Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

door
Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

Vrijdagavond is het zover, dan trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het eerstvolgende EK op gang met een uitmatch tegen Zweden. Voor Domenico Tedesco wordt die wedstrijd zijn officiële debuut als bondscoach. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basisploeg zal schikken.


Ten opzichte van zijn voorganger Roberto Martinez mogen alvast de nodige veranderingen verwacht worden. De Spanjaard koos immers voor een speelwijze met veel balbezit en een opbouw van achteruit over verschillende stationnetjes. Tedesco heeft dan weer een meer modernere speelvisie. Zo zet hij in op hoge druk en veel directer spel richting het doel van de tegenstander. Maar dat betekent niet persé dat hij ook voor een andere veldbezetting zal gaan.

Zo sloot Tedesco op zijn persconferentie niet uit dat hij zal starten met een driemansdefensie. "Bornauw speelt met vier achterin bij Wolfsburg, Theate met vier bij Rennes, Vertonghen met vier bij Anderlecht, Faes met vier bij Leicester. Dat zou een argument kunnen zijn, maar dat betekent niet dat we met vier achterin gaan spelen. Met drie? Waarschijnlijk", bleef hij mysterieus bij Het Nieuwsblad.

DRAAISCHIJF DE BRUYNE
Wel gaf de bondscoach al één naam uit zijn opstelling vrij. Zo hoeft er niet getwijfeld te worden aan de basisplaats van Kevin De Bruyne, die de draaischijf moet worden in zijn ploeg. "Hij is één van de beste middenvelders ter wereld. Ik zie geen reden om hem ooit uit de ploeg te zetten. Hij is een spiegel van dit elftal. Draait De Bruyne goed, dan draait de hele ploeg goed. Dat is ook gebleken uit de gesprekken die we hebben gehad", aldus Tedesco.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Wat verkiest u met deze selectie: met drie of met vier achterin?

Meest recent

'Club Brugge neemt transferbeslissing Nicolo Tresoldi'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

18
18
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

29
29
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

108
108
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

296
296
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

189
189
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

67
67
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

74
74
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

234
234
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

229
229
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

73
73
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

107
107
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

388
388
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

310
310
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

205
205
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

353
353
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

999
999
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

116
116
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

311
311
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

234
234
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

231
231
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

381
381
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

205
205
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

71
71

Meer sportnieuws