Boskamp: "Daarmee wou Tedesco een signaal sturen naar Genk"

door
Boskamp:

De voorbije dagen deed de eerste selectie van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels al meteen het nodige stof opwaaien. Een aantal keuzes van de nieuwe bondscoach konden niet bij iedereen op begrip rekenen. Vooral in Genk waren ze ziedend omdat hun goudhaantjes Bryan Heynen en Mike Trésor opnieuw gepasseerd werden.


Op de positie van Heynen gaf Tedesco voorkeur aan jongere spelers uit de Premier League als Orel Mangala en Roméo Lavia, terwijl de bondscoach aangaf dat Trésor moest opboksen tegen de concurrentie van Yannick Carrasco en Leandro Trossard op links. Door het uitvallen van Jérémy Doku leek er alsnog een opening voor Trésor te komen, maar Tedesco koos uiteindelijk voor de 19-jarige Johan Bakakyoko als vervanger.

Volgens Johan Boskamp was die keuze mogelijk ook ingegeven door de giftige reactie vanuit Genk, waar ze 'gedegouteerd' waren en ermee dreigden de nationale selecties niet langer hun accommodatie te laten gebruiken. "Misschien was dit ergens ook een signaal naar Genk toe. Na de kritiek even aangeven: ik bepaal wie er geselecteerd wordt. Of je daar nu mee eens bent of niet", oppert Bossie in Het Laatste Nieuws.

KWALITEITEN
Daarnaast zijn er ook wel de nodige sportieve argumenten te maken om Bakayoko over Trésor te verkiezen. Het zijn om te beginnen al twee verschillende types: Trésor komt bij Genk als rechtsvoetige vanaf links, terwijl Bakayoko bij PSV als linksvoetige rechtsbuiten speelt. Daarmee leunt hij ook dichter aan bij het profiel van Doku, die Tedesco vooral als rechtsbuiten zag. "Bakayoko is linksvoetig en heeft die actie en snelheid die Tedesco graag ziet. In principe heeft Trésor dat ook, maar als de bondscoach van dat ‘Red Bull-voetbal’ wil spelen heb je aan Bakayoko wel een goeie. Bovendien kan hij mee terugzakken naar het middenveld", erkent Boskamp dan ook.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Denk je dat de reactie van Genk meespeelde in de keuze van Tedesco?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

215
215
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

158
158
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

174
174
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

26
26
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

208
208
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

93
93
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

638
638
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

290
290
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

538
538
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

463
463
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

67
67
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

516
516
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

332
332
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

269
269
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

166
166
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

378
378
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

353
353
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

529
529
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

410
410
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

236
236
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

431
431
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

556
556

Meer sportnieuws