'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

625 stemmen
'Standard mag dromen van Saudische miljoenen'

Standard is vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie nog in de running voor een ticket voor Play-Off I, al schoot het zichzelf de voorbije weken met een één op zes wel wat in de voet. Desondanks is het al een hele vooruitgang dat de Rouches nu al zo ver staan na enkele moeilijke jaren. De overname door 777 Partners heeft dit seizoen voor een nieuw elan op Sclessin gezorgd.


De Amerikanen hebben wel nog heel wat werk om de financiële puinhoop van het tijdperk-Venanzi op te kuisen. CEO Pierre Locht verklaarde onlangs nog dat er nog steeds een put van 20 miljoen euro rest en dat Standard straks mogelijk zelfs zijn licentie niet in eerste zit zal kunnen halen, al zou dat in beroep wel zeker moeten lukken. Mogelijk komt er straks wel financiële hulp uit opmerkelijke hoek.

Bloomberg meldt immers dat 777 Partners overweegt om vers kapitaal op te halen en dat er daarvoor al gesprekken plaatsgevonden hebben met PCP Capital. Dat is het bedrijf van Amanda Staveley, de aandeelhoudster van Newcastle United die de drijvende kracht was achter de overname van de Magpies door steenrijke Saudische investeerders.

MULTICLUB
Staveley liet de voorbije maanden al noteren dat Newcastle en de Saudi's graag een 'multiclubmodel' willen opzetten, naar het voorbeeld van onder meer de City Football Group en het Red Bull-concern. Mogelijk gebeurt dat dus via 777 en wordt Standard één van de nieuwe zusterclubs van Newcastle. 777 Partners heeft ook nog aandelen in Genoa, Sevilla FC en Vasco da Gama.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Zou dat een goede zaak zijn voor Standard?

Meest recent

Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

1
1
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

97
97
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

66
66
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

193
193
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

88
88
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

231
231
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

184
184
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

64
64
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

60
60
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

81
81
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

140
140
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

187
187
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

269
269
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

528
528
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

129
129
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1016
1016
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

349
349
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

116
116
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

531
531
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

321
321
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

379
379
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

501
501
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

136
136

Meer sportnieuws