De Bruyne onthult: "Vond dat hij aanvoerder moest worden"

door
De Bruyne onthult:

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Zweden, waar ze vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang trappen. Daags voor die wedstrijd sprak Kevin De Bruyne de aanwezige pers toe. Dat deed hij voor het eerst in zijn nieuwe rol als aanvoerder van de nationale ploeg.


Na het mislukte WK in Qatar, besloot Eden Hazard om een punt te zetten achter zijn carrière als international. Bijgevolg moesten de Duivels dus ook op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Kersvers bondscoach Domenico Tedesco liet afgelopen vrijdag al verstaan dat hij een geschikte kandidaat in zijn hoofd had. En na een spelersmeeting op maandagavond geraakte bekend dat de kapiteinsband naar De Bruyne gaat.

De spelmaker van Manchester City liet verstaan dat hij hierdoor vereerd is. Maar zelf had hij eigenlijk een andere aanvoerder in gedachten. "Ik vond dat Jan Vertonghen het verdiende om kapitein te worden", klonk het op zijn persbabbel. "Daarom heb ik eerst ook met Jan gesproken, dat vond ik nodig. De bondscoach vindt mij echter een goede leider en dat ik durf te zeggen waar het op staat."

NIEUW MIDDENVELD
De Bruyne zal dus een nieuwe functie krijgen bij de nationale ploeg. Daarnaast zal hij het ook moeten doen met nieuwe ploegmaats rond zich. Zijn vaste spelmakkers op het middenveld, Axel Witsel en Youri Tielemans, zijn er immers niet bij in Zweden. "Maar dat verandert mijn rol niet. En zo'n veranderingen ben ik gewoon, mijn ploegmaats veranderen regelmatig. Ik heb een goede band met hen, maar dit kan geen probleem zijn."

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Vertonghen had de kapiteinsband verdiend ...

Meest recent

Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

3
3
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

31
31
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

90
90
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

38
38
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

153
153
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

72
72
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

95
95
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

487
487
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

384
384
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

315
315
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

288
288
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

132
132
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

556
556
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

472
472
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

296
296
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

164
164
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

444
444
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

220
220
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

299
299
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

196
196
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

451
451
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

130
130
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131

Meer sportnieuws