De Bruyne onthult: "Vond dat hij aanvoerder moest worden"

door
De Bruyne onthult:

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Zweden, waar ze vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang trappen. Daags voor die wedstrijd sprak Kevin De Bruyne de aanwezige pers toe. Dat deed hij voor het eerst in zijn nieuwe rol als aanvoerder van de nationale ploeg.


Na het mislukte WK in Qatar, besloot Eden Hazard om een punt te zetten achter zijn carrière als international. Bijgevolg moesten de Duivels dus ook op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Kersvers bondscoach Domenico Tedesco liet afgelopen vrijdag al verstaan dat hij een geschikte kandidaat in zijn hoofd had. En na een spelersmeeting op maandagavond geraakte bekend dat de kapiteinsband naar De Bruyne gaat.

De spelmaker van Manchester City liet verstaan dat hij hierdoor vereerd is. Maar zelf had hij eigenlijk een andere aanvoerder in gedachten. "Ik vond dat Jan Vertonghen het verdiende om kapitein te worden", klonk het op zijn persbabbel. "Daarom heb ik eerst ook met Jan gesproken, dat vond ik nodig. De bondscoach vindt mij echter een goede leider en dat ik durf te zeggen waar het op staat."

NIEUW MIDDENVELD
De Bruyne zal dus een nieuwe functie krijgen bij de nationale ploeg. Daarnaast zal hij het ook moeten doen met nieuwe ploegmaats rond zich. Zijn vaste spelmakkers op het middenveld, Axel Witsel en Youri Tielemans, zijn er immers niet bij in Zweden. "Maar dat verandert mijn rol niet. En zo'n veranderingen ben ik gewoon, mijn ploegmaats veranderen regelmatig. Ik heb een goede band met hen, maar dit kan geen probleem zijn."

LEES OOK: Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Vertonghen had de kapiteinsband verdiend ...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

4
4
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

17
17
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

44
44
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

60
60
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

218
218
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

237
237
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

81
81
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

204
204
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

236
236
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

64
64
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

207
207
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

239
239
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

69
69
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

184
184
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

114
114
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

106
106
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

560
560
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

477
477
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

273
273
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

283
283
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195

Meer sportnieuws