Van top naar flop: "Daarvan is Onuachu het slachtoffer geworden"

door
Van top naar flop:

Paul Onuachu verliet deze winter KRC Genk voor een avontuur in de Premier League bij Southampton. De Nigeriaanse spits wist er echter nog niet te scoren en lijkt ook niet meer van de bank te komen. Volgens journalist Alfie House van The Daily Echo is zijn nieuwe bankzittersstatuut te wijten aan één man. 


Deze winter legde Southampton zo'n 18 miljoen euro neer voor de voormalige topschutter uit de Belgische competitie. Onuachu kon zich nog niet bewijzen bij de Premier League-club en het ziet ernaar uit dat hij ook niet veel bijster veel kansen zal krijgen. “Het was best een paniekaankoop, maar Onuachu toonde meteen zijn waarde en werd snel basisspeler. Vooral in de zege tegen Chelsea maakte hij een erg sterke indruk, door veel kopduels te winnen en ballen bij te houden”, aldus House aan Het Nieuwsblad.

Southampton staat na 28 wedstrijden laatste in de Premier League en gaf enkele weken geleden de bons aan coach Nathan Jones. Volgens House werd dat ook meteen de doodsteek voor de Nigeriaanse spits. “Hij is het slachtoffer van een trainerswissel. Nathan Jones wilde hem er absoluut bij, omdat Onuachu prima paste in zijn directe systeem met veel lange ballen. Maar die trainer is enkele weken geleden ontslagen en vervangen door zijn assistent, Ruben Selles.”

KELDERKRAKER
Op 2 april speelt Southampton op en tegen West Ham, eveneens een degradatiekandidaat. De kans lijkt volgens House echter klein dat Onuachu in actie zal komen in de kelderkraker. "Het zou me verbazen mocht hij de komende weken meer minuten krijgen. Zijn concurrenten doen het prima en Southampton haalt de laatste weken betere resultaten.”

LEES OOK: 'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Is Onuachu te snel vertrokken?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

1
1
'Wilmots op dreef: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

3
3
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

85
85
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

11
11
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

95
95
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

314
314
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

541
541
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

289
289
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

43
43
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

195
195
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

60
60
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

38
38
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

185
185
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

185
185
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

118
118
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

513
513
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

253
253
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

388
388
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

111
111
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

511
511
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

356
356
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

90
90
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

189
189
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

92
92

Meer sportnieuws