Transferfiasco voor Club Brugge: "Onvergeeflijk"

1273 stemmen
Transferfiasco voor Club Brugge:

Met de cruciale overwinning tegen Standard leek Club Brugge zich te hebben herpakt na een erg moeizame reeks. Maar zaterdagnamiddag werd de uitredende kampioen opnieuw met beide voeten op de grond gekatapulteerd. Zo verloor Blauw-Zwart met 1-0 op het veld van KV Kortrijk.


Opnieuw dus een pijnlijke slipper, waardoor Club de vierde plaats aan AA Gent moest afstaan. Al had Blauw-Zwart voldoende opportuniteiten minstens een puntje te halen. Met name invaller Roman Yaremchuk had altijd moeten scoren nadat Noa Lang de bal panklaar legde voor doel. De Brugse recordaanwinst miste echter onbegrijpelijk. En het is niet de eerste keer dat de Oekraïner zich op zo'n grote missers laat betrappen. Zijn situatie begint er stilaan hopeloos uit te zien.

Er mogen dan ook de nodige vraagtekens geplaatst worden bij zijn aanwerving. Club betaalde afgelopen zomer een slordige 16 miljoen euro om hem weg te plukken van de bank bij SL Benfica. Een bedrag dat door bonussen en variabelen inmiddels al gestegen is. Maar die investering bleek dus een grove inschattingsfout. "Iemand van zestien miljoen, die dan zo weinig rendement haalt: dat is onvergeeflijk", stelt analist Gilles De Bilde bij HLN.

GEEN DOELPUNTENMAKERS IN KERN
Maar niet enkel Yaremchuk heeft schuld aan de Brugse malaise. In de huidige kern werd gewoonweg te weinig scorend vermogen voorzien, zeker nu Andreas Skov Olsen in de lappenmand ligt. "Bij Brugge heb je niemand die het kan oppikken. Sowah scoort niet, hetzelfde voor Buchanan. Lang is wel dreigend, maar scoort ook weinig. Jutgla is misschien de enige optie, maar ook hij is geen veelscorer", aldus De Bilde. Het Brugse bestuur weet dus wat te doen: komende zomer moet er extra scorend vermogen aangetrokken worden.

LEES OOK: Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

Club moet Yaremchuk komende zomer verkopen ...

Meest recent

Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

4
4
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

3
3
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

31
31
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

176
176
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

171
171
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

60
60
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

372
372
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

178
178
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

87
87
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

436
436
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

190
190
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

174
174
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

60
60
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

760
760
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

477
477
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

228
228
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

275
275
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

85
85
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

90
90
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

138
138
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

507
507
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

416
416

Meer sportnieuws