Standard krijgt geweldige opsteker

door
Standard krijgt geweldige opsteker

Met een één op zes tegen Club Brugge en Zulte Waregem bewees Standard zichzelf geen diensten, maar de Rouches zijn vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog niet uitgeteld voor Play-Off I. Het zal wel moeten terugvechten uit een verloren positie, want het is weggezakt naar de zevende plaats en volgt al op vijf punten van AA Gent. Toch is dat al een hele vooruitgang ten opzichte van de laatste seizoenen.


Op sportief vlak hebben de Rouches onder Ronny Deila dit seizoen grote stappen vooruit gezet, maar ook naast het werk ligt er nog heel wat werk op de plank. Vorige zomer werd de club overgenomen door 777 Partners, maar zij zijn nog druk bezig met het opkuisen van de puinhoop die achtergelaten werd door het beleid van Bruno Venanzi. CEO Pierre Locht verkondigde enkele maanden geleden dat er nog een put van 20 miljoen euro gevuld zou moeten worden.

Daardoor waarschuwde hij dat Standard mogelijk pas in tweede zit zijn licentie voor volgend seizoen zou halen, maar zover lijkt het uiteindelijk niet te komen. La Dernière Heure meldt immers dat het licentiedossier van de club woensdag een positief advies gekregen heeft. De Licentiecommissie moet nog definitief groen licht geven, maar dergelijk advies wordt doorgaans wel gevolgd.

Vorig seizoen moest Standard wel in beroep gaan om zijn licentie te halen. De commissie had toen immers twijfels omdat de overname door 777 nog niet volledig rond was en volgens hen de continuïteit daardoor niet voldoende verzekerd wordt. Een dergelijke zenuwslopende procedure wacht de club nu dus niet.


LEES OOK: KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

Zal Standard volgend seizoen weer meestrijden voor de prijzen?

Meest recent

The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

49
49
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

79
79
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

113
113
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

150
150
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

303
303
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

127
127
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

103
103
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

448
448
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

155
155
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

113
113
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

615
615
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

177
177
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

400
400
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

340
340
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

246
246
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

232
232
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

558
558
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

196
196
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

296
296
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

143
143
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

89
89
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

196
196
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

642
642
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

292
292
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

888
888

Meer sportnieuws