'Europees drama in de maak voor FC Barcelona'

door
'Europees drama in de maak voor FC Barcelona'

DenSportief gezien is FC Barcelona bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen, de Catalanen beschikken over goede papieren om met de Spaanse dubbel aan de haal te gaan. Maar ondertussen stormt het achter de schermen van Camp Nou. Zo is de club nu ook officieel aangeklaagd door de openbare aanklager in Catalonië.


Barça heeft al enkele weken te maken met een zoveelste schandaal. Zo geraakte bekend dat de club jarenlang miljoenen overmaakte aan 'DASNIL 95', een bedrijf van José María Enriquez Negreira. Dat bedrijf voorzag Barcelona onder meer van informatie en technische rapporten over de scheidsrechters in Spanje. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat Enriquez Negreira op dat moment ook aan het roer stond van scheidsrechterscommissie. Al snel doken dan ook geruchten op over mogelijk gesjoemel bij de aanduidingen.

En de zaak wordt nu wel heel serieus. Inmiddels raakte immers bekend dat er ook directe betalingen aan Enriquez Negreira werden gedaan. Daarom besloot de openbare aanklager een zaak te openen tegen de club én oud-voorzitters Josep-Maria Bartomeu en Sandro Rosell. Men vermoedt dat Barcelona onder het bewind van beide heren geld heeft overgemaakt aan Enriquez Negreira in ruil voor 'handelingen die de club ten goede zouden komen in beslissingen van scheidsrechters'.

EUROPESE UITSLUITING
Ondertussen komt de club in steeds nauwere schoentjes terecht. Zo geraakte donderdag bekend dat ook de Europese voetbalbond UEFA inmiddels een officieel onderzoek heeft geopend. En dat zou wel eens verregaande gevolgen kunnen hebben. De Catalanen moeten immers een uitsluiting van de Europese competities vrezen. Dat zou zowel sportief als financieel een absoluut noodscenario betekenen.

LEES OOK: FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

Denkt u echt dat Barça Europees zal worden uitgesloten?

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

3
3
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

66
66
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

91
91
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

107
107
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

96
96
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

65
65
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

177
177
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

200
200
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

524
524
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

558
558
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

54
54
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

227
227
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

139
139
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

320
320
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws