Kane schrijft geschiedenis tegen Italië, foutloos debuut Martinez

500
Kane schrijft geschiedenis tegen Italië, foutloos debuut Martinez

In de kwalificaties voor het EK 2024 heeft Engeland donderdagavond revanche genomen voor de verloren finale van 2021. De Three Lions wonnen op het veld van titelverdediger Italië na onder meer een doelpunt van Harry Kane, die zo Engels topschutter aller tijden werd. Roberto Martinez debuteerde dan weer als bondscoach van Portugal met een doelpuntrijke zege tegen Liechtenstein.


GROEP C: Revanche Engeland
Op de eerste avond van de kwalificatiecampagne stond meteen een heruitgave van de meest recente EK-finale op het programma. Titelverdediger Italië wou zich daarin herpakken na het gemiste WK, maar botste op een sterker Engeland. Rice kon de bezoekers al snel op voorsprong brengen en met een strafschop maakte Kane er vlak voor rust 0-2 van. Voor de aanvoerder was het al zijn 54ste doelpunt bij de Engelse nationale ploeg, geen enkele speler doet beter. De Italiaanse debutant Retegui zorgde na de pauze nog voor de aansluitingstreffer en Shaw pakte nog rood, maar uiteindelijk bleef het bij 1-2. Noord-Macedonië won dan weer met 2-1 tegen het Malta van Union-aanvoerder Teuma.

GROEP H: Club-target held bij Denemarken
De Denen kenden een tegenvallend WK in Qatar, maar konden hun kwalificatiecampagne voor het EK inzetten met een 3-1-overwinning tegen Finland. Atalanta-spits Hojlund, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge, nam alle Deense doelpunten voor zijn rekening. Voorts won Slovenië met 1-2 in Kazachstan, terwijl Noord-Ierland de volle buit pakte in San-Marino (0-2).

GROEP J: Ronaldo schittert onder Martinez
De ex-bondscoach van België boekte met Portugal een logische zege bij zijn debuut. Tegen dwergstaat Liechtenstein haalden de Portugezen het met 4-0. De 38-jarige Cristiano Ronaldo schitterde met twee doelpunten en pakte eveneens het wereldrecord van meest aantal interlands. Ook Cancelo en Bernardo Silva pikten een doelpuntje mee. Het IJsland van bondscoach Vidarsson verloor dan weer met 3-0 in Bosnië, Slovakije en Luxemburg hielden het op 0-0.

LEES OOK: Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

52
52
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

25
25
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

91
91
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

177
177
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

69
69
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

33
33
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

244
244
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

326
326
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

96
96
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

102
102
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

181
181
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

77
77
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

271
271
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

350
350
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

51
51
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

483
483
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

383
383
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

119
119
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

201
201
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

33
33
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

76
76
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

118
118
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws