Boskamp: "Daarmee wou Tedesco een signaal sturen naar Genk"

door
Boskamp:

De voorbije dagen deed de eerste selectie van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels al meteen het nodige stof opwaaien. Een aantal keuzes van de nieuwe bondscoach konden niet bij iedereen op begrip rekenen. Vooral in Genk waren ze ziedend omdat hun goudhaantjes Bryan Heynen en Mike Trésor opnieuw gepasseerd werden.


Op de positie van Heynen gaf Tedesco voorkeur aan jongere spelers uit de Premier League als Orel Mangala en Roméo Lavia, terwijl de bondscoach aangaf dat Trésor moest opboksen tegen de concurrentie van Yannick Carrasco en Leandro Trossard op links. Door het uitvallen van Jérémy Doku leek er alsnog een opening voor Trésor te komen, maar Tedesco koos uiteindelijk voor de 19-jarige Johan Bakakyoko als vervanger.

Volgens Johan Boskamp was die keuze mogelijk ook ingegeven door de giftige reactie vanuit Genk, waar ze 'gedegouteerd' waren en ermee dreigden de nationale selecties niet langer hun accommodatie te laten gebruiken. "Misschien was dit ergens ook een signaal naar Genk toe. Na de kritiek even aangeven: ik bepaal wie er geselecteerd wordt. Of je daar nu mee eens bent of niet", oppert Bossie in Het Laatste Nieuws.

KWALITEITEN
Daarnaast zijn er ook wel de nodige sportieve argumenten te maken om Bakayoko over Trésor te verkiezen. Het zijn om te beginnen al twee verschillende types: Trésor komt bij Genk als rechtsvoetige vanaf links, terwijl Bakayoko bij PSV als linksvoetige rechtsbuiten speelt. Daarmee leunt hij ook dichter aan bij het profiel van Doku, die Tedesco vooral als rechtsbuiten zag. "Bakayoko is linksvoetig en heeft die actie en snelheid die Tedesco graag ziet. In principe heeft Trésor dat ook, maar als de bondscoach van dat ‘Red Bull-voetbal’ wil spelen heb je aan Bakayoko wel een goeie. Bovendien kan hij mee terugzakken naar het middenveld", erkent Boskamp dan ook.

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Denk je dat de reactie van Genk meespeelde in de keuze van Tedesco?

Meest recent

'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

7
7
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

12
12
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

154
154
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

33
33
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

225
225
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

87
87
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

195
195
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

136
136
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

111
111
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

374
374
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

105
105
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

84
84
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

179
179
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

164
164
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

442
442
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

616
616
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

314
314
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

455
455
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

341
341
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1400
1400
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

401
401
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

208
208
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

187
187
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

201
201

Meer sportnieuws