Standard krijgt geweldige opsteker

304 stemmen
Standard krijgt geweldige opsteker

Met een één op zes tegen Club Brugge en Zulte Waregem bewees Standard zichzelf geen diensten, maar de Rouches zijn vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog niet uitgeteld voor Play-Off I. Het zal wel moeten terugvechten uit een verloren positie, want het is weggezakt naar de zevende plaats en volgt al op vijf punten van AA Gent. Toch is dat al een hele vooruitgang ten opzichte van de laatste seizoenen.


Op sportief vlak hebben de Rouches onder Ronny Deila dit seizoen grote stappen vooruit gezet, maar ook naast het werk ligt er nog heel wat werk op de plank. Vorige zomer werd de club overgenomen door 777 Partners, maar zij zijn nog druk bezig met het opkuisen van de puinhoop die achtergelaten werd door het beleid van Bruno Venanzi. CEO Pierre Locht verkondigde enkele maanden geleden dat er nog een put van 20 miljoen euro gevuld zou moeten worden.

Daardoor waarschuwde hij dat Standard mogelijk pas in tweede zit zijn licentie voor volgend seizoen zou halen, maar zover lijkt het uiteindelijk niet te komen. La Dernière Heure meldt immers dat het licentiedossier van de club woensdag een positief advies gekregen heeft. De Licentiecommissie moet nog definitief groen licht geven, maar dergelijk advies wordt doorgaans wel gevolgd.

Vorig seizoen moest Standard wel in beroep gaan om zijn licentie te halen. De commissie had toen immers twijfels omdat de overname door 777 nog niet volledig rond was en volgens hen de continuïteit daardoor niet voldoende verzekerd wordt. Een dergelijke zenuwslopende procedure wacht de club nu dus niet.


LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Zal Standard volgend seizoen weer meestrijden voor de prijzen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

42
42
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

15
15
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

19
19
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

220
220
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

341
341
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

43
43
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

105
105
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

10
10
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

212
212
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

129
129
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

80
80
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

138
138
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

287
287
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

224
224
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

106
106
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

392
392
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

717
717
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

128
128
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

317
317
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

164
164
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

86
86
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

85
85
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

245
245
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

772
772
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

62
62

Meer sportnieuws