Transferfiasco voor Club Brugge: "Onvergeeflijk"

door
Transferfiasco voor Club Brugge:

Met de cruciale overwinning tegen Standard leek Club Brugge zich te hebben herpakt na een erg moeizame reeks. Maar zaterdagnamiddag werd de uitredende kampioen opnieuw met beide voeten op de grond gekatapulteerd. Zo verloor Blauw-Zwart met 1-0 op het veld van KV Kortrijk.


Opnieuw dus een pijnlijke slipper, waardoor Club de vierde plaats aan AA Gent moest afstaan. Al had Blauw-Zwart voldoende opportuniteiten minstens een puntje te halen. Met name invaller Roman Yaremchuk had altijd moeten scoren nadat Noa Lang de bal panklaar legde voor doel. De Brugse recordaanwinst miste echter onbegrijpelijk. En het is niet de eerste keer dat de Oekraïner zich op zo'n grote missers laat betrappen. Zijn situatie begint er stilaan hopeloos uit te zien.

Er mogen dan ook de nodige vraagtekens geplaatst worden bij zijn aanwerving. Club betaalde afgelopen zomer een slordige 16 miljoen euro om hem weg te plukken van de bank bij SL Benfica. Een bedrag dat door bonussen en variabelen inmiddels al gestegen is. Maar die investering bleek dus een grove inschattingsfout. "Iemand van zestien miljoen, die dan zo weinig rendement haalt: dat is onvergeeflijk", stelt analist Gilles De Bilde bij HLN.

GEEN DOELPUNTENMAKERS IN KERN
Maar niet enkel Yaremchuk heeft schuld aan de Brugse malaise. In de huidige kern werd gewoonweg te weinig scorend vermogen voorzien, zeker nu Andreas Skov Olsen in de lappenmand ligt. "Bij Brugge heb je niemand die het kan oppikken. Sowah scoort niet, hetzelfde voor Buchanan. Lang is wel dreigend, maar scoort ook weinig. Jutgla is misschien de enige optie, maar ook hij is geen veelscorer", aldus De Bilde. Het Brugse bestuur weet dus wat te doen: komende zomer moet er extra scorend vermogen aangetrokken worden.

LEES OOK: Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Club moet Yaremchuk komende zomer verkopen ...

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

7
7
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

9
9
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

38
38
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

166
166
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

45
45
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

90
90
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

43
43
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

57
57
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

107
107
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

52
52
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

490
490
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

78
78
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

184
184
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

299
299
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

291
291
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

221
221
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

232
232
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

256
256
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

443
443
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

456
456
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

290
290
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

165
165
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws