Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

door
Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

De Rode Duivels hebben maandag verzamelen geblazen in Tubeke om de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden voor te bereiden. Maar bondscoach Domenico Tedesco heeft last-minute nog een wijziging aan zijn selectie doorgevoerd. Jérémy Doku haakt immers af en wordt vervangen door debutant Johan Bakayoko (PSV).


Vrijdag werd tijdens de bekendmaking van de selectie al duidelijk dat er een vraagteken stond achter de naam van Doku. De flankaanvaller is immers herstellende van een blessure. "Komende maandag doen we een screening. Als hij niet fit is, roepen we nog een vervanger op", verklaarde Tedesco op zijn persbabbel. En afgelopen weekend zette Bruno Genesio, Doku's trainer bij Stade Rennais, nog wat extra druk om het Anderlecht-jeugdproduct snel terug te roepen naar de club.

En Genesio krijgt dus zijn zin. Dinsdagvoormiddag maakte de bond via de officiële kanalen bekend dat Doku de spelersgroep inmiddels weer verlaten heeft. Hij gaat in Rennes verder revalideren met oog op het slot van het seizoen. Ondertussen heeft Tedesco ook een opvolger gevonden. KRC Genk-smaakmaker Mike Trésor werd naar voren geschoven als meest logische keuze, de nieuwe bondscoach besloot echter om Bakayoko te gaan.

PSV-DIAMANT
De 19-jarige flankaanvaller beleeft bij PSV Eindhoven dan ook een goed seizoen. Zo tekende hij bijvoorbeeld voor 5 goals en 3 assists in 16 Eredivisie-duels. Zeker de laatste weken komt Bakayoko steeds meer boven water drijven in de ploeg van coach Ruud van Nistelrooij. Bij PSV werd hij eind vorige maand dan ook beloond met een nieuw contract tot medio 2027. Normaal gezien zou hij tijdens de huidige interland-break met de nationale beloften mee op stage gaan om het komende EK U21 voor te bereiden, maar nu mag Bakayoko zich dus bij de grote jongens melden.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Begrijpt u de keuze van Tedesco?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

143
143
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

137
137
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

90
90
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

40
40
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

134
134
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

257
257
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

250
250
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

101
101
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

39
39
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

105
105
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

221
221
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

246
246
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

536
536
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

353
353
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

439
439
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

77
77
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

622
622
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

623
623
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

421
421
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

435
435
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

299
299
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2232
2232
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

152
152

Meer sportnieuws