‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

door
‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

KAA Gent wist tijdens de voorbije wintermercato een gouden zaak te doen. Zo legden de Buffalo's een slordige 3.3 miljoen euro op tafel voor de komst van Gift Orban en die groeide in een mum van tijd uit tot ware doelpuntensensatie. Zijn straffe prestaties zijn inmiddels ook opgemerkt aan de Europese top.


De 20-jarige baarde in de voorbije weken opzien in zowel de Jupiler Pro League als in de Conference League, zo kon hij in slechts tien optredens al twaalf keer scoren namens de Buffalo's. En die knappe cijfers hebben inmiddels ook de interesse gelokt van twee kwartfinalisten uit de Champions League. Volgens Calciomercato.it zouden scouts van AC Milan en SSC Napoli de Nigeriaan immers nauwlettend in de gaten houden.

De Napolitanen speuren voor de lange termijn naar een vervanger van Orbans landgenoot Victor Osimhen, die zelf op interesse kan rekenen van verschillende Europese grootmachten. AC Milan kampt dan weer met een doelpuntendroogte. Bovendien beginnen spitsen Zlatan Ibrahimovic (41) en Olivier Giroud (36) aardig op leeftijd te komen. De toekomst van de Gentse hattrick-sensatie kan dus zomaar in de top van de Serie A liggen.

GENT HOUDT ORBAN LIEVER THUIS
AA Gent neemt in ieder geval geen risico's wat Orban betreft: een invitatie voor het Nigeriaanse jeugdelftal werd prompt verticaal geklasseerd. Nigeria wilde Orban inzetten voor de kwalificatiewedstrijd voor de U23 Afrika Cup tegen Guinee. Gent weigerde de 20-jarige echter vrij te geven omdat ze willen dat hij tijdens de interlandperiode voldoende rust krijgt om het seizoen sterk af te sluiten.

LEES OOK: Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

🚀

Raakt AA Gent Gift Orban aan het einde van het seizoen al kwijt?

Meest recent

'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

14
14
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

67
67
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

163
163
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

323
323
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

274
274
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

20
20
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

45
45
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

784
784
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

235
235
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

144
144
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

125
125
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

178
178
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

695
695
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

215
215
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

164
164
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

878
878
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

311
311
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

75
75
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

242
242
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

422
422
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

409
409

Meer sportnieuws