De Bruyne onthult: "Vond dat hij aanvoerder moest worden"

558 stemmen
De Bruyne onthult:

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Zweden, waar ze vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang trappen. Daags voor die wedstrijd sprak Kevin De Bruyne de aanwezige pers toe. Dat deed hij voor het eerst in zijn nieuwe rol als aanvoerder van de nationale ploeg.


Na het mislukte WK in Qatar, besloot Eden Hazard om een punt te zetten achter zijn carrière als international. Bijgevolg moesten de Duivels dus ook op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Kersvers bondscoach Domenico Tedesco liet afgelopen vrijdag al verstaan dat hij een geschikte kandidaat in zijn hoofd had. En na een spelersmeeting op maandagavond geraakte bekend dat de kapiteinsband naar De Bruyne gaat.

De spelmaker van Manchester City liet verstaan dat hij hierdoor vereerd is. Maar zelf had hij eigenlijk een andere aanvoerder in gedachten. "Ik vond dat Jan Vertonghen het verdiende om kapitein te worden", klonk het op zijn persbabbel. "Daarom heb ik eerst ook met Jan gesproken, dat vond ik nodig. De bondscoach vindt mij echter een goede leider en dat ik durf te zeggen waar het op staat."

NIEUW MIDDENVELD
De Bruyne zal dus een nieuwe functie krijgen bij de nationale ploeg. Daarnaast zal hij het ook moeten doen met nieuwe ploegmaats rond zich. Zijn vaste spelmakkers op het middenveld, Axel Witsel en Youri Tielemans, zijn er immers niet bij in Zweden. "Maar dat verandert mijn rol niet. En zo'n veranderingen ben ik gewoon, mijn ploegmaats veranderen regelmatig. Ik heb een goede band met hen, maar dit kan geen probleem zijn."

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Vertonghen had de kapiteinsband verdiend ...

Meest recent

'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

35
35
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

41
41
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

115
115
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

483
483
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

14
14
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

393
393
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

73
73
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

184
184
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

707
707
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

108
108
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

194
194
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

204
204
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

536
536
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

452
452
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

895
895
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

319
319
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

504
504
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

285
285
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

179
179
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

431
431
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

519
519
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

109
109
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

342
342
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

751
751

Meer sportnieuws