De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

372
De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de start van hun EK-kwalificatiecampagne vrijdagavond op het veld van Zweden. Die wedstrijd wordt tevens het officiële debuut van Domenico Tedesco als nieuwe bondscoach. En de Italiaanse Duitser zorgde meteen voor de nodige veranderingen.


De opvolger van Roberto Martinez ging meteen met de grove borstel door zijn selectie. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. Eerder maakten Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet al bekend dat zijn een punt hebben gezet achter hun interland-carrière. En als klap op de vuurpijl ontbreken jongens als Thorgan Hazard, Jérémy Doku en Youri Tielemans wegens blessureleed.

De spelersgroep kreeg dus een heuse make-over en dat was toch even aanpassen voor Kevin De Bruyne. "Het voelt fris aan, maar het was toch even een shock. De helft van de gebruikelijke groep was er niet meer", vertelde de nieuwe aanvoerder bij Sporza. "Maar de nieuwkomers willen hun kans zoals wij dat vroeger ook wilden. Het is anders, maar ik zie veel energie. Voor veel jongeren is het een kans om te spelen en het is tijd voor hen om die ook te grijpen."

NIEUWE SPEELSTIJL
Naast een vernieuwde spelersgroep, zal ook de speelwijze aangepast worden. En in principe moet de visie van Tedesco wel goed aansluiten op de kwaliteiten van KDB. "Je hebt tijd nodig om te spelen als City. De filosofie van Tedesco leunt aan bij de Red Bull-organisatie met jonge jongens, energie en hoge druk. Zijn daar elementen bij die meer bij mij passen? Dat kan."

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Welke speler kon volgens u nog het meest van pas komen?

Meest recent

KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

6
6
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

207
207
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

57
57
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

40
40
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

121
121
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

160
160
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

366
366
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

279
279
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

249
249
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

621
621
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

590
590
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

13
13
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

74
74
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

299
299
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

98
98
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

260
260
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1357
1357
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

115
115
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

397
397
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

229
229
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

130
130
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

206
206
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

253
253

Meer sportnieuws