Van top naar flop bij Genk: "Ik neem niemand iets kwalijk"

529 stemmen
Van top naar flop bij Genk:

Benjamin Nygren werd in 2019 bij KRC Genk aangekondigd als dé nieuwe superster van de Belgische competitie. De Zweedse rechtsbuiten werd weggekaapt voor de neuzen van onder andere Manchester City en Bayern München, maar speelt momenteel in de Noorse eerste klasse. Wat ging er mis? 


De 21-jarige Nygren deed, in aanloop naar de wedstrijd tussen België en Zweden van vrijdag, zijn verhaal uit de doeken bij Het Belang van Limburg. De Zweed wist bij zijn debuut voor Genk meteen te scoren in een duel met KV Kortrijk, maar kwam sindsdien amper nog in actie. "Ik mocht nog starten in de tweede wedstrijd op het veld van KV Mechelen, maar werd tijdens de rust gewisseld. De rest van dat seizoen, dat vroegtijdig werd stopgezet door corona, heb ik geen minuut meer gespeeld. Ik begon nog als basisspeler aan het volgende seizoen, maar verzeilde meteen weer op de bank."

En toch is er geen kwaad bloed tussen beide partijen. "Ik neem ook niemand in Genk iets kwalijk. Het is nu eenmaal zo gelopen. Ik hou ook mooie herinneringen over aan mijn Belgisch avontuur. Vooral de Champions League-campagne zal ik nooit vergeten. Ik speelde dan wel niet, maar maakte wel de verplaatsingen mee. Het was fantastisch om op Anfield te zijn en Liverpool aan het werk te zien. Dat is echt het hoogste niveau dat er is."

BANKZITTERSTATUUT
Begin vorig jaar verhuisde Nygren terug naar Scandinavië en ging er aan de slag bij het Noorse Nordsjaelland, dat aan de leiding staat in de knock-outfase van de competitie. De rechtsbuiten moet ook in Noorwegen jammer genoeg vaak plaatsnemen op de bank. 

Had Nygren meer kansen moeten krijgen?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

4
4
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

31
31
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

28
28
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

32
32
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

146
146
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

81
81
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

195
195
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

263
263
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

37
37
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

34
34
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

195
195
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

348
348
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

197
197
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

168
168
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

126
126
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

384
384
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

322
322
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

255
255
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

217
217
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

461
461
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

234
234
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

448
448
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

384
384
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

252
252
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

182
182

Meer sportnieuws