Tedesco trekt grote ogen op training Rode Duivels

door
Tedesco trekt grote ogen op training Rode Duivels

Vrijdagavond vormt de Friends Arena in het Zweedse Solna het decor voor het officiële debuut van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach. Veel tijd om de de ploeg naar zijn hand te zetten was er voorlopig nog niet. Toch worden meteen enkele veranderingen verwacht ten opzichte van zijn voorganger Roberto Martinez.


Met zijn 37 jaar is Tedesco een behoorlijk jonge bondscoach. Toch deed hij inmiddels de nodige ervaring op als hoofdcoach van onder meer Schalke 04, RB Leipzig en Spartak Moskou. Maar het leiden van een nationale ploeg is natuurlijk een totaal andere zaak. Zo heeft hij veel minder tijd om het team naar zijn hand te zetten en zijn visie over te brengen op de spelers. Desondanks heeft Tedesco er vertrouwen in.

Zo is de Duitser met Italiaanse roots ervan overtuigd dat zijn ploeg vrijdag meteen een goede prestatie zal neerzetten. "Ik ben zeker dat we een goeie match zullen spelen, maar of daar ook een goed resultaat bijhoort, hangt af van meerdere factoren", werd hij geciteerd bij Sporza. "Uiteraard vergt het tijd om er nieuwe zaken in te slijpen. Maar dat wil niet zeggen dat ik geduld vraag aan de fans. Het is normaal dat je geduld moet hebben, maar ik verwacht dat niet van anderen."

GOED WERK OP TRAINING
Zijn eerste dagen aan het roer van de nationale ploeg verliepen alvast naar wens. Zo is Tedesco zelfs verbaasd van de intensiteit die zijn spelers aan de dag legden op het trainingsveld. "Wat me de voorbije dagen het meeste gefrappeerd heeft, is de enorme intensiteit waarmee de trainingen zijn afgewerkt. Zeker ook bij de jonge spelers", is hij enthousiast.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Een zege tegen in Zweden is een must voor België ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

31
31
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

53
53
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

41
41
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

18
18
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

228
228
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

137
137
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

350
350
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

343
343
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

327
327
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

127
127
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

209
209
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

128
128
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

168
168
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

177
177
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

668
668
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

692
692
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

323
323
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

169
169
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

55
55
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

295
295

Meer sportnieuws