‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

3620 stemmen
‘AA Gent huilt: Gift Orban naar Europese top’

KAA Gent wist tijdens de voorbije wintermercato een gouden zaak te doen. Zo legden de Buffalo's een slordige 3.3 miljoen euro op tafel voor de komst van Gift Orban en die groeide in een mum van tijd uit tot ware doelpuntensensatie. Zijn straffe prestaties zijn inmiddels ook opgemerkt aan de Europese top.


De 20-jarige baarde in de voorbije weken opzien in zowel de Jupiler Pro League als in de Conference League, zo kon hij in slechts tien optredens al twaalf keer scoren namens de Buffalo's. En die knappe cijfers hebben inmiddels ook de interesse gelokt van twee kwartfinalisten uit de Champions League. Volgens Calciomercato.it zouden scouts van AC Milan en SSC Napoli de Nigeriaan immers nauwlettend in de gaten houden.

De Napolitanen speuren voor de lange termijn naar een vervanger van Orbans landgenoot Victor Osimhen, die zelf op interesse kan rekenen van verschillende Europese grootmachten. AC Milan kampt dan weer met een doelpuntendroogte. Bovendien beginnen spitsen Zlatan Ibrahimovic (41) en Olivier Giroud (36) aardig op leeftijd te komen. De toekomst van de Gentse hattrick-sensatie kan dus zomaar in de top van de Serie A liggen.

GENT HOUDT ORBAN LIEVER THUIS
AA Gent neemt in ieder geval geen risico's wat Orban betreft: een invitatie voor het Nigeriaanse jeugdelftal werd prompt verticaal geklasseerd. Nigeria wilde Orban inzetten voor de kwalificatiewedstrijd voor de U23 Afrika Cup tegen Guinee. Gent weigerde de 20-jarige echter vrij te geven omdat ze willen dat hij tijdens de interlandperiode voldoende rust krijgt om het seizoen sterk af te sluiten.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Raakt AA Gent Gift Orban aan het einde van het seizoen al kwijt?

Meest recent

Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

70
70
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

246
246
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

136
136
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

76
76
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

19
19
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

99
99
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

73
73
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

454
454
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

57
57
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

204
204
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

217
217
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

97
97
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

158
158
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

208
208
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

28
28
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

288
288
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

122
122
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

224
224
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

138
138
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

284
284
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

122
122
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

244
244

Meer sportnieuws