De Bruyne onthult: "Vond dat hij aanvoerder moest worden"

558 stemmen
De Bruyne onthult:

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Zweden, waar ze vrijdagavond hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 op gang trappen. Daags voor die wedstrijd sprak Kevin De Bruyne de aanwezige pers toe. Dat deed hij voor het eerst in zijn nieuwe rol als aanvoerder van de nationale ploeg.


Na het mislukte WK in Qatar, besloot Eden Hazard om een punt te zetten achter zijn carrière als international. Bijgevolg moesten de Duivels dus ook op zoek naar een nieuwe aanvoerder. Kersvers bondscoach Domenico Tedesco liet afgelopen vrijdag al verstaan dat hij een geschikte kandidaat in zijn hoofd had. En na een spelersmeeting op maandagavond geraakte bekend dat de kapiteinsband naar De Bruyne gaat.

De spelmaker van Manchester City liet verstaan dat hij hierdoor vereerd is. Maar zelf had hij eigenlijk een andere aanvoerder in gedachten. "Ik vond dat Jan Vertonghen het verdiende om kapitein te worden", klonk het op zijn persbabbel. "Daarom heb ik eerst ook met Jan gesproken, dat vond ik nodig. De bondscoach vindt mij echter een goede leider en dat ik durf te zeggen waar het op staat."

NIEUW MIDDENVELD
De Bruyne zal dus een nieuwe functie krijgen bij de nationale ploeg. Daarnaast zal hij het ook moeten doen met nieuwe ploegmaats rond zich. Zijn vaste spelmakkers op het middenveld, Axel Witsel en Youri Tielemans, zijn er immers niet bij in Zweden. "Maar dat verandert mijn rol niet. En zo'n veranderingen ben ik gewoon, mijn ploegmaats veranderen regelmatig. Ik heb een goede band met hen, maar dit kan geen probleem zijn."

LEES OOK: Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Vertonghen had de kapiteinsband verdiend ...

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

113
113
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

109
109
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

156
156
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

143
143
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

120
120
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

164
164
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

179
179
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws