De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

door
De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de start van hun EK-kwalificatiecampagne vrijdagavond op het veld van Zweden. Die wedstrijd wordt tevens het officiële debuut van Domenico Tedesco als nieuwe bondscoach. En de Italiaanse Duitser zorgde meteen voor de nodige veranderingen.


De opvolger van Roberto Martinez ging meteen met de grove borstel door zijn selectie. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. Eerder maakten Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet al bekend dat zijn een punt hebben gezet achter hun interland-carrière. En als klap op de vuurpijl ontbreken jongens als Thorgan Hazard, Jérémy Doku en Youri Tielemans wegens blessureleed.

De spelersgroep kreeg dus een heuse make-over en dat was toch even aanpassen voor Kevin De Bruyne. "Het voelt fris aan, maar het was toch even een shock. De helft van de gebruikelijke groep was er niet meer", vertelde de nieuwe aanvoerder bij Sporza. "Maar de nieuwkomers willen hun kans zoals wij dat vroeger ook wilden. Het is anders, maar ik zie veel energie. Voor veel jongeren is het een kans om te spelen en het is tijd voor hen om die ook te grijpen."

NIEUWE SPEELSTIJL
Naast een vernieuwde spelersgroep, zal ook de speelwijze aangepast worden. En in principe moet de visie van Tedesco wel goed aansluiten op de kwaliteiten van KDB. "Je hebt tijd nodig om te spelen als City. De filosofie van Tedesco leunt aan bij de Red Bull-organisatie met jonge jongens, energie en hoge druk. Zijn daar elementen bij die meer bij mij passen? Dat kan."

LEES OOK: Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

Welke speler kon volgens u nog het meest van pas komen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

23
23
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

206
206
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

73
73
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

73
73
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

239
239
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

73
73
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

153
153
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

500
500
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

414
414
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

70
70
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

120
120
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

70
70
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

239
239
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

221
221
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

116
116
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

179
179
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

263
263
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

153
153
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

185
185
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

324
324

Meer sportnieuws