'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

door
'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

Standard is vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog in de running voor een ticket voor Play-Off I, al schoot het zichzelf de voorbije weken met een één op zes wel wat in de voet. Desondanks is het al een hele vooruitgang dat de Rouches nu al zo ver staan na enkele moeilijke jaren. De overname door 777 Partners heeft dit seizoen voor een nieuw elan op Sclessin gezorgd.


De Amerikanen hebben wel nog heel wat werk om de financiële puinhoop van het tijdperk-Venanzi op te kuisen. CEO Pierre Locht verklaarde onlangs nog dat er nog steeds een put van 20 miljoen euro rest en dat Standard straks mogelijk zelfs zijn licentie niet in eerste zit zal kunnen halen, al zou dat in beroep wel zeker moeten lukken. Mogelijk komt er straks wel financiële hulp uit opmerkelijke hoek.

Bloomberg meldt immers dat 777 Partners overweegt om vers kapitaal op te halen en dat er daarvoor al gesprekken plaatsgevonden hebben met PCP Capital. Dat is het bedrijf van Amanda Staveley, de aandeelhoudster van Newcastle United die de drijvende kracht was achter de overname van de Magpies door steenrijke Saudische investeerders.

MULTICLUB
Staveley liet de voorbije maanden al noteren dat Newcastle en de Saudi's graag een 'multiclubmodel' willen opzetten, naar het voorbeeld van onder meer de City Football Group en het Red Bull-concern. Mogelijk gebeurt dat dus via 777 en wordt Standard één van de nieuwe zusterclubs van Newcastle. 777 Partners heeft ook nog aandelen in Genoa, Sevilla FC en Vasco da Gama.

LEES OOK: Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Zou dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

38
38
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

38
38
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

30
30
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

56
56
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

134
134
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

44
44
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

32
32
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

125
125
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

253
253
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

47
47
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

70
70
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

38
38
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

167
167
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

228
228
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

183
183
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

335
335
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

568
568
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

213
213
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

288
288
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

410
410
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

126
126
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

509
509

Meer sportnieuws