David Moyes heeft zijn eerste prijs als trainer van Manchester United al na negentig minuten binnen. Dankzij twee treffers van Robin van Persie werd Wigan Athletic in de strijd om de Community Shield met 2-0 verslagen.
Slechts zes minuten had Van Persie nodig om zijn doelpuntenabonnement van dit seizoen te openen. De aanvaller kopte een voorzet van Patrice Evra tegendraads richting de verre hoek en liet Scott Carson kansloos. Manchester was de betere en Wigan kwam voor rust niet verder dan een schot van James McClean. Danny Welbeck was namens de landskampioen een paar keer dicht bij de 2-0. Eerste testte hij Carson met een schot en kort voor rust kopte de aanvaller net naast.
Na rust werd er net als in het eerste bedrijf in een redelijk laag tempo gevoetbald, maar toch was het weer Van Persie die na een klein uur zijn naam op het scorebord wist te krijgen. Zijn schot werd nog eventjes van richting veranderd en viel mede daardoor in het netje. Manchester domineerde zonder al te veel problemen en had die beste kansen via bijvoorbeeld Antonio Valencia. Het schot van de middenvelder viel via het been van een Wigan-verdediger net naast. Al met al verzuimde
The Mancunians de duimschroeven nog eens aan te draaien en de score verder op te voeren. Maar de Community Shield kwam geen moment in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (6') Robin van Persie
2-0 (59') Robin van Persie
LEES OOK:
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’