Kompany over succes Burnley: "Dankzij de Jupiler Pro League"

door
Kompany over succes Burnley:

Vincent Kompany trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht bij RSC Anderlecht. Hij had een andere visie dan het bestuur, dat duidelijk de verkeerde keuze maakte. Volgens Bob Peeters kwam Kompany toch als grote winnaar uit deze ‘interne strijd'. Die heeft naar eigen zeggen veel geleerd in België.


Kompany had het idee om manager naar Engels model te worden. Dat leek op zich geen onaardig idee te zijn, waardoor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute meer in de schaduw zouden kunnen opereren. Zij zagen dat echter niet zitten. Al snel bleek dat Kompany zijn vertrek een enorme aderlating was. Felice Mazzu was een miscast en Verbeke kon het niet alleen aan. Jesper Fredberg werd gehaald en Verbeke ging naar de uitgang. Pas sinds Riemer en Fredberg de sportieve leiding hebben gekregen, draait het weer beter.

JPL

"Uiteindelijk is Kompany door de grote poort weggegaan bij Anderlecht, als je ziet wat er nadien gebeurde. Hij schitterde nadien bij Burnley, wat dus genoeg zegt", zei Bob Peeters bij Eleven Sports. Vince the Prince doet het zeer goed in Engeland en naar eigen zeggen leerde die ervaring bij Anderlecht hem het nodige. "Ik had het voordeel dat de Championship een kampioenschap is dat toch wel op de Jupiler Pro League lijkt. Daardoor had ik toch al de nodige kennis opgedaan en dat bespaarde toch de nodige tijd", vertelde Kompany bij BBC.

Het trainerschap bekoorde de ex-Rode Duivel meteen. "Als speler moet je vooral opofferingen maken voor je doorbreekt. Als trainer begint alles opnieuw, want je bent er eigenlijk constant mee bezig. Ik droom er soms zelfs van (lacht). Maar ik geniet er ook van, waardoor ik ook niet echt heb afgezien toen ik stopte met voetballen en nadien trainer werd."

Gaat Kompany ooit nog terugkeren naar RSCA?

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

318
318
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

7
7
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

603
603
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

84
84
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

76
76
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

57
57
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

108
108
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

136
136
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

281
281
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

38
38
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

139
139
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

257
257
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

129
129
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

145
145
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

257
257
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

98
98
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

424
424
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

324
324
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

636
636
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

125
125
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

344
344
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

204
204
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

359
359

Meer sportnieuws