'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

625 stemmen
'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

Standard is vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog in de running voor een ticket voor Play-Off I, al schoot het zichzelf de voorbije weken met een één op zes wel wat in de voet. Desondanks is het al een hele vooruitgang dat de Rouches nu al zo ver staan na enkele moeilijke jaren. De overname door 777 Partners heeft dit seizoen voor een nieuw elan op Sclessin gezorgd.


De Amerikanen hebben wel nog heel wat werk om de financiële puinhoop van het tijdperk-Venanzi op te kuisen. CEO Pierre Locht verklaarde onlangs nog dat er nog steeds een put van 20 miljoen euro rest en dat Standard straks mogelijk zelfs zijn licentie niet in eerste zit zal kunnen halen, al zou dat in beroep wel zeker moeten lukken. Mogelijk komt er straks wel financiële hulp uit opmerkelijke hoek.

Bloomberg meldt immers dat 777 Partners overweegt om vers kapitaal op te halen en dat er daarvoor al gesprekken plaatsgevonden hebben met PCP Capital. Dat is het bedrijf van Amanda Staveley, de aandeelhoudster van Newcastle United die de drijvende kracht was achter de overname van de Magpies door steenrijke Saudische investeerders.

MULTICLUB
Staveley liet de voorbije maanden al noteren dat Newcastle en de Saudi's graag een 'multiclubmodel' willen opzetten, naar het voorbeeld van onder meer de City Football Group en het Red Bull-concern. Mogelijk gebeurt dat dus via 777 en wordt Standard één van de nieuwe zusterclubs van Newcastle. 777 Partners heeft ook nog aandelen in Genoa, Sevilla FC en Vasco da Gama.

LEES OOK: 'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

🚀

Zou dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

Anderlecht: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

4
4
Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

61
61
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

253
253
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

425
425
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

232
232
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

88
88
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

32
32
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

71
71
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

356
356
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

46
46
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

423
423
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

637
637
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

99
99
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

295
295
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

123
123
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

44
44
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

91
91
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

200
200
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

38
38
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

218
218
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

49
49
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

416
416
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

536
536

Meer sportnieuws