Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

1098 stemmen
Tedesco verklapt eerste naam in basisploeg Duivels

Vrijdagavond is het zover, dan trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het eerstvolgende EK op gang met een uitmatch tegen Zweden. Voor Domenico Tedesco wordt die wedstrijd zijn officiële debuut als bondscoach. En dus wordt het uitkijken naar hoe hij zijn basisploeg zal schikken.


Ten opzichte van zijn voorganger Roberto Martinez mogen alvast de nodige veranderingen verwacht worden. De Spanjaard koos immers voor een speelwijze met veel balbezit en een opbouw van achteruit over verschillende stationnetjes. Tedesco heeft dan weer een meer modernere speelvisie. Zo zet hij in op hoge druk en veel directer spel richting het doel van de tegenstander. Maar dat betekent niet persé dat hij ook voor een andere veldbezetting zal gaan.

Zo sloot Tedesco op zijn persconferentie niet uit dat hij zal starten met een driemansdefensie. "Bornauw speelt met vier achterin bij Wolfsburg, Theate met vier bij Rennes, Vertonghen met vier bij Anderlecht, Faes met vier bij Leicester. Dat zou een argument kunnen zijn, maar dat betekent niet dat we met vier achterin gaan spelen. Met drie? Waarschijnlijk", bleef hij mysterieus bij Het Nieuwsblad.

DRAAISCHIJF DE BRUYNE
Wel gaf de bondscoach al één naam uit zijn opstelling vrij. Zo hoeft er niet getwijfeld te worden aan de basisplaats van Kevin De Bruyne, die de draaischijf moet worden in zijn ploeg. "Hij is één van de beste middenvelders ter wereld. Ik zie geen reden om hem ooit uit de ploeg te zetten. Hij is een spiegel van dit elftal. Draait De Bruyne goed, dan draait de hele ploeg goed. Dat is ook gebleken uit de gesprekken die we hebben gehad", aldus Tedesco.

LEES OOK: Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

Wat verkiest u met deze selectie: met drie of met vier achterin?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

6
6
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

99
99
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

18
18
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

180
180
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

32
32
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

124
124
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

22
22
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

162
162
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

276
276
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

635
635
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

444
444
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

132
132
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

392
392
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

230
230
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

612
612
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

170
170
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

584
584
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

120
120
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

240
240
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

407
407
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

698
698
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

126
126
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1253
1253
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

188
188
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

341
341

Meer sportnieuws