‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

door
‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

KAA Gent wist tijdens de voorbije wintermercato een gouden zaak te doen. Zo legden de Buffalo's een slordige 3.3 miljoen euro op tafel voor de komst van Gift Orban en die groeide in een mum van tijd uit tot ware doelpuntensensatie. Zijn straffe prestaties zijn inmiddels ook opgemerkt aan de Europese top.


De 20-jarige baarde in de voorbije weken opzien in zowel de Jupiler Pro League als in de Conference League, zo kon hij in slechts tien optredens al twaalf keer scoren namens de Buffalo's. En die knappe cijfers hebben inmiddels ook de interesse gelokt van twee kwartfinalisten uit de Champions League. Volgens Calciomercato.it zouden scouts van AC Milan en SSC Napoli de Nigeriaan immers nauwlettend in de gaten houden.

De Napolitanen speuren voor de lange termijn naar een vervanger van Orbans landgenoot Victor Osimhen, die zelf op interesse kan rekenen van verschillende Europese grootmachten. AC Milan kampt dan weer met een doelpuntendroogte. Bovendien beginnen spitsen Zlatan Ibrahimovic (41) en Olivier Giroud (36) aardig op leeftijd te komen. De toekomst van de Gentse hattrick-sensatie kan dus zomaar in de top van de Serie A liggen.

GENT HOUDT ORBAN LIEVER THUIS
AA Gent neemt in ieder geval geen risico's wat Orban betreft: een invitatie voor het Nigeriaanse jeugdelftal werd prompt verticaal geklasseerd. Nigeria wilde Orban inzetten voor de kwalificatiewedstrijd voor de U23 Afrika Cup tegen Guinee. Gent weigerde de 20-jarige echter vrij te geven omdat ze willen dat hij tijdens de interlandperiode voldoende rust krijgt om het seizoen sterk af te sluiten.

LEES OOK: 'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Raakt AA Gent Gift Orban aan het einde van het seizoen al kwijt?

Meest recent

Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

29
29
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

67
67
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

80
80
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

42
42
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

31
31
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

77
77
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

67
67
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

30
30
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

26
26
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

70
70
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

81
81
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

169
169
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

51
51
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

142
142
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

447
447
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

222
222
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

44
44
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

178
178
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

218
218
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

86
86
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

167
167
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

255
255
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

238
238
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

159
159
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

342
342

Meer sportnieuws