Van top naar flop: "Daarvan is Onuachu het slachtoffer geworden"

door
Van top naar flop:

Paul Onuachu verliet deze winter KRC Genk voor een avontuur in de Premier League bij Southampton. De Nigeriaanse spits wist er echter nog niet te scoren en lijkt ook niet meer van de bank te komen. Volgens journalist Alfie House van The Daily Echo is zijn nieuwe bankzittersstatuut te wijten aan één man. 


Deze winter legde Southampton zo'n 18 miljoen euro neer voor de voormalige topschutter uit de Belgische competitie. Onuachu kon zich nog niet bewijzen bij de Premier League-club en het ziet ernaar uit dat hij ook niet veel bijster veel kansen zal krijgen. “Het was best een paniekaankoop, maar Onuachu toonde meteen zijn waarde en werd snel basisspeler. Vooral in de zege tegen Chelsea maakte hij een erg sterke indruk, door veel kopduels te winnen en ballen bij te houden”, aldus House aan Het Nieuwsblad.

Southampton staat na 28 wedstrijden laatste in de Premier League en gaf enkele weken geleden de bons aan coach Nathan Jones. Volgens House werd dat ook meteen de doodsteek voor de Nigeriaanse spits. “Hij is het slachtoffer van een trainerswissel. Nathan Jones wilde hem er absoluut bij, omdat Onuachu prima paste in zijn directe systeem met veel lange ballen. Maar die trainer is enkele weken geleden ontslagen en vervangen door zijn assistent, Ruben Selles.”

KELDERKRAKER
Op 2 april speelt Southampton op en tegen West Ham, eveneens een degradatiekandidaat. De kans lijkt volgens House echter klein dat Onuachu in actie zal komen in de kelderkraker. "Het zou me verbazen mocht hij de komende weken meer minuten krijgen. Zijn concurrenten doen het prima en Southampton haalt de laatste weken betere resultaten.”

LEES OOK: 'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Is Onuachu te snel vertrokken?

Meest recent

Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

8
8
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

15
15
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

63
63
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

159
159
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

110
110
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

172
172
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

73
73
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

140
140
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

227
227
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

445
445
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

198
198
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

159
159
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

97
97
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

357
357
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

283
283
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

269
269
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

403
403
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

193
193
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1223
1223
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

99
99
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

447
447
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

175
175
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

583
583

Meer sportnieuws