Rode Duivel op vingers getikt: "Hij moet stoppen met zeuren"

door
Rode Duivel op vingers getikt:

De Rode Duivels openen aanstaande vrijdag hun EK-kwalificatiecampagne met een uitmatch tegen Zweden. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe nieuwe bondscoach Domenico Tedesco zijn pionnen zal schikken tijdens zijn officiële debuut. Romelu Lukaku wordt alvast in de basis verwacht.


De spits van Internazionale is nochtans bezig aan een vrij wisselvallig seizoen op clubniveau. En bij de nationale ploeg stoomde hij zich tijdens het voorbije WK helemaal klaar voor de beslissende match tegen Kroatië, maar ook Lukaku kon de vroegtijdige uitschakeling niet voorkomen. Zijn invalbeurt zorgde toen weliswaar voor dreiging, maar in de afwerking liep het telkens fout. En dus is het aan de nationale topschutter aller tijden om tijdens de nieuwe cyclus voor revanche te zorgen.

Al worden hier en daar wel twijfels geplaatst bij zijn motivatie. Zo liet Lukaku regelmatige uitschijnen dat hij twijfels heeft bij zijn toekomst als international. "Naast de naam van Lukaku zet ik een vraagteken. Hij heeft zelf al een paar keer aangegeven dat hij overweegt om te stoppen. Daar spreekt toch een gebrek aan eerzucht en motivatie uit. Terwijl we net spelers nodig hebben bij wie het vuur nog brandt", is Tom Saintfiet scherp bij HUMO.

KNOP OMDRAAIEN
Nochtans blijft een fitte Lukaku een belangrijk wapen voor de Duivels. Dat vindt ook ex-bondscoach Georges Leekens. Maar de spits moet wel de knop volledig omdraaien. "We hebben nog altijd een doelman en een spelmaker van wereldniveau, en een Lukaku die nog niet versleten is. Maar dan moet hij ophouden met zeuren over stoppen, want in je hoofd bén je dan al gestopt", aldus Leekens.

LEES OOK: Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Lukaku is nog steeds de beste Belgische spits ...

Meest recent

'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Woensdag kwamen de vertegenwoordigers van de topclubs samen voor een Algemene Vergadering van de Pro ...

33
33
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

180
180
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

125
125
'Puzzelwerken Hayen: nieuwe naam in Brugse basisploeg'

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

383
383
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

63
63
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

414
414
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

380
380
'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

162
162
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

81
81
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

153
153
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

430
430
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

109
109
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

10
10
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

292
292
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

117
117
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

230
230
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

236
236
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

74
74
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

130
130
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

83
83
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

47
47
'AA Gent krijgt plots kans op ex-speler van Barcelona'

AA Gent gaat in januari mogelijk versterking halen. De Buffalo’s kunnen een zomertarget ...

414
414
Transferbom Stassin: spits breekt eindelijk stilte

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

68
68
De Ketelaere oordeelt scherp over Club en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

243
243
CIES onthult: “Deze Duivel moet absolute topverdiener zijn”

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

60
60

Meer sportnieuws