De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

692 stemmen
De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

Enkele maanden na het international-pensioen van Eden Hazard, hebben de Rode Duivels een nieuwe aanvoerder gekregen. Zo werd dinsdag bekend dat Kevin De Bruyne vanaf heden de kapiteinsband zal dragen. Hij moet de grote leider worden van een vernieuwde nationale ploeg.


Na de teleurstellende uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar werd andermaal duidelijk dat de Duivels nood hebben aan een nieuwe en frisse wind. Daarom werd inmiddels een nieuwe bondscoach aangesteld in de vorm van Domenico Tedesco. En die lijkt tactisch gezien voor een andere aanpak te gaan dan zijn voorganger Roberto Martinez. De Spanjaard ging immers vooral uit van balbezit, met een opbouw van achteruit over meerdere stationnetjes.

De Bruyne verwacht echter dat Tedesco voor een meer directe en modernere manier van spelen zal gaan. "Ik heb tegen hem gespeeld toen hij coach was van Schalke en Leipzig, dus ik weet wel een beetje hoe hij wil voetballen. Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon. Wij zullen ons moeten aanpassen, hopelijk gaat dat zo snel mogelijk", vertelt KDB in gesprek met Het Laatste Nieuws.

VERS BLOED IN BASIS
Daarnaast mogen ook in de basiself nieuwe namen verwacht worden. Axel Witsel is er bijvoorbeeld niet meer bij, waardoor de positie van controlerende middenvelder is vrijgekomen. "Ik zie mezelf niet als verdedigende middenvelder spelen, zeker niet gezien de spelers die we in de groep hebben. Amadou Onana, Roméo Lavia, Orel Mangala, ... dat zijn spelers die veel verdedigender zijn dan mij. Dus één van die jongens zal die kans krijgen en hij zal dat ook goed doen."

LEES OOK: WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Wie moet als controlerende middenvelder starten?

Meest recent

Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

3
3
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

12
12
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

137
137
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

111
111
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

78
78
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

107
107
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

133
133
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

168
168
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

147
147
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

130
130
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

447
447
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

508
508
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

804
804
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

239
239
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

200
200
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

524
524
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

178
178
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

306
306
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1002
1002
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

172
172
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

604
604
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

316
316

Meer sportnieuws