Van top naar flop bij Genk: "Ik neem niemand iets kwalijk"

529
Van top naar flop bij Genk:

Benjamin Nygren werd in 2019 bij KRC Genk aangekondigd als dé nieuwe superster van de Belgische competitie. De Zweedse rechtsbuiten werd weggekaapt voor de neuzen van onder andere Manchester City en Bayern München, maar speelt momenteel in de Noorse eerste klasse. Wat ging er mis? 


De 21-jarige Nygren deed, in aanloop naar de wedstrijd tussen België en Zweden van vrijdag, zijn verhaal uit de doeken bij Het Belang van Limburg. De Zweed wist bij zijn debuut voor Genk meteen te scoren in een duel met KV Kortrijk, maar kwam sindsdien amper nog in actie. "Ik mocht nog starten in de tweede wedstrijd op het veld van KV Mechelen, maar werd tijdens de rust gewisseld. De rest van dat seizoen, dat vroegtijdig werd stopgezet door corona, heb ik geen minuut meer gespeeld. Ik begon nog als basisspeler aan het volgende seizoen, maar verzeilde meteen weer op de bank."

En toch is er geen kwaad bloed tussen beide partijen. "Ik neem ook niemand in Genk iets kwalijk. Het is nu eenmaal zo gelopen. Ik hou ook mooie herinneringen over aan mijn Belgisch avontuur. Vooral de Champions League-campagne zal ik nooit vergeten. Ik speelde dan wel niet, maar maakte wel de verplaatsingen mee. Het was fantastisch om op Anfield te zijn en Liverpool aan het werk te zien. Dat is echt het hoogste niveau dat er is."

BANKZITTERSTATUUT
Begin vorig jaar verhuisde Nygren terug naar Scandinavië en ging er aan de slag bij het Noorse Nordsjaelland, dat aan de leiding staat in de knock-outfase van de competitie. De rechtsbuiten moet ook in Noorwegen jammer genoeg vaak plaatsnemen op de bank. 

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

🚀

Had Nygren meer kansen moeten krijgen?

Meest recent

Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

21
21
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

27
27
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

92
92
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

274
274
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

269
269
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

65
65
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

463
463
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

145
145
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

246
246
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

274
274
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

26
26
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

129
129
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

161
161
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

65
65
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

367
367
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

72
72
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

253
253
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

855
855
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

372
372
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

463
463
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

172
172
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

269
269
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

408
408
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

79
79
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

267
267

Meer sportnieuws