Transferfiasco voor Club Brugge: "Onvergeeflijk"

door
Transferfiasco voor Club Brugge:

Met de cruciale overwinning tegen Standard leek Club Brugge zich te hebben herpakt na een erg moeizame reeks. Maar zaterdagnamiddag werd de uitredende kampioen opnieuw met beide voeten op de grond gekatapulteerd. Zo verloor Blauw-Zwart met 1-0 op het veld van KV Kortrijk.


Opnieuw dus een pijnlijke slipper, waardoor Club de vierde plaats aan AA Gent moest afstaan. Al had Blauw-Zwart voldoende opportuniteiten minstens een puntje te halen. Met name invaller Roman Yaremchuk had altijd moeten scoren nadat Noa Lang de bal panklaar legde voor doel. De Brugse recordaanwinst miste echter onbegrijpelijk. En het is niet de eerste keer dat de Oekraïner zich op zo'n grote missers laat betrappen. Zijn situatie begint er stilaan hopeloos uit te zien.

Er mogen dan ook de nodige vraagtekens geplaatst worden bij zijn aanwerving. Club betaalde afgelopen zomer een slordige 16 miljoen euro om hem weg te plukken van de bank bij SL Benfica. Een bedrag dat door bonussen en variabelen inmiddels al gestegen is. Maar die investering bleek dus een grove inschattingsfout. "Iemand van zestien miljoen, die dan zo weinig rendement haalt: dat is onvergeeflijk", stelt analist Gilles De Bilde bij HLN.

GEEN DOELPUNTENMAKERS IN KERN
Maar niet enkel Yaremchuk heeft schuld aan de Brugse malaise. In de huidige kern werd gewoonweg te weinig scorend vermogen voorzien, zeker nu Andreas Skov Olsen in de lappenmand ligt. "Bij Brugge heb je niemand die het kan oppikken. Sowah scoort niet, hetzelfde voor Buchanan. Lang is wel dreigend, maar scoort ook weinig. Jutgla is misschien de enige optie, maar ook hij is geen veelscorer", aldus De Bilde. Het Brugse bestuur weet dus wat te doen: komende zomer moet er extra scorend vermogen aangetrokken worden.

LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Club moet Yaremchuk komende zomer verkopen ...

Meest recent

"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

15
15
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

96
96
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

102
102
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

26
26
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

141
141
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

31
31
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

619
619
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

90
90
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

278
278
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

330
330
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

449
449
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

353
353
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

322
322
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

463
463
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

390
390
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

426
426
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

222
222
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

352
352
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

173
173
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

226
226
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

190
190
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

192
192
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

549
549

Meer sportnieuws