'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

562
'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

Bondscoach Domenico Tedesco zorgde voor enkele opvallende trends in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Zo schat hij de Jupiler Pro League bijvoorbeeld niet al te hoog in. Vanuit de Belgische competitie werden namelijk slechts twee spelers opgeroepen: Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast.


Voorts liet Tedesco de Belgische uitblinkers in de JPL dus links liggen. Dat leidde tot woede bij KRC Genk, waar men rekende op een selectie van Bryan Heynen en/of Mike Trésor. Maar ook Club Brugge zal tijdens de komende interland-periode geen Rode Duivel afleveren. In de laatste jaren van Roberto Martinez was Blauw-Zwart nochtans uitgegroeid tot de hofleveranciers met zelfs tot 3 à 4 spelers per selectie. Nu zit er dus helemaal niemand van de uitredende kampioen bij de groep.

Dat heeft uiteraard veel te maken met Simon Mignolet, die zelf besloot om te stoppen als international. Anders was de Gouden Schoen er sowieso bij geweest. Brandon Mechele kreeg op zijn beurt wel enkele oproepingsbrieven van Martinez, maar speelde nooit een hoofdrol in de plannen en werd ook gepasseerd voor het WK. Hans Vanaken tot slot, lijkt de prijs te betalen voor de zwakke periode van Club. Bovendien is de concurrentie op zijn positie groot en verkoos Tedesco te werken met een kleine selectie.

GEEN DEFINITIEVE BESLISSING
Nochtans was Vanaken onder Martinez uitgegroeid tot een vaste waarde in de selectie. Vijf jaar lang miste hij geen enkele interland, al kwam hij uiteraard niet elke wedstrijd in actie. De middenvelder lijkt echter niet te moeten wanhopen. Volgens Het Nieuwsblad is het allerminst uitgesloten dat de Limburger in juni een nieuwe kans krijgt van Tedesco. Maar dan zal Vanaken eerst zijn niveau gevoelig moeten opprikken en een sterk einde seizoen moeten draaien bij Club.

LEES OOK: Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Vanaken had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Standard ontdekt smaakmaker: "6 miljoen? Ik wil meer"

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

4
4
Leko streng: "Niet denken dat je Lionel Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

10
10
Twee pionnen bewijzen ongelijk van Sibierski

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

34
34
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

35
35
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

20
20
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

65
65
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

51
51
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

62
62
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

33
33
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

186
186
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

149
149
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

118
118
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

196
196
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

97
97
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

37
37
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

53
53
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

85
85
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

55
55
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

490
490
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

104
104
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

99
99
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

180
180
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

91
91
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

71
71
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

176
176

Meer sportnieuws