Licentiecommissie heeft nieuws voor Anderlecht, Gent en Antwerp

door
Licentiecommissie heeft nieuws voor Anderlecht, Gent en Antwerp

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden, de ontknoping van de clubcompetities komt steeds dichterbij. Maar voor een aantal clubs wordt het ook een nerveuze periode. Zo deelt de bevoegde commissie weldra de noodzakelijke proflicenties voor het komende seizoen uit.


Voor verschillende clubs uit de Jupiler Pro League is het bang afwachten of aan alle (financiële) voorwaarden voldaan kan worden om in aanmerking te komen voor een licentie voor volgend seizoen. Woensdag werd bij de KBVB alvast het advies uitgedeeld aan bepaalde ploegen. Bij een positief advies komt de licentie normaal gezien in orde, zo niet zullen er nog aanvullende documenten voorzien moeten worden. En volgens Het Laatste Nieuws kregen verschillende clubs goed nieuws.

Daarbij ook RSC Anderlecht. De recordkampioen staat financieel gezien nog altijd niet op punt, maar de boekhouding is dusdanig in orde dat een licentie geen probleem zou mogen opleveren. Hetzelfde geldt voor Standard, dat vorige zomer werd overgenomen door het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Voorts zouden ook Antwerp FC, Union SG en AA Gent een positief advies hebben gekregen van de voetbalbond.

BESLISSING IN APRIL
Eind deze maand zullen de clubs hun dossier ook moeten verdedigen voor de bevoegde commissie. Vervolgens trekt die commissie zich terug om tot een verdict te komen, de beslissing wordt midden april verwacht. Ploegen die in eerste instantie geen licentie ontvangen, krijgen in principe wel nog tijd om hun dossier verder aan te vullen. Wie nu een positief advies kreeg, hoeft zich normaal echter geen zorgen meer te maken.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Welke ploeg ziet u dit seizoen het hoogste eindigen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

88
88
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

37
37
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

56
56
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

56
56
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

85
85
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

242
242
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

196
196
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

323
323
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

56
56
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

373
373
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

100
100
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

162
162
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

153
153
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

122
122
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

300
300
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

975
975
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

397
397
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

807
807
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

230
230
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

761
761
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

502
502
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1077
1077

Meer sportnieuws