Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

door
Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

De Rode Duivels hebben maandag verzamelen geblazen in Tubeke om de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden voor te bereiden. Maar bondscoach Domenico Tedesco heeft last-minute nog een wijziging aan zijn selectie doorgevoerd. Jérémy Doku haakt immers af en wordt vervangen door debutant Johan Bakayoko (PSV).


Vrijdag werd tijdens de bekendmaking van de selectie al duidelijk dat er een vraagteken stond achter de naam van Doku. De flankaanvaller is immers herstellende van een blessure. "Komende maandag doen we een screening. Als hij niet fit is, roepen we nog een vervanger op", verklaarde Tedesco op zijn persbabbel. En afgelopen weekend zette Bruno Genesio, Doku's trainer bij Stade Rennais, nog wat extra druk om het Anderlecht-jeugdproduct snel terug te roepen naar de club.

En Genesio krijgt dus zijn zin. Dinsdagvoormiddag maakte de bond via de officiële kanalen bekend dat Doku de spelersgroep inmiddels weer verlaten heeft. Hij gaat in Rennes verder revalideren met oog op het slot van het seizoen. Ondertussen heeft Tedesco ook een opvolger gevonden. KRC Genk-smaakmaker Mike Trésor werd naar voren geschoven als meest logische keuze, de nieuwe bondscoach besloot echter om Bakayoko te gaan.

PSV-DIAMANT
De 19-jarige flankaanvaller beleeft bij PSV Eindhoven dan ook een goed seizoen. Zo tekende hij bijvoorbeeld voor 5 goals en 3 assists in 16 Eredivisie-duels. Zeker de laatste weken komt Bakayoko steeds meer boven water drijven in de ploeg van coach Ruud van Nistelrooij. Bij PSV werd hij eind vorige maand dan ook beloond met een nieuw contract tot medio 2027. Normaal gezien zou hij tijdens de huidige interland-break met de nationale beloften mee op stage gaan om het komende EK U21 voor te bereiden, maar nu mag Bakayoko zich dus bij de grote jongens melden.

POLL: Begrijpt u de keuze van Tedesco?

Meest recent

'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

3
3
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

17
17
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

39
39
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

33
33
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

290
290
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

62
62
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

61
61
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

190
190
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

80
80
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

69
69
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

193
193
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

458
458
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

764
764
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

199
199
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

740
740
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

460
460
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

102
102
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

207
207
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

355
355
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

325
325

Meer sportnieuws