Kompany over succes Burnley: "Dankzij de Jupiler Pro League"

220 stemmen
Kompany over succes Burnley:

Vincent Kompany trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij had een andere visie dan het bestuur, dat duidelijk de verkeerde keuze maakte. Volgens Bob Peeters kwam Kompany toch als grote winnaar uit deze ‘interne strijd'. Die heeft naar eigen zeggen veel geleerd in België.


Kompany had het idee om manager naar Engels model te worden. Dat leek op zich geen onaardig idee te zijn, waardoor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute meer in de schaduw zouden kunnen opereren. Zij zagen dat echter niet zitten. Al snel bleek dat Kompany zijn vertrek een enorme aderlating was. Felice Mazzu was een miscast en Verbeke kon het niet alleen aan. Jesper Fredberg werd gehaald en Verbeke ging naar de uitgang. Pas sinds Riemer en Fredberg de sportieve leiding hebben gekregen, draait het weer beter.

JPL

"Uiteindelijk is Kompany door de grote poort weggegaan bij Anderlecht, als je ziet wat er nadien gebeurde. Hij schitterde nadien bij Burnley, wat dus genoeg zegt", zei Bob Peeters bij Eleven Sports. Vince the Prince doet het zeer goed in Engeland en naar eigen zeggen leerde die ervaring bij Anderlecht hem het nodige. "Ik had het voordeel dat de Championship een kampioenschap is dat toch wel op de Jupiler Pro League lijkt. Daardoor had ik toch al de nodige kennis opgedaan en dat bespaarde toch de nodige tijd", vertelde Kompany bij BBC.

Het trainerschap bekoorde de ex-Rode Duivel meteen. "Als speler moet je vooral opofferingen maken voor je doorbreekt. Als trainer begint alles opnieuw, want je bent er eigenlijk constant mee bezig. Ik droom er soms zelfs van (lacht). Maar ik geniet er ook van, waardoor ik ook niet echt heb afgezien toen ik stopte met voetballen en nadien trainer werd."

Gaat Kompany ooit nog terugkeren naar RSCA?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

100
100
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

80
80
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

200
200
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

628
628
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

686
686
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

363
363
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

236
236
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws