Standard krijgt geweldige opsteker

304 stemmen
Standard krijgt geweldige opsteker

Met een één op zes tegen Club Brugge en Zulte Waregem bewees Standard zichzelf geen diensten, maar de Rouches zijn vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog niet uitgeteld voor Play-Off I. Het zal wel moeten terugvechten uit een verloren positie, want het is weggezakt naar de zevende plaats en volgt al op vijf punten van AA Gent. Toch is dat al een hele vooruitgang ten opzichte van de laatste seizoenen.


Op sportief vlak hebben de Rouches onder Ronny Deila dit seizoen grote stappen vooruit gezet, maar ook naast het werk ligt er nog heel wat werk op de plank. Vorige zomer werd de club overgenomen door 777 Partners, maar zij zijn nog druk bezig met het opkuisen van de puinhoop die achtergelaten werd door het beleid van Bruno Venanzi. CEO Pierre Locht verkondigde enkele maanden geleden dat er nog een put van 20 miljoen euro gevuld zou moeten worden.

Daardoor waarschuwde hij dat Standard mogelijk pas in tweede zit zijn licentie voor volgend seizoen zou halen, maar zover lijkt het uiteindelijk niet te komen. La Dernière Heure meldt immers dat het licentiedossier van de club woensdag een positief advies gekregen heeft. De Licentiecommissie moet nog definitief groen licht geven, maar dergelijk advies wordt doorgaans wel gevolgd.

Vorig seizoen moest Standard wel in beroep gaan om zijn licentie te halen. De commissie had toen immers twijfels omdat de overname door 777 nog niet volledig rond was en volgens hen de continuïteit daardoor niet voldoende verzekerd wordt. Een dergelijke zenuwslopende procedure wacht de club nu dus niet.


LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Zal Standard volgend seizoen weer meestrijden voor de prijzen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen wil RSC Anderlecht niet wachten tot het WK afgelopen is om toe te slaan op de ...

0
0
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

29
29
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

97
97
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

150
150
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

199
199
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

312
312
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

66
66
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

558
558
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

620
620
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

330
330
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

442
442
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

71
71
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

215
215
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

72
72
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

556
556
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

721
721
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

228
228
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

198
198
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

636
636

Meer sportnieuws