'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

door
'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

Bondscoach Domenico Tedesco zorgde voor enkele opvallende trends in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Zo schat hij de Jupiler Pro League bijvoorbeeld niet al te hoog in. Vanuit de Belgische competitie werden namelijk slechts twee spelers opgeroepen: Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast.


Voorts liet Tedesco de Belgische uitblinkers in de JPL dus links liggen. Dat leidde tot woede bij KRC Genk, waar men rekende op een selectie van Bryan Heynen en/of Mike Trésor. Maar ook Club Brugge zal tijdens de komende interland-periode geen Rode Duivel afleveren. In de laatste jaren van Roberto Martinez was Blauw-Zwart nochtans uitgegroeid tot de hofleveranciers met zelfs tot 3 à 4 spelers per selectie. Nu zit er dus helemaal niemand van de uitredende kampioen bij de groep.

Dat heeft uiteraard veel te maken met Simon Mignolet, die zelf besloot om te stoppen als international. Anders was de Gouden Schoen er sowieso bij geweest. Brandon Mechele kreeg op zijn beurt wel enkele oproepingsbrieven van Martinez, maar speelde nooit een hoofdrol in de plannen en werd ook gepasseerd voor het WK. Hans Vanaken tot slot, lijkt de prijs te betalen voor de zwakke periode van Club. Bovendien is de concurrentie op zijn positie groot en verkoos Tedesco te werken met een kleine selectie.

GEEN DEFINITIEVE BESLISSING
Nochtans was Vanaken onder Martinez uitgegroeid tot een vaste waarde in de selectie. Vijf jaar lang miste hij geen enkele interland, al kwam hij uiteraard niet elke wedstrijd in actie. De middenvelder lijkt echter niet te moeten wanhopen. Volgens Het Nieuwsblad is het allerminst uitgesloten dat de Limburger in juni een nieuwe kans krijgt van Tedesco. Maar dan zal Vanaken eerst zijn niveau gevoelig moeten opprikken en een sterk einde seizoen moeten draaien bij Club.

LEES OOK: Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Vanaken had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

51
51
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

349
349
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

19
19
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

8
8
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

67
67
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

397
397
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

265
265
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

332
332
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

130
130
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

349
349
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

237
237
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

979
979
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

119
119
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

148
148
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

254
254
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

97
97
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

169
169
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

100
100
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

180
180
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

70
70
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

43
43
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

371
371
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

109
109
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

413
413

Meer sportnieuws