'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

562 stemmen
'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

Bondscoach Domenico Tedesco zorgde voor enkele opvallende trends in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Zo schat hij de Jupiler Pro League bijvoorbeeld niet al te hoog in. Vanuit de Belgische competitie werden namelijk slechts twee spelers opgeroepen: Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast.


Voorts liet Tedesco de Belgische uitblinkers in de JPL dus links liggen. Dat leidde tot woede bij KRC Genk, waar men rekende op een selectie van Bryan Heynen en/of Mike Trésor. Maar ook Club Brugge zal tijdens de komende interland-periode geen Rode Duivel afleveren. In de laatste jaren van Roberto Martinez was Blauw-Zwart nochtans uitgegroeid tot de hofleveranciers met zelfs tot 3 à 4 spelers per selectie. Nu zit er dus helemaal niemand van de uitredende kampioen bij de groep.

Dat heeft uiteraard veel te maken met Simon Mignolet, die zelf besloot om te stoppen als international. Anders was de Gouden Schoen er sowieso bij geweest. Brandon Mechele kreeg op zijn beurt wel enkele oproepingsbrieven van Martinez, maar speelde nooit een hoofdrol in de plannen en werd ook gepasseerd voor het WK. Hans Vanaken tot slot, lijkt de prijs te betalen voor de zwakke periode van Club. Bovendien is de concurrentie op zijn positie groot en verkoos Tedesco te werken met een kleine selectie.

GEEN DEFINITIEVE BESLISSING
Nochtans was Vanaken onder Martinez uitgegroeid tot een vaste waarde in de selectie. Vijf jaar lang miste hij geen enkele interland, al kwam hij uiteraard niet elke wedstrijd in actie. De middenvelder lijkt echter niet te moeten wanhopen. Volgens Het Nieuwsblad is het allerminst uitgesloten dat de Limburger in juni een nieuwe kans krijgt van Tedesco. Maar dan zal Vanaken eerst zijn niveau gevoelig moeten opprikken en een sterk einde seizoen moeten draaien bij Club.

LEES OOK: Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

Vanaken had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

5
5
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

41
41
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

37
37
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

36
36
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

305
305
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

315
315
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

123
123
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

206
206
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

65
65
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

56
56
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

62
62
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

272
272
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

631
631
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

157
157
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

480
480
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

342
342
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

230
230
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

178
178
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

113
113
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

276
276
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

463
463
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

768
768
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

537
537
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

454
454

Meer sportnieuws