Kompany over succes Burnley: "Dankzij de Jupiler Pro League"

220 stemmen
Kompany over succes Burnley:

Vincent Kompany trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij had een andere visie dan het bestuur, dat duidelijk de verkeerde keuze maakte. Volgens Bob Peeters kwam Kompany toch als grote winnaar uit deze ‘interne strijd'. Die heeft naar eigen zeggen veel geleerd in België.


Kompany had het idee om manager naar Engels model te worden. Dat leek op zich geen onaardig idee te zijn, waardoor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute meer in de schaduw zouden kunnen opereren. Zij zagen dat echter niet zitten. Al snel bleek dat Kompany zijn vertrek een enorme aderlating was. Felice Mazzu was een miscast en Verbeke kon het niet alleen aan. Jesper Fredberg werd gehaald en Verbeke ging naar de uitgang. Pas sinds Riemer en Fredberg de sportieve leiding hebben gekregen, draait het weer beter.

JPL

"Uiteindelijk is Kompany door de grote poort weggegaan bij Anderlecht, als je ziet wat er nadien gebeurde. Hij schitterde nadien bij Burnley, wat dus genoeg zegt", zei Bob Peeters bij Eleven Sports. Vince the Prince doet het zeer goed in Engeland en naar eigen zeggen leerde die ervaring bij Anderlecht hem het nodige. "Ik had het voordeel dat de Championship een kampioenschap is dat toch wel op de Jupiler Pro League lijkt. Daardoor had ik toch al de nodige kennis opgedaan en dat bespaarde toch de nodige tijd", vertelde Kompany bij BBC.

Het trainerschap bekoorde de ex-Rode Duivel meteen. "Als speler moet je vooral opofferingen maken voor je doorbreekt. Als trainer begint alles opnieuw, want je bent er eigenlijk constant mee bezig. Ik droom er soms zelfs van (lacht). Maar ik geniet er ook van, waardoor ik ook niet echt heb afgezien toen ik stopte met voetballen en nadien trainer werd."

Gaat Kompany ooit nog terugkeren naar RSCA?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

44
44
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

42
42
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

52
52
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

143
143
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

104
104
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

180
180
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

86
86
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

409
409
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

117
117
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

254
254
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

755
755
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

549
549
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

118
118
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

264
264
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

867
867
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

131
131
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

232
232
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

583
583
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

600
600
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1023
1023
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

367
367
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

560
560
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

361
361

Meer sportnieuws