Kompany over succes Burnley: "Dankzij de Jupiler Pro League"

door
Kompany over succes Burnley:

Vincent Kompany trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij had een andere visie dan het bestuur, dat duidelijk de verkeerde keuze maakte. Volgens Bob Peeters kwam Kompany toch als grote winnaar uit deze ‘interne strijd'. Die heeft naar eigen zeggen veel geleerd in België.


Kompany had het idee om manager naar Engels model te worden. Dat leek op zich geen onaardig idee te zijn, waardoor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute meer in de schaduw zouden kunnen opereren. Zij zagen dat echter niet zitten. Al snel bleek dat Kompany zijn vertrek een enorme aderlating was. Felice Mazzu was een miscast en Verbeke kon het niet alleen aan. Jesper Fredberg werd gehaald en Verbeke ging naar de uitgang. Pas sinds Riemer en Fredberg de sportieve leiding hebben gekregen, draait het weer beter.

JPL

"Uiteindelijk is Kompany door de grote poort weggegaan bij Anderlecht, als je ziet wat er nadien gebeurde. Hij schitterde nadien bij Burnley, wat dus genoeg zegt", zei Bob Peeters bij Eleven Sports. Vince the Prince doet het zeer goed in Engeland en naar eigen zeggen leerde die ervaring bij Anderlecht hem het nodige. "Ik had het voordeel dat de Championship een kampioenschap is dat toch wel op de Jupiler Pro League lijkt. Daardoor had ik toch al de nodige kennis opgedaan en dat bespaarde toch de nodige tijd", vertelde Kompany bij BBC.

Het trainerschap bekoorde de ex-Rode Duivel meteen. "Als speler moet je vooral opofferingen maken voor je doorbreekt. Als trainer begint alles opnieuw, want je bent er eigenlijk constant mee bezig. Ik droom er soms zelfs van (lacht). Maar ik geniet er ook van, waardoor ik ook niet echt heb afgezien toen ik stopte met voetballen en nadien trainer werd."

LEES OOK: Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

Gaat Kompany ooit nog terugkeren naar RSCA?

Meest recent

Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

52
52
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

119
119
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

38
38
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

42
42
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

331
331
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

35
35
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

26
26
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

119
119
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

118
118
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

110
110
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

102
102
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

238
238
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

321
321
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

317
317
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

210
210
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

327
327
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

593
593
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

692
692
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

99
99
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

280
280
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

294
294
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

115
115

Meer sportnieuws