Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

963 stemmen
Tedesco verrast iedereen met vervanger Doku

De Rode Duivels hebben maandag verzamelen geblazen in Tubeke om de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden voor te bereiden. Maar bondscoach Domenico Tedesco heeft last-minute nog een wijziging aan zijn selectie doorgevoerd. Jérémy Doku haakt immers af en wordt vervangen door debutant Johan Bakayoko (PSV).


Vrijdag werd tijdens de bekendmaking van de selectie al duidelijk dat er een vraagteken stond achter de naam van Doku. De flankaanvaller is immers herstellende van een blessure. "Komende maandag doen we een screening. Als hij niet fit is, roepen we nog een vervanger op", verklaarde Tedesco op zijn persbabbel. En afgelopen weekend zette Bruno Genesio, Doku's trainer bij Stade Rennais, nog wat extra druk om het Anderlecht-jeugdproduct snel terug te roepen naar de club.

En Genesio krijgt dus zijn zin. Dinsdagvoormiddag maakte de bond via de officiële kanalen bekend dat Doku de spelersgroep inmiddels weer verlaten heeft. Hij gaat in Rennes verder revalideren met oog op het slot van het seizoen. Ondertussen heeft Tedesco ook een opvolger gevonden. KRC Genk-smaakmaker Mike Trésor werd naar voren geschoven als meest logische keuze, de nieuwe bondscoach besloot echter om Bakayoko te gaan.

PSV-DIAMANT
De 19-jarige flankaanvaller beleeft bij PSV Eindhoven dan ook een goed seizoen. Zo tekende hij bijvoorbeeld voor 5 goals en 3 assists in 16 Eredivisie-duels. Zeker de laatste weken komt Bakayoko steeds meer boven water drijven in de ploeg van coach Ruud van Nistelrooij. Bij PSV werd hij eind vorige maand dan ook beloond met een nieuw contract tot medio 2027. Normaal gezien zou hij tijdens de huidige interland-break met de nationale beloften mee op stage gaan om het komende EK U21 voor te bereiden, maar nu mag Bakayoko zich dus bij de grote jongens melden.

LEES OOK: Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Begrijpt u de keuze van Tedesco?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

19
19
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

91
91
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

142
142
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

45
45
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

231
231
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

135
135
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

407
407
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

107
107
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

78
78
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

321
321
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

126
126
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

725
725
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

214
214
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

122
122
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

204
204
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

238
238
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1557
1557
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

764
764
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

260
260
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

905
905
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

100
100

Meer sportnieuws