Goud voor Antwerp: "Dit is heel zeldzaam"

952 stemmen
Goud voor Antwerp:

Dankzij de middelen van Paul Gheysens en vakkennis van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, is Antwerp FC uitgegroeid tot een vaste waarde aan de Belgische top. Maar ondertussen wordt op de Bosuil ook al op de langere termijn gewerkt. Zo kloppen steeds meer jonge talenten op de poort bij de Great Old.


De jeugdopleiding en doorstroming naar de eerste ploeg werd jarenlang verwaarloosd bij RAFC. Maar onder impuls van de familie Gheysens werden de faciliteiten inmiddels gemoderniseerd. En met Mark van Bommel werd ook een hoofdcoach aangesteld die niet te beroerd is om kansen te geven aan jongeren. Bovendien heeft de Great Old momenteel enkele jeugdige talenten rondlopen die al bewezen heel wat in hun mars te hebben.

Michel-Ange Balikwisha, die zijn jeugdopleiding bij Standard afwerkte, is er zelfs door verbaasd. "Ik vind het ongelooflijk. Als ik Arthur (Vermeeren), Kobe (Corbanie), Milan (Smits), ... en de andere jongeren aan het werk zie, schrik ik van hun niveau", klinkt het bij Het Antwerp Antwoord. "Ik was ook sterk op die leeftijd, maar had niet dezelfde maturiteit. Misschien omdat wij hen helpen als oudere speler. Maar op die leeftijd in de A-kern meedraaien bij een club als Antwerp, waar toch veel druk heerst, dat is heel zeldzaam."

VOORBEELD VERMEEREN
Met Vermeeren is één van de jeugdspelers zelfs al uitgegroeid tot een vaste sterkhouder in het eerste elftal. Volgens Jean Butez kan de middenvelder dan ook een voorbeeld worden. "Wat indrukwekkend is, is de regelmaat waarmee Arthur speelt. Hij laat zich niet meeslepen, blijft zichzelf en is heel constant. Hij wordt steeds sterker en dat is best gek op die leeftijd. Voor de club is dit geweldig. Het zal veel andere jongeren motiveren om ook zo goed te worden. Hij toont ook dat andere jongeren hun kansen moeten krijgen", aldus het sluitstuk.

Vermeeren verdient de prijs voor 'Belofte van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

74
74
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

67
67
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

141
141
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

309
309
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws