Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

door
Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

Vrijdagavond is het zover, dan trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het eerstvolgende EK op gang met een uitmatch tegen Zweden. Voor Domenico Tedesco wordt die wedstrijd zijn officiële debuut als bondscoach. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basisploeg zal schikken.


Ten opzichte van zijn voorganger Roberto Martinez mogen alvast de nodige veranderingen verwacht worden. De Spanjaard koos immers voor een speelwijze met veel balbezit en een opbouw van achteruit over verschillende stationnetjes. Tedesco heeft dan weer een meer modernere speelvisie. Zo zet hij in op hoge druk en veel directer spel richting het doel van de tegenstander. Maar dat betekent niet persé dat hij ook voor een andere veldbezetting zal gaan.

Zo sloot Tedesco op zijn persconferentie niet uit dat hij zal starten met een driemansdefensie. "Bornauw speelt met vier achterin bij Wolfsburg, Theate met vier bij Rennes, Vertonghen met vier bij Anderlecht, Faes met vier bij Leicester. Dat zou een argument kunnen zijn, maar dat betekent niet dat we met vier achterin gaan spelen. Met drie? Waarschijnlijk", bleef hij mysterieus bij Het Nieuwsblad.

DRAAISCHIJF DE BRUYNE
Wel gaf de bondscoach al één naam uit zijn opstelling vrij. Zo hoeft er niet getwijfeld te worden aan de basisplaats van Kevin De Bruyne, die de draaischijf moet worden in zijn ploeg. "Hij is één van de beste middenvelders ter wereld. Ik zie geen reden om hem ooit uit de ploeg te zetten. Hij is een spiegel van dit elftal. Draait De Bruyne goed, dan draait de hele ploeg goed. Dat is ook gebleken uit de gesprekken die we hebben gehad", aldus Tedesco.

LEES OOK: Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

Wat verkiest u met deze selectie: met drie of met vier achterin?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

77
77
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

27
27
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

224
224
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

88
88
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

345
345
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

270
270
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

137
137
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

420
420
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws