'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

door
'Vanaken mag blijven dromen van Rode Duivels'

Bondscoach Domenico Tedesco zorgde voor enkele opvallende trends in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Zo schat hij de Jupiler Pro League bijvoorbeeld niet al te hoog in. Vanuit de Belgische competitie werden namelijk slechts twee spelers opgeroepen: Anderlecht-duo Jan Vertonghen en Zeno Debast.


Voorts liet Tedesco de Belgische uitblinkers in de JPL dus links liggen. Dat leidde tot woede bij KRC Genk, waar men rekende op een selectie van Bryan Heynen en/of Mike Trésor. Maar ook Club Brugge zal tijdens de komende interland-periode geen Rode Duivel afleveren. In de laatste jaren van Roberto Martinez was Blauw-Zwart nochtans uitgegroeid tot de hofleveranciers met zelfs tot 3 à 4 spelers per selectie. Nu zit er dus helemaal niemand van de uitredende kampioen bij de groep.

Dat heeft uiteraard veel te maken met Simon Mignolet, die zelf besloot om te stoppen als international. Anders was de Gouden Schoen er sowieso bij geweest. Brandon Mechele kreeg op zijn beurt wel enkele oproepingsbrieven van Martinez, maar speelde nooit een hoofdrol in de plannen en werd ook gepasseerd voor het WK. Hans Vanaken tot slot, lijkt de prijs te betalen voor de zwakke periode van Club. Bovendien is de concurrentie op zijn positie groot en verkoos Tedesco te werken met een kleine selectie.

GEEN DEFINITIEVE BESLISSING
Nochtans was Vanaken onder Martinez uitgegroeid tot een vaste waarde in de selectie. Vijf jaar lang miste hij geen enkele interland, al kwam hij uiteraard niet elke wedstrijd in actie. De middenvelder lijkt echter niet te moeten wanhopen. Volgens Het Nieuwsblad is het allerminst uitgesloten dat de Limburger in juni een nieuwe kans krijgt van Tedesco. Maar dan zal Vanaken eerst zijn niveau gevoelig moeten opprikken en een sterk einde seizoen moeten draaien bij Club.

LEES OOK: Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

Vanaken had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

5
5
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

8
8
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

24
24
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

44
44
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

64
64
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

18
18
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

66
66
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

222
222
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

98
98
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

183
183
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

85
85
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

84
84
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

336
336
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

232
232
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

325
325
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

300
300
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

435
435
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

212
212
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

366
366

Meer sportnieuws