Verbruggen geeft emotionele reden voor speciale keepershandschoenen

door
Verbruggen geeft emotionele reden voor speciale keepershandschoenen

RSC Anderlecht heeft de interland-break kunnen inzetten na een absolute droomweek. De Brusselaars plaatsten zich ten koste van Villarreal CF voor de kwartfinales van de Conference League en konden in de competitie doorstoten naar de felbegeerde achtste plaats. Iets waar Bart Verbruggen een aanzienlijk aandeel in had.


De 20-jarige Nederlander kreeg begin dit kalenderjaar zijn kans als nummer één bij Paars-Wit en die kans greep hij met beide keepershandschoenen. In een mum van tijd groeide Verbruggen uit tot één van de betere doelmannen op de Belgische velden. In Europa bevestigde hij met een heldenrol in de penaltyreeks tegen Ludogorets en een straffe match op het veld van Villarreal.

Verbruggen werd voor die prestaties inmiddels beloond met een eerste selectie voor Oranje. En ook de eerste transfergeruchten duiken al op. Zelfs grote clubs als Liverpool FC en Manchester United worden al genoemd. Zijn carrière lijkt dus helemaal gelanceerd. Nochtans heeft het goudhaantje van Anderlecht het niet altijd makkelijk gehad. Begin 2021 moest hij bijvoorbeeld onverwacht afscheid nemen van zijn vader Coen.

SPECIALE HANDSCHOENEN
Een zware mentale klap voor de 20-jarige, die een goede band had met zijn vader. Vandaar dat hij nu ook altijd speelt met speciale keepershandschoenen waar de letter 'C' op staat. "Hij was mijn grootste supporter. Gelukkig heeft hij me nog wel naar Anderlecht zien vertrekken. Dit had hij uiteraard ook graag meegemaakt. Maar door die letter op mijn handschoenen is hij er toch steeds een beetje bij", stelt Verbruggen bij De Telegraaf.

LEES OOK: Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

Verbruggen schopt het op termijn tot een Europese topclub ...

Meest recent

Niet met zijn dribbels: Doku maakt indruk op Boeckx

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

7
7
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

25
25
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

63
63
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

75
75
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

330
330
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

79
79
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

94
94
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

120
120
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

393
393
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

37
37
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

161
161
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

104
104
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

136
136
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

64
64
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

316
316
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

288
288
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

69
69
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

215
215
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

417
417
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

504
504
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1045
1045
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

139
139
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

603
603
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

917
917
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

300
300

Meer sportnieuws