Goud voor Antwerp: "Dit is heel zeldzaam"

door
Goud voor Antwerp:

Dankzij de middelen van Paul Gheysens en vakkennis van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, is Antwerp FC uitgegroeid tot een vaste waarde aan de Belgische top. Maar ondertussen wordt op de Bosuil ook al op de langere termijn gewerkt. Zo kloppen steeds meer jonge talenten op de poort bij de Great Old.


De jeugdopleiding en doorstroming naar de eerste ploeg werd jarenlang verwaarloosd bij RAFC. Maar onder impuls van de familie Gheysens werden de faciliteiten inmiddels gemoderniseerd. En met Mark van Bommel werd ook een hoofdcoach aangesteld die niet te beroerd is om kansen te geven aan jongeren. Bovendien heeft de Great Old momenteel enkele jeugdige talenten rondlopen die al bewezen heel wat in hun mars te hebben.

Michel-Ange Balikwisha, die zijn jeugdopleiding bij Standard afwerkte, is er zelfs door verbaasd. "Ik vind het ongelooflijk. Als ik Arthur (Vermeeren), Kobe (Corbanie), Milan (Smits), ... en de andere jongeren aan het werk zie, schrik ik van hun niveau", klinkt het bij Het Antwerp Antwoord. "Ik was ook sterk op die leeftijd, maar had niet dezelfde maturiteit. Misschien omdat wij hen helpen als oudere speler. Maar op die leeftijd in de A-kern meedraaien bij een club als Antwerp, waar toch veel druk heerst, dat is heel zeldzaam."

VOORBEELD VERMEEREN
Met Vermeeren is één van de jeugdspelers zelfs al uitgegroeid tot een vaste sterkhouder in het eerste elftal. Volgens Jean Butez kan de middenvelder dan ook een voorbeeld worden. "Wat indrukwekkend is, is de regelmaat waarmee Arthur speelt. Hij laat zich niet meeslepen, blijft zichzelf en is heel constant. Hij wordt steeds sterker en dat is best gek op die leeftijd. Voor de club is dit geweldig. Het zal veel andere jongeren motiveren om ook zo goed te worden. Hij toont ook dat andere jongeren hun kansen moeten krijgen", aldus het sluitstuk.

LEES OOK: Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Vermeeren verdient de prijs voor 'Belofte van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

97
97
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

308
308
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

193
193
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

140
140
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

89
89
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

46
46
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

118
118
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

47
47
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

63
63
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

91
91
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

98
98
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

269
269
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

77
77
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

166
166
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

177
177
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

121
121
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

178
178
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

209
209
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

250
250
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

79
79
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

162
162
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

258
258
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

340
340
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

507
507

Meer sportnieuws