De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

door
De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

Enkele maanden na het international-pensioen van Eden Hazard, hebben de Rode Duivels een nieuwe aanvoerder gekregen. Zo werd dinsdag bekend dat Kevin De Bruyne vanaf heden de kapiteinsband zal dragen. Hij moet de grote leider worden van een vernieuwde nationale ploeg.


Na de teleurstellende uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar werd andermaal duidelijk dat de Duivels nood hebben aan een nieuwe en frisse wind. Daarom werd inmiddels een nieuwe bondscoach aangesteld in de vorm van Domenico Tedesco. En die lijkt tactisch gezien voor een andere aanpak te gaan dan zijn voorganger Roberto Martinez. De Spanjaard ging immers vooral uit van balbezit, met een opbouw van achteruit over meerdere stationnetjes.

De Bruyne verwacht echter dat Tedesco voor een meer directe en modernere manier van spelen zal gaan. "Ik heb tegen hem gespeeld toen hij coach was van Schalke en Leipzig, dus ik weet wel een beetje hoe hij wil voetballen. Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon. Wij zullen ons moeten aanpassen, hopelijk gaat dat zo snel mogelijk", vertelt KDB in gesprek met Het Laatste Nieuws.

VERS BLOED IN BASIS
Daarnaast mogen ook in de basiself nieuwe namen verwacht worden. Axel Witsel is er bijvoorbeeld niet meer bij, waardoor de positie van controlerende middenvelder is vrijgekomen. "Ik zie mezelf niet als verdedigende middenvelder spelen, zeker niet gezien de spelers die we in de groep hebben. Amadou Onana, Roméo Lavia, Orel Mangala, ... dat zijn spelers die veel verdedigender zijn dan mij. Dus één van die jongens zal die kans krijgen en hij zal dat ook goed doen."

LEES OOK: Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Wie moet als controlerende middenvelder starten?

Meest recent

Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

5
5
BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

11
11
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

24
24
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

20
20
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

154
154
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

233
233
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

140
140
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

38
38
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

47
47
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

42
42
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

216
216
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

366
366
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

143
143
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

93
93
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

224
224
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

492
492
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

375
375
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

389
389
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

452
452
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

123
123
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

93
93
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

88
88
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

119
119

Meer sportnieuws