De Bruyne onthult: "Vond dat hij aanvoerder moest worden"

558
De Bruyne onthult:

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Zweden, waar ze vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang trappen. Daags voor die wedstrijd sprak Kevin De Bruyne de aanwezige pers toe. Dat deed hij voor het eerst in zijn nieuwe rol als aanvoerder van de nationale ploeg.


Na het mislukte WK in Qatar, besloot Eden Hazard om een punt te zetten achter zijn carrière als international. Bijgevolg moesten de Duivels dus ook op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Kersvers bondscoach Domenico Tedesco liet afgelopen vrijdag al verstaan dat hij een geschikte kandidaat in zijn hoofd had. En na een spelersmeeting op maandagavond geraakte bekend dat de kapiteinsband naar De Bruyne gaat.

De spelmaker van Manchester City liet verstaan dat hij hierdoor vereerd is. Maar zelf had hij eigenlijk een andere aanvoerder in gedachten. "Ik vond dat Jan Vertonghen het verdiende om kapitein te worden", klonk het op zijn persbabbel. "Daarom heb ik eerst ook met Jan gesproken, dat vond ik nodig. De bondscoach vindt mij echter een goede leider en dat ik durf te zeggen waar het op staat."

NIEUW MIDDENVELD
De Bruyne zal dus een nieuwe functie krijgen bij de nationale ploeg. Daarnaast zal hij het ook moeten doen met nieuwe ploegmaats rond zich. Zijn vaste spelmakkers op het middenveld, Axel Witsel en Youri Tielemans, zijn er immers niet bij in Zweden. "Maar dat verandert mijn rol niet. En zo'n veranderingen ben ik gewoon, mijn ploegmaats veranderen regelmatig. Ik heb een goede band met hen, maar dit kan geen probleem zijn."

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Vertonghen had de kapiteinsband verdiend ...

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

3
3
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

10
10
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

96
96
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

25
25
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

81
81
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

75
75
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

302
302
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

142
142
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

146
146
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

89
89
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

314
314
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

149
149
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

295
295
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

210
210
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

123
123
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

298
298
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

114
114
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28

Meer sportnieuws