Kompany over succes Burnley: "Dankzij de Jupiler Pro League"

220 stemmen
Kompany over succes Burnley:

Vincent Kompany trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij had een andere visie dan het bestuur, dat duidelijk de verkeerde keuze maakte. Volgens Bob Peeters kwam Kompany toch als grote winnaar uit deze ‘interne strijd'. Die heeft naar eigen zeggen veel geleerd in België.


Kompany had het idee om manager naar Engels model te worden. Dat leek op zich geen onaardig idee te zijn, waardoor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute meer in de schaduw zouden kunnen opereren. Zij zagen dat echter niet zitten. Al snel bleek dat Kompany zijn vertrek een enorme aderlating was. Felice Mazzu was een miscast en Verbeke kon het niet alleen aan. Jesper Fredberg werd gehaald en Verbeke ging naar de uitgang. Pas sinds Riemer en Fredberg de sportieve leiding hebben gekregen, draait het weer beter.

JPL

"Uiteindelijk is Kompany door de grote poort weggegaan bij Anderlecht, als je ziet wat er nadien gebeurde. Hij schitterde nadien bij Burnley, wat dus genoeg zegt", zei Bob Peeters bij Eleven Sports. Vince the Prince doet het zeer goed in Engeland en naar eigen zeggen leerde die ervaring bij Anderlecht hem het nodige. "Ik had het voordeel dat de Championship een kampioenschap is dat toch wel op de Jupiler Pro League lijkt. Daardoor had ik toch al de nodige kennis opgedaan en dat bespaarde toch de nodige tijd", vertelde Kompany bij BBC.

Het trainerschap bekoorde de ex-Rode Duivel meteen. "Als speler moet je vooral opofferingen maken voor je doorbreekt. Als trainer begint alles opnieuw, want je bent er eigenlijk constant mee bezig. Ik droom er soms zelfs van (lacht). Maar ik geniet er ook van, waardoor ik ook niet echt heb afgezien toen ik stopte met voetballen en nadien trainer werd."

Gaat Kompany ooit nog terugkeren naar RSCA?

Meest recent

'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

74
74
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

256
256
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

246
246
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

322
322
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

230
230
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

474
474
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

198
198
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

129
129
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

127
127
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

102
102
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

517
517
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

71
71
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

230
230
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

240
240
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

107
107
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

163
163
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

29
29
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

326
326
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

129
129
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

238
238
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

145
145
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

300
300
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

43
43

Meer sportnieuws