"Kompany kwam mij in België scouten en was tevreden"

136

Vincent Kompany bezorgde KVC Westerlo in januari een zak vol geld. Burnley haalde Lyle Foster voor 11 miljoen euro weg bij KVC Westerlo. De Zuid-Afrikaanse aanvaller heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar de aanvaller was in de Zuid-Afrikaanse pers zeer dankbaar tegenover Kompany.


Foster speelde zeer sterk bij Westerlo en Kompany haalde hem dus naar Burnley. "Ik volgde mijn hart. Toen ik uiteindelijk in Brunley aankwam, hadden we een gesprek waarin Kompany me vertelde dat er in België zoveel talent is, maar dat de competitie niet zo sterk is als in Engeland. Hij zei dat hij in mij gelooft en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij kwam kijken naar een van mijn wedstrijden, tegen KRC Genk geloof ik, en hij was blij met wat hij zag", aldus Foster.

AANPASSING

Foster kon tot op heden nog niet echt overtuigen. Hij scoorde nog maar één keer en hij moet zich duidelijk nog aanpassen aan een andere manier van voetballen. Bij Westerlo kreeg hij meer ruimte, terwijl Burnley vaak tegen zeer defensieve ploegen moet spelen. Foster moet zich duidelijk nog aanpassen aan de tactische input van Kompany. Die is tactisch enorm sterk en het kost enkele weken of zelfs maanden om dit onder de knie te krijgen.

Foster krijgt wel vaak speelminuten en de komende weken kan hij zijn droom realiseren: de promotie naar de Premier League. Burnley staat op een zucht van promotie en Foster geeft aan dat het zijn droom is om ooit te scoren in de Engelse eerste klasse.

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Gaat Foster een spits van Premier League-niveau worden?

Meest recent

'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

4
4
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

3
3
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

64
64
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

74
74
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

62
62
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

68
68
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

280
280
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

96
96
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

74
74
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

82
82
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

26
26
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

70
70
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

270
270
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

51
51
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

112
112
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

216
216
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

75
75
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

207
207
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1044
1044
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

54
54

Meer sportnieuws