Boskamp: "Daarmee wou Tedesco een signaal sturen naar Genk"

660 stemmen
Boskamp:

De voorbije dagen deed de eerste selectie van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels al meteen het nodige stof opwaaien. Een aantal keuzes van de nieuwe bondscoach konden niet bij iedereen op begrip rekenen. Vooral in Genk waren ze ziedend omdat hun goudhaantjes Bryan Heynen en Mike Trésor opnieuw gepasseerd werden.


Op de positie van Heynen gaf Tedesco voorkeur aan jongere spelers uit de Premier League als Orel Mangala en Roméo Lavia, terwijl de bondscoach aangaf dat Trésor moest opboksen tegen de concurrentie van Yannick Carrasco en Leandro Trossard op links. Door het uitvallen van Jérémy Doku leek er alsnog een opening voor Trésor te komen, maar Tedesco koos uiteindelijk voor de 19-jarige Johan Bakakyoko als vervanger.

Volgens Johan Boskamp was die keuze mogelijk ook ingegeven door de giftige reactie vanuit Genk, waar ze 'gedegouteerd' waren en ermee dreigden de nationale selecties niet langer hun accommodatie te laten gebruiken. "Misschien was dit ergens ook een signaal naar Genk toe. Na de kritiek even aangeven: ik bepaal wie er geselecteerd wordt. Of je daar nu mee eens bent of niet", oppert Bossie in Het Laatste Nieuws.

KWALITEITEN
Daarnaast zijn er ook wel de nodige sportieve argumenten te maken om Bakayoko over Trésor te verkiezen. Het zijn om te beginnen al twee verschillende types: Trésor komt bij Genk als rechtsvoetige vanaf links, terwijl Bakayoko bij PSV als linksvoetige rechtsbuiten speelt. Daarmee leunt hij ook dichter aan bij het profiel van Doku, die Tedesco vooral als rechtsbuiten zag. "Bakayoko is linksvoetig en heeft die actie en snelheid die Tedesco graag ziet. In principe heeft Trésor dat ook, maar als de bondscoach van dat ‘Red Bull-voetbal’ wil spelen heb je aan Bakayoko wel een goeie. Bovendien kan hij mee terugzakken naar het middenveld", erkent Boskamp dan ook.

LEES OOK: Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

Denk je dat de reactie van Genk meespeelde in de keuze van Tedesco?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

22
22
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

61
61
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

120
120
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

25
25
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

93
93
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

167
167
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

206
206
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

447
447
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

209
209
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

320
320
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

181
181
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

213
213
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

28
28
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws