De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

372 stemmen
De Bruyne ondervindt 'schok' bij nieuwe Duivels

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de start van hun EK-kwalificatiecampagne vrijdagavond op het veld van Zweden. Die wedstrijd wordt tevens het officiële debuut van Domenico Tedesco als nieuwe bondscoach. En de Italiaanse Duitser zorgde meteen voor de nodige veranderingen.


De opvolger van Roberto Martinez ging meteen met de grove borstel door zijn selectie. WK-gangers als Axel Witsel, Dries Mertens, Michy Batshuayi, Hans Vanaken en Leander Dendoncker kregen bijvoorbeeld geen oproepingsbrief in de bus. Eerder maakten Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet al bekend dat zijn een punt hebben gezet achter hun interland-carrière. En als klap op de vuurpijl ontbreken jongens als Thorgan Hazard, Jérémy Doku en Youri Tielemans wegens blessureleed.

De spelersgroep kreeg dus een heuse make-over en dat was toch even aanpassen voor Kevin De Bruyne. "Het voelt fris aan, maar het was toch even een shock. De helft van de gebruikelijke groep was er niet meer", vertelde de nieuwe aanvoerder bij Sporza. "Maar de nieuwkomers willen hun kans zoals wij dat vroeger ook wilden. Het is anders, maar ik zie veel energie. Voor veel jongeren is het een kans om te spelen en het is tijd voor hen om die ook te grijpen."

NIEUWE SPEELSTIJL
Naast een vernieuwde spelersgroep, zal ook de speelwijze aangepast worden. En in principe moet de visie van Tedesco wel goed aansluiten op de kwaliteiten van KDB. "Je hebt tijd nodig om te spelen als City. De filosofie van Tedesco leunt aan bij de Red Bull-organisatie met jonge jongens, energie en hoge druk. Zijn daar elementen bij die meer bij mij passen? Dat kan."

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Welke speler kon volgens u nog het meest van pas komen?

Meest recent

Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

2
2
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

119
119
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

25
25
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

87
87
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

201
201
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

31
31
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

135
135
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

405
405
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

361
361
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

136
136
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

80
80
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

378
378
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

200
200
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

481
481
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

133
133
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

326
326
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

563
563
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

312
312
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

994
994
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

466
466
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

357
357
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

328
328

Meer sportnieuws