Van top naar flop bij Genk: "Ik neem niemand iets kwalijk"

529
Van top naar flop bij Genk:

Benjamin Nygren werd in 2019 bij KRC Genk aangekondigd als dé nieuwe superster van de Belgische competitie. De Zweedse rechtsbuiten werd weggekaapt voor de neuzen van onder andere Manchester City en Bayern München, maar speelt momenteel in de Noorse eerste klasse. Wat ging er mis? 


De 21-jarige Nygren deed, in aanloop naar de wedstrijd tussen België en Zweden van vrijdag, zijn verhaal uit de doeken bij Het Belang van Limburg. De Zweed wist bij zijn debuut voor Genk meteen te scoren in een duel met KV Kortrijk, maar kwam sindsdien amper nog in actie. "Ik mocht nog starten in de tweede wedstrijd op het veld van KV Mechelen, maar werd tijdens de rust gewisseld. De rest van dat seizoen, dat vroegtijdig werd stopgezet door corona, heb ik geen minuut meer gespeeld. Ik begon nog als basisspeler aan het volgende seizoen, maar verzeilde meteen weer op de bank."

En toch is er geen kwaad bloed tussen beide partijen. "Ik neem ook niemand in Genk iets kwalijk. Het is nu eenmaal zo gelopen. Ik hou ook mooie herinneringen over aan mijn Belgisch avontuur. Vooral de Champions League-campagne zal ik nooit vergeten. Ik speelde dan wel niet, maar maakte wel de verplaatsingen mee. Het was fantastisch om op Anfield te zijn en Liverpool aan het werk te zien. Dat is echt het hoogste niveau dat er is."

BANKZITTERSTATUUT
Begin vorig jaar verhuisde Nygren terug naar Scandinavië en ging er aan de slag bij het Noorse Nordsjaelland, dat aan de leiding staat in de knock-outfase van de competitie. De rechtsbuiten moet ook in Noorwegen jammer genoeg vaak plaatsnemen op de bank. 

Had Nygren meer kansen moeten krijgen?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

449
449
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

174
174
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

25
25
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

104
104
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

218
218
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

172
172
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

219
219
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

205
205
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1177
1177
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

47
47
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

314
314
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

70
70
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

70
70
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

182
182
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

370
370

Meer sportnieuws