'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

door
'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

Bondscoach Domenico Tedesco zorgde voor enkele opvallende trends in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Zo schat hij de Jupiler Pro League bijvoorbeeld niet al te hoog in. Vanuit de Belgische competitie werden namelijk slechts twee spelers opgeroepen: Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast.


Voorts liet Tedesco de Belgische uitblinkers in de JPL dus links liggen. Dat leidde tot woede bij KRC Genk, waar men rekende op een selectie van Bryan Heynen en/of Mike Trésor. Maar ook Club Brugge zal tijdens de komende interland-periode geen Rode Duivel afleveren. In de laatste jaren van Roberto Martinez was Blauw-Zwart nochtans uitgegroeid tot de hofleveranciers met zelfs tot 3 à 4 spelers per selectie. Nu zit er dus helemaal niemand van de uitredende kampioen bij de groep.

Dat heeft uiteraard veel te maken met Simon Mignolet, die zelf besloot om te stoppen als international. Anders was de Gouden Schoen er sowieso bij geweest. Brandon Mechele kreeg op zijn beurt wel enkele oproepingsbrieven van Martinez, maar speelde nooit een hoofdrol in de plannen en werd ook gepasseerd voor het WK. Hans Vanaken tot slot, lijkt de prijs te betalen voor de zwakke periode van Club. Bovendien is de concurrentie op zijn positie groot en verkoos Tedesco te werken met een kleine selectie.

GEEN DEFINITIEVE BESLISSING
Nochtans was Vanaken onder Martinez uitgegroeid tot een vaste waarde in de selectie. Vijf jaar lang miste hij geen enkele interland, al kwam hij uiteraard niet elke wedstrijd in actie. De middenvelder lijkt echter niet te moeten wanhopen. Volgens Het Nieuwsblad is het allerminst uitgesloten dat de Limburger in juni een nieuwe kans krijgt van Tedesco. Maar dan zal Vanaken eerst zijn niveau gevoelig moeten opprikken en een sterk einde seizoen moeten draaien bij Club.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Vanaken had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

63
63
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

240
240
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

23
23
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

226
226
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

21
21
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

285
285
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

30
30
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

285
285
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

283
283
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

98
98
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

163
163
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

582
582
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

335
335
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

121
121
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

424
424
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

106
106
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

139
139
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

600
600
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

93
93
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

236
236
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

231
231
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

131
131
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

343
343
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

128
128

Meer sportnieuws