitsel te geven. Dat zorgt ervoor dat ook de kranten het gissen hebben. Het Laatste Nieuws voorspelt dat de Duitser toch zal vasthouden aan de driemansverdediging, terwijl Het Nieuwsblad en La Dernière Heure menen dat hij toch zal omschakelen naar een defensie met vier.

Ongeacht het systeem lijken acht spelers wel zeker te zijn van een basisplaats. In doel is Thibaut Courtois natuurlijk een zekerheid, terwijl er in het defensieve compartiment niet getwijfeld wordt aan Jan Vertonghen en Timothy Castagne. Ook de driehoek op het middenveld lijkt vast te liggen, waar aanvoerder Kevin De Bruyne en Amadou Onana het gezelschap zouden krijgen van debutant Roméo Lavia. Tedesco zou er dus niet voor terugschrikken om de 19-jarige voor de leeuwen te gooien. Voorin starten Leandro Trossard en Romelu Lukaku vrijwel zeker.

DRIE VRAAGTEKENS
De vraag is dus hoe Tedesco de drie andere posities zal invullen. Er moeten nog minstens één verdediger, één flankspeler en één aanvaller ingevuld worden, maar dat zal vooral afhangen van de tactische keuzes van de bondscoach. Achterin lijkt het te zullen gaan tussen Debast en Bornauw voor de plaats rechts van Vertonghen, terwijl voor de twee andere postjes Theate, Meunier, Carrasco en Lukebakio naar voor geschoven worden als opties.

De opstelling van HLN: Courtois - Debast, Vertonghen, Theate - Castagne, Lavia, Onana, Carrasco - De Bruyne - Trossard, Lukaku
De opstelling van HNB: Courtois - Castagne, Bornauw, Vertonghen, Theate - Lavia, Onana, De Bruyne - Trossard, Lukaku, Carrasco
De opstelling van LDH: Courtois - Meunier, Bornauw, Vertonghen, Castagne - Lavia, Onana, De Bruyne - Lukebakio, Lukaku, Trossard

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Tedesco moet kiezen voor een defensie met...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

197
197
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

113
113
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

94
94
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

316
316
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

172
172
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

184
184
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

360
360
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

642
642
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3482
3482
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

80
80
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

210
210
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

230
230
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

131
131

Meer sportnieuws