De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

door
De Bruyne tipt nieuwe naam in basiself Duivels

Enkele maanden na het international-pensioen van Eden Hazard, hebben de Rode Duivels een nieuwe aanvoerder gekregen. Zo werd dinsdag bekend dat Kevin De Bruyne vanaf heden de kapiteinsband zal dragen. Hij moet de grote leider worden van een vernieuwde nationale ploeg.


Na de teleurstellende uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar werd andermaal duidelijk dat de Duivels nood hebben aan een nieuwe en frisse wind. Daarom werd inmiddels een nieuwe bondscoach aangesteld in de vorm van Domenico Tedesco. En die lijkt tactisch gezien voor een andere aanpak te gaan dan zijn voorganger Roberto Martinez. De Spanjaard ging immers vooral uit van balbezit, met een opbouw van achteruit over meerdere stationnetjes.

De Bruyne verwacht echter dat Tedesco voor een meer directe en modernere manier van spelen zal gaan. "Ik heb tegen hem gespeeld toen hij coach was van Schalke en Leipzig, dus ik weet wel een beetje hoe hij wil voetballen. Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon. Wij zullen ons moeten aanpassen, hopelijk gaat dat zo snel mogelijk", vertelt KDB in gesprek met Het Laatste Nieuws.

VERS BLOED IN BASIS
Daarnaast mogen ook in de basiself nieuwe namen verwacht worden. Axel Witsel is er bijvoorbeeld niet meer bij, waardoor de positie van controlerende middenvelder is vrijgekomen. "Ik zie mezelf niet als verdedigende middenvelder spelen, zeker niet gezien de spelers die we in de groep hebben. Amadou Onana, Roméo Lavia, Orel Mangala, ... dat zijn spelers die veel verdedigender zijn dan mij. Dus één van die jongens zal die kans krijgen en hij zal dat ook goed doen."

LEES OOK: Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Wie moet als controlerende middenvelder starten?

Meest recent

'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

33
33
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

102
102
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

10
10
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

23
23
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

582
582
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

187
187
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

110
110
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

108
108
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

152
152
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

52
52
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

613
613
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

286
286
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

189
189
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

158
158
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

46
46
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

749
749
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

192
192
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

301
301
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

66
66
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

226
226
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

410
410
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

149
149
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

397
397
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

305
305

Meer sportnieuws