Boskamp: "Daarmee wou Tedesco een signaal sturen naar Genk"

door
Boskamp:

De voorbije dagen deed de eerste selectie van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels al meteen het nodige stof opwaaien. Een aantal keuzes van de nieuwe bondscoach konden niet bij iedereen op begrip rekenen. Vooral in Genk waren ze ziedend omdat hun goudhaantjes Bryan Heynen en Mike Trésor opnieuw gepasseerd werden.


Op de positie van Heynen gaf Tedesco voorkeur aan jongere spelers uit de Premier League als Orel Mangala en Roméo Lavia, terwijl de bondscoach aangaf dat Trésor moest opboksen tegen de concurrentie van Yannick Carrasco en Leandro Trossard op links. Door het uitvallen van Jérémy Doku leek er alsnog een opening voor Trésor te komen, maar Tedesco koos uiteindelijk voor de 19-jarige Johan Bakakyoko als vervanger.

Volgens Johan Boskamp was die keuze mogelijk ook ingegeven door de giftige reactie vanuit Genk, waar ze 'gedegouteerd' waren en ermee dreigden de nationale selecties niet langer hun accommodatie te laten gebruiken. "Misschien was dit ergens ook een signaal naar Genk toe. Na de kritiek even aangeven: ik bepaal wie er geselecteerd wordt. Of je daar nu mee eens bent of niet", oppert Bossie in Het Laatste Nieuws.

KWALITEITEN
Daarnaast zijn er ook wel de nodige sportieve argumenten te maken om Bakayoko over Trésor te verkiezen. Het zijn om te beginnen al twee verschillende types: Trésor komt bij Genk als rechtsvoetige vanaf links, terwijl Bakayoko bij PSV als linksvoetige rechtsbuiten speelt. Daarmee leunt hij ook dichter aan bij het profiel van Doku, die Tedesco vooral als rechtsbuiten zag. "Bakayoko is linksvoetig en heeft die actie en snelheid die Tedesco graag ziet. In principe heeft Trésor dat ook, maar als de bondscoach van dat ‘Red Bull-voetbal’ wil spelen heb je aan Bakayoko wel een goeie. Bovendien kan hij mee terugzakken naar het middenveld", erkent Boskamp dan ook.

LEES OOK: Garcia keert kar: nieuwe titularis bij Rode Duivels?

Denk je dat de reactie van Genk meespeelde in de keuze van Tedesco?

Meest recent

Garcia keert kar: nieuwe titularis bij Rode Duivels?

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

3
3
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

86
86
Voetbalbond reageert op relletje rond Rode Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

45
45
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

160
160
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

51
51
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

56
56
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

256
256
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

59
59
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

100
100
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

119
119
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

41
41
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

136
136
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

199
199
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

336
336
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

173
173
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

30
30
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

431
431
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

78
78
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

192
192
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

158
158
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

91
91
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

84
84
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

104
104
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

98
98
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

179
179

Meer sportnieuws