Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

door
Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

De Rode Duivels hebben maandag verzamelen geblazen in Tubeke om de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden voor te bereiden. Maar bondscoach Domenico Tedesco heeft last-minute nog een wijziging aan zijn selectie doorgevoerd. Jérémy Doku haakt immers af en wordt vervangen door debutant Johan Bakayoko (PSV).


Vrijdag werd tijdens de bekendmaking van de selectie al duidelijk dat er een vraagteken stond achter de naam van Doku. De flankaanvaller is immers herstellende van een blessure. "Komende maandag doen we een screening. Als hij niet fit is, roepen we nog een vervanger op", verklaarde Tedesco op zijn persbabbel. En afgelopen weekend zette Bruno Genesio, Doku's trainer bij Stade Rennais, nog wat extra druk om het Anderlecht-jeugdproduct snel terug te roepen naar de club.

En Genesio krijgt dus zijn zin. Dinsdagvoormiddag maakte de bond via de officiële kanalen bekend dat Doku de spelersgroep inmiddels weer verlaten heeft. Hij gaat in Rennes verder revalideren met oog op het slot van het seizoen. Ondertussen heeft Tedesco ook een opvolger gevonden. KRC Genk-smaakmaker Mike Trésor werd naar voren geschoven als meest logische keuze, de nieuwe bondscoach besloot echter om Bakayoko te gaan.

PSV-DIAMANT
De 19-jarige flankaanvaller beleeft bij PSV Eindhoven dan ook een goed seizoen. Zo tekende hij bijvoorbeeld voor 5 goals en 3 assists in 16 Eredivisie-duels. Zeker de laatste weken komt Bakayoko steeds meer boven water drijven in de ploeg van coach Ruud van Nistelrooij. Bij PSV werd hij eind vorige maand dan ook beloond met een nieuw contract tot medio 2027. Normaal gezien zou hij tijdens de huidige interland-break met de nationale beloften mee op stage gaan om het komende EK U21 voor te bereiden, maar nu mag Bakayoko zich dus bij de grote jongens melden.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Begrijpt u de keuze van Tedesco?

Meest recent

Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

82
82
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

56
56
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

115
115
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

237
237
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

389
389
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

311
311
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

53
53
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

265
265
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

214
214
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

277
277
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

285
285
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

161
161
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

502
502
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

638
638
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

453
453
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

236
236
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

112
112
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

649
649
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

366
366
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

393
393
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

441
441
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

253
253
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

184
184
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

402
402
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

840
840

Meer sportnieuws