Goud voor Antwerp: "Dit is heel zeldzaam"

952 stemmen
Goud voor Antwerp:

Dankzij de middelen van Paul Gheysens en vakkennis van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, is Antwerp FC uitgegroeid tot een vaste waarde aan de Belgische top. Maar ondertussen wordt op de Bosuil ook al op de langere termijn gewerkt. Zo kloppen steeds meer jonge talenten op de poort bij de Great Old.


De jeugdopleiding en doorstroming naar de eerste ploeg werd jarenlang verwaarloosd bij RAFC. Maar onder impuls van de familie Gheysens werden de faciliteiten inmiddels gemoderniseerd. En met Mark van Bommel werd ook een hoofdcoach aangesteld die niet te beroerd is om kansen te geven aan jongeren. Bovendien heeft de Great Old momenteel enkele jeugdige talenten rondlopen die al bewezen heel wat in hun mars te hebben.

Michel-Ange Balikwisha, die zijn jeugdopleiding bij Standard afwerkte, is er zelfs door verbaasd. "Ik vind het ongelooflijk. Als ik Arthur (Vermeeren), Kobe (Corbanie), Milan (Smits), ... en de andere jongeren aan het werk zie, schrik ik van hun niveau", klinkt het bij Het Antwerp Antwoord. "Ik was ook sterk op die leeftijd, maar had niet dezelfde maturiteit. Misschien omdat wij hen helpen als oudere speler. Maar op die leeftijd in de A-kern meedraaien bij een club als Antwerp, waar toch veel druk heerst, dat is heel zeldzaam."

VOORBEELD VERMEEREN
Met Vermeeren is één van de jeugdspelers zelfs al uitgegroeid tot een vaste sterkhouder in het eerste elftal. Volgens Jean Butez kan de middenvelder dan ook een voorbeeld worden. "Wat indrukwekkend is, is de regelmaat waarmee Arthur speelt. Hij laat zich niet meeslepen, blijft zichzelf en is heel constant. Hij wordt steeds sterker en dat is best gek op die leeftijd. Voor de club is dit geweldig. Het zal veel andere jongeren motiveren om ook zo goed te worden. Hij toont ook dat andere jongeren hun kansen moeten krijgen", aldus het sluitstuk.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Vermeeren verdient de prijs voor 'Belofte van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

Rampscenario Rode Duivels? “Moeilijkste die overbleef”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

17
17
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

16
16
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

190
190
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

96
96
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

44
44
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

288
288
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

126
126
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

128
128
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

51
51
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

573
573
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

392
392
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

199
199
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

251
251
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

51
51
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

82
82
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

31
31
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

82
82
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

433
433
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

385
385
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

521
521
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

45
45
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1282
1282
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

47
47

Meer sportnieuws