Rode Duivel op vingers getikt: "Hij moet stoppen met zeuren"

1962
Rode Duivel op vingers getikt:

De Rode Duivels openen aanstaande vrijdag hun EK-kwalificatiecampagne met een uitmatch tegen Zweden. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe nieuwe bondscoach Domenico Tedesco zijn pionnen zal schikken tijdens zijn officiële debuut. Romelu Lukaku wordt alvast in de basis verwacht.


De spits van Internazionale is nochtans bezig aan een vrij wisselvallig seizoen op clubniveau. En bij de nationale ploeg stoomde hij zich tijdens het voorbije WK helemaal klaar voor de beslissende match tegen Kroatië, maar ook Lukaku kon de vroegtijdige uitschakeling niet voorkomen. Zijn invalbeurt zorgde toen weliswaar voor dreiging, maar in de afwerking liep het telkens fout. En dus is het aan de nationale topschutter aller tijden om tijdens de nieuwe cyclus voor revanche te zorgen.

Al worden hier en daar wel twijfels geplaatst bij zijn motivatie. Zo liet Lukaku regelmatige uitschijnen dat hij twijfels heeft bij zijn toekomst als international. "Naast de naam van Lukaku zet ik een vraagteken. Hij heeft zelf al een paar keer aangegeven dat hij overweegt om te stoppen. Daar spreekt toch een gebrek aan eerzucht en motivatie uit. Terwijl we net spelers nodig hebben bij wie het vuur nog brandt", is Tom Saintfiet scherp bij HUMO.

KNOP OMDRAAIEN
Nochtans blijft een fitte Lukaku een belangrijk wapen voor de Duivels. Dat vindt ook ex-bondscoach Georges Leekens. Maar de spits moet wel de knop volledig omdraaien. "We hebben nog altijd een doelman en een spelmaker van wereldniveau, en een Lukaku die nog niet versleten is. Maar dan moet hij ophouden met zeuren over stoppen, want in je hoofd bén je dan al gestopt", aldus Leekens.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Lukaku is nog steeds de beste Belgische spits ...

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

3
3
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

12
12
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

64
64
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

73
73
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

214
214
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

408
408
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

113
113
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

164
164
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

559
559
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

538
538
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws